کد خبر : 99672
/ 07:08

کاهش ترافیک کلانتری با چپ‌گرد شهید ناصری

عملیات یکی دیگر از پروژه های بزرگ شهری با نصب تابلوی روزشمار و فعالیت شبانه روزی در مشهد آغاز شد

کاهش ترافیک کلانتری با چپ‌گرد شهید ناصری

شهرآرا آنلاین - زهرا اسکندریان - دیروز، روزشمار یکی دیگر از پروژه‌های عمرانی شهر مشهد روشن شد؛ تابلویی که حالا ابتدای بولوار شهید ناصری نصب شده و نشان می‌دهد بعد از ٢۴٠ روز قرار است یک تقاطع غیر همسطح، بولوار شهید کلانتری را به بولوار نماز وصل کند. این کار باعث می‌شود افرادی که قصد دارند از بولوار شهید کلانتری به بولوار نماز بروند، به جای اینکه از میدان جمهوری عبور کنند و برای استفاده از دوربرگردان، به حجم ترافیک این منطقه اضافه کنند، از تقاطع چپ‌گرد شهید ناصری تغییر مسیر دهند. آن‌طور که روز گذشته شهردار مشهد در مراسم افتتاحیه این پروژه گفت: «‌قرار است پروژه به صورت ٣ شیفت کاری مراحل اجرایی را بگذراند». محمدرضا کلائی ادامه داد: سرعت در اجرای پروژه‌ها برای ما بسیار مهم است و بر آن تأکید داریم؛ زیرا شأن مشهد این است که بهترین رکوردهای ساخت‌و‌ساز را از نظر زمان و کیفیت داشته باشد و رفاه شهروندان نیز تأمین شود.

او ادامه داد: شهرداری مشهد مجموعه پروژه‌‌هایی را برای روان‌سازی بزرگراه‌ها و رینگ‌های پیرامونی در نظر گرفته است. بر این اساس یک حلقه از این مسیرها، پروژه چپ‌گرد شهید ناصری است که خدمات حمل‌و‌نقلی خوبی را به شهروندان ارائه می‌کند.

کلائی همچنین با بیان اینکه تصمیممان در شورا و شهرداری این است که مردم کمتر اذیت شوند، اضافه کرد: به همین دلیل پروژه‌ها قرار است به صورت ٣ شیفته اجرا شوند؛ همچنین با نصب تابلوی روزشمار، قصد داریم تا مردم را ناظر بر عملکرد خودمان بدانیم. مردم خودشان نظارت کنند و ببینند که پروژه در چه زمانی باید به بهره‌برداری برسد و اگر شاهد کج‌روی بودند، تذکر دهند.

او با اشاره به اینکه در هنگام اجرای این پروژه نباید تردد افراد دچار مشکل شود، گفت: باید با کمک پلیس راهور، ترافیک محل کنترل و به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود.

سکاندار شهر امید و زندگی همچنین بر حفظ سیما و منظر شهری و زیبایی این پروژه تأکید کرد و افزود: بر این اساس پیمانکار و معاونت فنی و عمران با به کارگیری تمهیدات و استفاده از موارد مورد نیاز، زیبایی آن را نیز مدنظر داشته باشند.

 

﷯ اجرای ۵٠٠ میلیارد تومان پروژه عمرانی

«این‌ها پروژه‌هایی است که با اجرای آن مردم می‌توانند به عینه ببینند که عوارض پرداختی از سوی آن‌ها کجا مصرف می‌شود.» این را هم رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در جریان این مراسم گفت و افزود: مجموعه‌ای از پروژه‌های عمرانی برای تسهیل عبور‌و‌مرور و حل مشکل ترافیک در مشهد با اعتباری بالغ بر ۵٠٠ میلیارد تومان یا در حال مطالعه و یا در دست اجراست.

محمدرضا حیدری با تأکید بر اینکه باید بر زمان‌بندی اجرای پروژه‌ها متمرکز بود، اضافه کرد: پروژه‌های بعدی مدیریت شهری با حجم وسیع‌تری آغاز می‌شوند. با‌این‌حال توجه به بخش فرهنگی اجتماعی و مشارکت مردم در حمل‌‌و‌نقل و کاهش سفرهای درون‌شهری نیز مورد تأکید مدیریت شهری است؛ به‌طوری‌که در این زمینه یک نرم‌افزار تلفن همراه در حال آماده‌سازی است.

 

﷯ مصوبات اراضی پادگان و آبشار ابلاغ شود

این مراسم فرصت خوبی بود تا رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد نیز درباره مشکلات دیگر پروژه‌های شهری صحبت کند. محمدهادی مهدی‌نیا در این مراسم درباره طرح اراضی پادگان لشکر ٧٧ و آبشار ٢ -که اواخر سال گذشته در شورای عالی معماری و شهرسازی به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی رسید و به دلیل سؤالات دادستانی به استان ابلاغ نشد- سخن به میان آورد.

او با بیان اینکه پیگیریم تا مصوبات مربوط به پادگان لشکر ٧٧ ابلاغ شود، افزود: این پروژه یکی از حلقه‌ها و یکی از اجزای پازل توسعه اراضی جنوب است.

مهدی‌نیا افزود: در خواست می‌کنم مسئولان مربوط نسبت به ابلاغ مصوبه پادگان اقدام کنند تا قول‌هایی که در خصوص آن به مردم داده‌ایم -مانند بهره‌برداری از پارک هفتادودوهکتاری- تحقق پیدا کند.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد با تأکید بر اینکه باید در تمام این پروژه‌ها مسائل محیط‌زیستی در نظر گرفته شود، افزود: از دیگر اولویت‌های ترافیکی مشهد نحوه ارتباط این شهر با شهرستان طرقبه‌شاندیز است؛ پیشنهاد می‌دهیم این موضوع در دستور کار جدی‌تری قرار گیرد، زیرا همواره در روزهای پایانی هفته شاهد ترافیک سنگین در این منطقه هستیم.

به اعتقاد او مدیریت عالی استانداری، مسئولان طرقبه‌شاندیز و مدیران مدیریت شهری باید برای این موضوع به سمت حل مسئله بروند.

مهدی‌نیا این را هم گفت که مدیریت شهری و شورای شهر همیشه درصدد بوده‌اند که تعادل را برای اجرای پروژه‌ها برقرار کنند، به‌طوری‌که این تعادل باید هم از لحاظ زیرساختی و سخت‌افزاری و هم از لحاظ نرم‌افزاری و مشارکتی مورد توجه قرار گیرد.

 

﷯ جزئیاتی بیشتر از پل چپ‌گرد شهید ناصری

معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد هم در این مراسم از ایده جدیدی برای هرچه زودتر به ثمر رسیدن پروژه‌های شهری گفت و افزود: با توجه به اینکه سرعت کار برای ما بسیار مهم است، برای اولین بار در پروژه چپ‌گرد شهید ناصری برای تحویل سریع پروژه از سوی پیمانکار، موضوع تشویق مطرح و برای تأخیر آن جریمه در نظر گرفته شده است.

خلیل‌ا... کاظمی با بیان اینکه هزینه اجرای این پروژه ٣۴ میلیارد تومان است، اظهار کرد: بر این اساس هم‌زمان با اینکه عرشه و پایه‌های پل نصب می‌شود، خود سازه نیز در کارگاه ساخته می‌شود و در کمترین زمان نصب خواهد شد. این پل دارای رمپ‌های ورودی به اندازه ١۵٠ متر و رمپ خروجی صدوهشتادمتری است و ۶ پایه دارد. همچنین ٢ پیاده‌رو نیز در ٢طرف پل در نظر گرفته می‌شود.

او اضافه کرد: ٣ ماه پیش و در آغاز عملیات اجرایی دوربرگردان غیر همسطح آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی، شهردار مشهد بر آغاز یک پروژه عمرانی در هر ماه تأکید کرد اما طی این مدت هرماه حداقل ٢ پروژه عمرانی یا آغاز و یا افتتاح شده است.

او ادامه داد: امسال تعداد زیادی پروژه عمرانی از جمله تقاطع سه‌سطحی میدان نمایشگاه، دوربرگردان بزرگراه شهید چراغچی، تقاطع 

مجیدیه‌-میثاق، پارکینگ وحدت، همت، آزادی و... آغاز خواهد شد؛ همچنین معارضات پروژه پارکینگ آزادی که این طرح را با تأخیر زیادی مواجه کرده بود، رفع و تابلوی روزشمار اجرای آن نصب و ظرف ٢ سال اجرا خواهد شد.

معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهردار مشهد ادامه داد: پروژه جاده محمدآباد نیز که قبل از آغاز به کار شورای پنجم به دلیل معارضات به مدت ٨ ماه تعطیل شده بود، با رفع مشکلات پیش رو راه‌اندازی شد و احتمالا شهریورماه به بهره‌برداری می‌رسد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظرات شما
مرتضی فراتی
11:09 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

کاهش ترافیک کلانتری با چپ‌گرد شهید ناصری؛ عملیات یکی دیگر از پروژه‌های بزرگ شهری با نصب تابلوی روزشمار و فعالیت شبانه‌روزی در مشهد آغاز شد:

نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی