کد خبر : 99656
/ 06:21

جنجال در آکادمی استقلال

اختلاف محمد مؤمنی و محمد نوازی بالا گرفت

جنجال در آکادمی استقلال

شهرآرا آنلاین - روز گذشته اختلافی در آکادمی باشگاه استقلال به وجود آمد که در نوع خود عجیب است. ظاهرا ماجرا از این قرار است که مسئولان آکادمی این باشگاه به مربیان این تیم اعلام کرده‌اند که چند بازیکن را خودشان به فهرست اضافه می‌کنند و از تعداد ۲۵ بازیکن نام 5 نفر باید خط بخورد تا آن‌ها دراین‌زمینه تصمیم‌گیری کنند؛ موضوعی که واکنش محمد نوازی، سرمربی تیم جوانان این باشگاه، را به‌همراه داشت و مخالفت او با محمد مؤمنی به‌قدری جدی شد که روز گذشته نوازی را به محل تمرین تیم راه ندادند.

 

نوازی: اطرافیان مؤمنی کار را خراب می‌کنند

محمد نوازی درباره حواشی اخیر به‌وجود‌آمده و اختلافش با محمد مؤمنی، گفت: من برای کار و موفقیت تیم جوانان استقلال به این تیم آمدم و تمام تلاشم این بود که بتوانم جایگاه خوبی برای جوانان استقلال به وجود بیاورم؛ اما متأسفانه اطرافیان محمد مؤمنی شرایط را برای من سخت کردند و با خبرچینی‌هایشان جو را به‌‌هم ریختند. وی در پاسخ به این پرسش که این افراد چه کسانی هستند، تصریح کرد: یکی از آن‌ها در میدان تره‌بار کار می‌کند، دیگری اصلا کارش معلوم نیست و آن‌یکی هم جز خبرچینی کار دیگری بلد نیست. سرمربی تیم فوتبال جوانان استقلال تأکید کرد: قرار بود ما اسامی تیم را برای سایز لباس به مدیر آکادمی بدهیم. من یک فهرست بیست‌وپنج‌نفره ارائه کردم و قرار شد جای دوسه بازیکن را برای نیم‌فصل خالی بگذاریم؛ اما به‌یک‌باره دیدم که مؤمنی از من خواست نفرات کمتری را اعلام کنم. نوازی افزود: من از کار مؤمنی متعجب شدم؛ ولی باز این کار را انجام دادم. البته یک فهرست بیست‌وپنج‌نفره هم برای او ارسال کردم که به‌یک‌باره دیدم لیست را جلوی من پرتاب کرد و گفت شما باید اسامی ۲۰ نفر را اعلام کنید. از مؤمنی پرسیدم مگر قانون فدراسیون عوض شده که او گفت ۷ نفر را خودمان اعلام می‌کنیم. از این کار مؤمنی عصبی شدم و گفتم با این شرایط کار نمی‌کنم؛ سرمربی تیم من هستم و من تشخیص می‌دهم چه تعداد باید لباس گرفته شود و چه تعداد در تست پزشکی حضور یابند، اما مؤمنی تأکید داشت ۷ نفر را خود ما تعیین می‌کنیم و این به صلاح باشگاه است که چنین‌اتفاقی بیفتد. چندروزی گذشت، اما به‌یک‌باره دیدم رئیس آکادمی اعلام کرده ۴ بازیکن به‌دلیل مشکل فنی و نداشتن کارنامه نباید لباس عوض کنند که همین‌مسئله باعث شد دوباره بین ما اختلاف شدیدی پیش بیاید. سرمربی جوانان استقلال گفت: به مؤمنی گفتم در تمام مسائل فنی باید من پاسخ‌گو باشم و نمی‌دانم شما چرا این‌قدر دخالت می‌کنید. باز هم تحمل کردم؛ اما وقتی به ورزشگاه امام‌رضا(ع) رفتم تا با بازیکنان تمرین کنیم، نگهبان جلوی درِ ورزشگاه اجازه ورود به من نداد و گفت آقای مؤمنی گفته است شما را به ورزشگاه راه ندهم.

 

مؤمنی: کسی شاخ‌وشانه بکشد، نمی‌گذارم کار کند

محمد مؤمنی، مدیر آکادمی باشگاه استقلال، درباره اتفاق رخ‌داده در تیم جوانان این باشگاه و قطع همکاری با محمد نوازی گفت: من با نوازی اختلافی ندارم و او با من اختلاف پیدا کرده است. من از زحماتی که کشیده است، متشکرم. او بازیکن بزرگی بوده و الان مربیگری را آغاز کرده است؛ البته باید قبول کند که کت‌وشلوار بازیگری را دربیاورد. بازیکن بزرگ‌بودن خوب است، اما انسان بزرگ‌بودن بهتر است. من سعی می‌کنم با انسان‌های بزرگ کار کنم که به بازیکنان، هم درس فنی و هم درس اخلاق بدهد. من طبق قانون، وظیفه نظارت بر عملکرد مربیان را دارم. اگر محدودیتی برای مربیان اعمال کردم، برای حفظ حرمت باشگاه استقلال بوده است. او افزود: اگر ما گفتیم ۲۰ بازیکن بیاورد، به‌خاطر این بود که او طبق دستورالعمل کار نمی‌کرد و باید محدودیت‌هایی اعمال می‌شد. من گفتم که برخی بازیکنان نیایند، ولی او گفت که باید بیایند. اجازه نمی‌دهم بازیکنی را که فصل قبل ۳۰ بازی کرده است، خط بزند. من نمی‌خواهم منافع باشگاه استقلال نادیده گرفته شود. در این باشگاه این‌طور نیست که هرطور خواستند کار کنند و باشگاه پشتشان باشد. مدیر آکادمی استقلال ادامه داد: من تمامی پیش‌کسوتان را می‌آورم تا ۴ بازیکنی را که نوازی آورده است، بررسی کنند. اگر آن‌ها این 4 بازیکن را تأیید کردند، دستانم را بالا می‌گیرم و اشتباهم را قبول می‌کنم. مؤمنی گفت: درنهایت تصمیم گرفته شد که او منافع باشگاه را به خطر انداخته است. من به‌دنبال نظر شخصی‌ام نیستم. ما در باشگاه هیچ درخواست مالی از خانواده‌ها نمی‌کنیم و نخواهیم کرد. اگر کسی بخواهد شاخ‌وشانه بکشد، نمی‌گذارم کار کند. اینجا هجمه و حرف زیاد است. من نه کسی را دور می‌زنم و نه می‌گذارم کسی، من را دور بزند.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی