کد خبر : 99683
/ 07:54

افشاگری درباره روغن موتور، تبانی برای گرانی

در حالی که قیمت انواع روغن موتور در سال گذشته ۴٠ درصد افزایش یافته بود، در ٢ ماه نخست امسال قیمت این محصول ٧٠ درصد دیگر نیز افزایش یافت.

افشاگری درباره روغن موتور، تبانی برای گرانی

شهرآرا آنلاین - کارخانه های تولید کننده علاوه بر گران کردن روغن موتور، توزیع محصولات خود را در بازار به شدت کاهش دادند به طوری که این مسئله باعث شد بازار روغن های موتور تقلبی رونق بگیرد. این مسئله بهانه ای شد تا شهرآرا در گزارشی با عنوان « روغن موتور در جاده گرانی» در ٣٠ اردیبهشت مسئله گرانی روغن موتور در مشهد را بررسی کند. 

در این گزارش، مهدی مقدسی، کارشناس مسئول معاونت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، ضمن تأیید خبر کمبود عرضه روغن موتور در مشهد از کشف ۴٠ هزار لیتر روغن تقلبی خبر داده بود. روز گذشته، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس در گفت وگو با خانه ملت از تبانی ۴ شرکت تولیدکننده روغن موتور در گرانی هفتاددرصدی این محصول خبر داده و گفته است وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به موضوع بازار انحصاری روغن موتور ورود کند. امیر خجسته گفت: باید دید افزایش هفتاددرصدی قیمت روغن موتور چه دلیلی دارد. اگرچه ممکن است اولین پاسخ به این موضوع افزایش نرخ ارز باشد، دلالان نیز بر رشد قیمت ها تأثیرگذاری زیادی دارند و گرانی ارز را بهانه ای برای گرانی کرده اند.

حمید گرمابی، عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی، نیز به این مسئله ورود پیدا کرده و گفته است افزایش غیر منطقی قیمت روغن موتور در بازار در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی