کد خبر : 99668
/ 07:05

آب در خراسان رضوی از نفت با ارزش‌تر است

استاندار خراسان رضوی با تأکید بر ضرورت افزایش بهره‌وری مصرف آب در بخش کشاورزی‌ گفت: آب در خراسان رضوی از نفت با اهمیت‌تر است

آب در خراسان رضوی از نفت با ارزش‌تر است

شهرآرا آنلاین - استاندار خراسان رضوی با تأکید بر ضرورت افزایش بهره‌وری مصرف آب در بخش کشاورزی‌ گفت: آب در خراسان رضوی از نفت با اهمیت‌تر است و بنابراین باید برای ارتقای سطح بهره‌وری مصرف آب تلاش کرد تا با برنامه‌ریزی دقیق، محصولات کشاورزی با کیفیت بیشتر و مصرف آب کمتر تولید شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌رضا رزم‌‌حسینی در دوره آموزشی مدیریت جامع حوادث و بلایا که با رویکرد مدیریت سیلاب در تالار ابن هیثم مشهد برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی وقوع سیلاب در سال‌های آینده، حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها برای کاهش خسارت‌های سیل، رفع تصرف می‌شود.

وی افزود: بارندگی‌های بهار امسال در برخی از مناطق استان تاحدودی وضعیت بحرانی را بهبود می‌بخشد اما برای عبور از شرایط خشک‌سالی نیاز به بارش‌های بیشتر و در‌عین‌حال مدیریت منابع و مصارف آبی احساس می‌شود.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به خطرات احتمالی وقوع زلزله تصریح کرد: طبق آمارهای رسمی، استفاده از فناوری روز و برنامه‌ریزی در حوزه پیشگیری از بحران، خسارت‌های ناشی از زلزله و دیگر بلایای طبیعی را تاحدود زیادی کاهش

می‌دهد. وی ادامه داد: مدیران حوزه مدیریت بحران با برنامه‌ریزی دقیق، اجرای سیاست‌های پیشگیرانه، اطلاع‌رسانی به موقع و جلب همکاری اقشار مختلف مردم می‌توانند شهرها و مناطق روستایی را در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله ایمن کنند.

رزم‌حسینی به خسارت‌های ناشی از وقوع سیلاب در تعطیلات نوروز امسال اشاره و خاطرنشان کرد: اگر اجازه تصرف حریم رودخانه‌ها و ساخت‌و‌ساز غیرمجاز در مسیر مسیل‌ها داده نمی‌شد، شاید حجم خسارت‌های ناشی از وقوع سیل به مراتب کمتر بود.

وی ادامه داد: اعضای ستادهای مدیریت بحران در تعطیلات نوروز امسال تلاش فراوانی برای مقابله با خسارت‌های ناشی از وقوع سیل انجام دادند و با اطلاع‌رسانی به موقع اصحاب رسانه و همکاری مردم، کمترین میزان خسارت را شاهد بودیم. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی