کد خبر : 99654
/ 06:19

کره در حسرت شکست ایران

ورزشگاه جام‌جهانی سئول برای ما خوش‌یمن ماند

کره در حسرت شکست ایران

شهرآرا آنلاین - ملی‌پوشان فوتبال ایران همچنان برابر کره‌جنوبی شکست‌ناپذیر هستند و پس از یک تساوی و 4 برد اخیرشان، دیروز هم اجازه برتری به حریف خود ندادند و برای سومین مسابقه متوالی در سئول مغلوب نشدند. ملی‌پوشان ایران در این دیدار که در ورزشگاه جام جهانی سئول برگزار شد، بازی بسیار خوبی را به معرض نمایش گذاشتند و هم‌پای میزبان سر‌خ‌پوش خود، حملات گسترده‌ای را بر روی دروازه این تیم پدید آوردند. این‌همه درحالی بود که کره‌ای‌ها در کوران رقابت‌های داخلی خود به سر می‌برند و از برتری بدنی برخوردار بودند؛ اما بازیکنان تیم ملی ایران به‌دلیل پایان‌یافتن رقابت‌های لیگ برتر، از نظر بدنی تحلیل رفتند. شاگردان بنتو که هفته گذشته نیز برابر استرالیا قرار گرفته و موفق به برد برابر این تیم شده بودند، در دیدار دیروز نیز با وضعیت بدنی‌ خوبی در زمین حضور داشته و نمایش خوبی داشتند؛ اما بازهم حریف ایران که در چند سال اخیر به‌نوعی گربه‌سیاه آن‌ها شده، نشدند!

 

گل‌زنی کره‌ای‌ها بعد از 8 سال

کره‌جنوبی بعد از 8 سال موفق شد دروازه تیم ملی ایران را باز کند. ملی‌پوشان کشورمان در بازی دیروز باوجود نمایش تهاجمی و برتری که بارها روی دروازه حریف داشتند و موقعیت‌های مناسبی شکل داده بودند، روی یک غافل‌گیری و اشتباه خط دفاعی دروازه خود را بازشده دیدند. تیم ملی ایران اکنون برابر کره‌جنوبی 13 برد، 9 شکست و 9 تساوی را از حیث آماری و تقابل رودر‌رو شکل داده‌اند و بعد از چند پیروزی پیاپی در زمین حریف به تساوی یک‌بر‌یک دست یافتند.

 

هت‌تریک کره‌ای‌ها در گل‌به‌خودی

یکی از نکات جالب این بازی، گل‌به‌خودی بازیکن کره‌ای بود که باعث شد این بازی درنهایت با مساوی به پایان برسد. این سومین‌بار بود که در بازی‌های ایران و کره‌جنوبی یک بازیکن دروازه خودی را باز می‌کند و جالب‌تر اینکه هر 3 بار نیز بازیکنان کره‌ای گل‌به‌خودی زده‌اند. در 2 بازی قبلی این تیم کشورمان بود که مقابل چشم‌بادامی‌های کره‌ای به پیروزی رسیده بود.

 

برتری نسبی ایران در آمار

طبق آمار منتشرشده در پایان این بازی، مالکیت توپ در این بازی به شکل مساوی 50-50 بود و ایران البته عملکرد بهتری در شوت به‌سمت دروازه نسبت به حریف داشت. 2 تیم در پاس و دقت پاس نیز آمار نزدیکی با یکدیگر داشتند و ایران در این بازی 400 پاس و 84درصد دقت را داشت و حریف نیز 408پاس و 83 درصد دقت را به خود اختصاص داد. تیم ملی ایران 6 شانس گل و حریف 4 موقعیت شکل دادند و در این بازی 33 ارسال انجام شد که 16 تای آن سهم ایران و 17 ارسال هم سهم کره‌جنوبی بود.

 

احسان حاج‌صفی و رکورد شماره 107 

احسان حاج صفی در بازی تیم ملی ایران برابر کره‌جنوبی با بازوبند کاپیتانی در زمین حضور داشت تا تعداد بازی‌هایش با لباس تیم ملی را به عدد 107 برساند. او درحالی در رتبه ششم بیشترین بازی‌های ملی در ایران قرار دارد که در آستانه سی‌سالگی قرار داشته و این شانس را دارد که بتواند جایگاه بالاتری را نیز در این جدول کسب کند. جواد نکونام151، علی دایی 149،علی کریمی129، سیدجلال حسینی116 و مهدی مهدوی‌کیا 111 کسانی هستند که در رتبه‌های اول تا پنجم و بالاتر از احساس حاج‌صفی قرار دارند، اما موضوع اینجاست که هر 5 نفر از فوتبال ملی بازنشسته شده‌اند و این شانس احسان را برای عبور از برخی ستاره‌های تاریخ فوتبال ایران در تعداد بازی ملی افزایش می‌دهد. احسان درحالی‌که در مرز سی‌سالگی قرار دارد، تنها 4 بازی تا مهدوی‌کیا و 9 بازی تا رسیدن به رکورد سیدجلال حسینی فاصله دارد. شاید او کار سختی برای رسیدن به رکورد نکونام و دایی داشته باشد، اما شاید همین امسال بتواند از رکورد مهدوی‌کیا و سیدجلال عبور کند. نکته جالب درباره احسان حاج صفی که درحال حاضر هیچ بازیکن فعالی در تیم ملی ایران وجود ندارد که در جدول بیشترین بازی ملی به او نزدیک باشد. نزدیک‌ترین بازیکنی که هنوز بازنشسته نشده، مسعود شجاعی است که با 83 بازی ملی در رتبه دهم و در کنار محمد نصرتی قرار دارد. با توجه به اینکه شجاعی سی‌وپنج‌ساله است، بعید به نظر می‌رسد که درحال‌حاضر بازیکنی پیدا شود و بخواهد به رکورد احسان نزدیک شود. 

 

ویلموتس: به‌دنبال فوتبال تهاجمی هستیم

سرمربی تیم ملی با تمجید از عملکرد بازیکنان تیم ملی از نمایش بازیکنان ایران ابرازرضایت کرد. ویلموتس در پایان این دیدار و کسب نتیجه تساوی، درباره این بازی گفت: کیفیت این بازی فراتر از یک بازی دوستانه بود و ما در این بازی 10 شانس گل‌زنی داشتیم و این می‌تواند در آینده برای ما امیدوارکننده باشد. در کل بازی خیلی خوبی را شاهد بودیم و من از نحوه بازی بازیکنانم خوش‌حال و خرسندم که بازی خوبی را به اجرا گذاشتیم. وی در ادامه با تمجید از جو ورزشگاه تأکید کرد: جو ورزشگاه عالی بود و کره هم نمایش فوق‌العاده‌ای از خود نشان داد و این درحالی بود که ما می‌دانستیم کره در 4 بازی آخرش مقابل ایران به پیروزی نرسیده است و بازی را با حمله آغار می‌کند و درعین‌حال باید این را در نظر داشته باشیم که فوتبال باشگاهی ایران 4 هفته تعطیل شده، ولی کره‌‌ای‌ها در میانه رقابت‌های خودشان به سر می‌برند و شرایط مسابقه یکسان نبود، به‌همین‌دلیل در نیمه دوم دست به تعویض‌های بیشتری زدم. ضمن اینکه من بازیکنان خسته و مصدومی هم داشتم که درمجموع از تعویض‌هایم راضی هستم. شاید اگر در شرایط برابر به دیدار هم می‌رفتیم، بازی زیباتری هم از آب درمی‌آمد. وی در ادامه در ارتباط با ستاره تاتنهام هم گفت: من شناخت کافی از سون دارم و فکر می‌کنم اگر یک نفر مثل سایه تعقیبش کند، از میزان توانایی‌اش کم می‌شود. فکر می‌کنم سون خیلی دراین بازی مؤثر ظاهر نشد و او بازیکن همیشگی تاتنهام نبود. ویلموتس در پایان هم گفت: ما آمده بودیم که بازی تهاجمی به نمایش بگذاریم، نه فقط برای اینکه شانس گل ایجاد کنیم، بلکه به حریفمان هم شانس گل‌زنی بدهیم تا درنهایت بازی زیبایی به نمایش گذاشته شود. من به‌دنبال بازی تهاجمی هستم و دوست دارم تاآنجا‌که ممکن است، به حریف شانس ندهیم؛ اما در این بازی یک نمایش متعادل از این 2 تیم شاهد بودیم.

 

بنتو: ایران از چیزی که فکر می‌کردم، بهتر بود

سرمربی تیم ملی کره معتقد است تیم ملی ایران از تصوراتش کمی بهتر بود. پائولو بنتو بعد از تساوی برابر ایران گفت: من کار زیادی به نتایج قبلی برابر ایران ندارم، ولی ما بعد از مدت‌ها توانستیم به این تیم گل بزنیم. این یک بازی مهم بود برای اینکه بفهمیم چه چیزی داریم و چه چیزی می‌خواهیم. ایران از چیزی که فکر می‌کردم، کمی بهتر بود. او ادامه داد: ایران را از ماه سپتامبر زیرنظر داریم. شاید آن بازی مدنظرم را نتوانستیم به نمایش بگذاریم که این به‌خاطر قدرت این تیم بود؛ ولی 90دقیقه با هم جنگیدیم. این بازی یک نبرد آتشین بود. سرمربی تیم ملی کره درباره آینده تیم کره هم می‌گوید: ما ضعف‌هایمان را برطرف خواهیم کرد و خودمان را برای افزایش توانایی‌هایی که داریم، آماده خواهیم کرد. بنتو درمورد روش کره در بازی برابر ایران هم گفت: هر 2 تیم از نظر فیزیکی فوق‌العاده بودند. ما در 2 بازی گذشته با 2 روش مختلف بازی کردیم؛ ولی کیفیت یکسانی داشتیم. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی