• خانه
  • سیاسی
  • آزادی نزارزاکا با وساطت دبیر کل حزب ا...لبنان
کد خبر : 99690
/ 08:04
سخنگوی قوه قضائیه ضمن تشریح مهم‌ترین پرونده های قضایی خبر داد

آزادی نزارزاکا با وساطت دبیر کل حزب ا...لبنان

آزادی نزارزاکا با وساطت دبیر کل حزب ا...لبنان

شهرآرا آنلاین - سخن‌گوی قوه قضائیه روز گذشته در چهارمین نشست خبری با اصحاب رسانه، آخرین وضعیت مهمترین پرونده های قضایی را تشریح کرد. غلامحسین اسماعیلی در این نشست و در‌باره آخرین وضعیت پرونده نزار زاکا، تبعه لبنانی که به جرم جاسوسی در کشور محاکمه شده بود، بیان کرد: تقاضایی در‌این‌باره برای ما واصل شده که هم خود محکوم تقاضای آزادی مشروط کرده است و هم رئیس‌جمهور لبنان مکاتبه‌ای انجام دادند و درباره این شهروند و تبعه کشورشان تقاضای مساعدت کردند. وی افزود: این تقاضاها را در چارچوب قانون بررسی کردیم. حزب‌ا... لبنان هم اجابت این خواسته را برای خود به مصلحت می‌دانست که این موضوع را به دادگاه ارجاع دادیم. در چارچوب قانون، این موضوع را بررسی کردیم؛ برابر قانون، کسانی که تا ۱۰‌سال حبس داشته باشند و حداقل یک‌سوم مجازات خود را سپری کنند و همچنین در دوران مجازات حسن رفتار داشته باشند و قرائن و شواهد این موضوع را تأیید کند که بعد‌از آزادی مجددا مرتکب جرم نشوند، اگر قاضی دادگاه این وضعیت را تأیید کرد، می‌توان حکم به آزادی مشروط وی صادر کرد. 

براساس گزارش منتشره در رسانه ها، نزار زاکا عصر دیروز تهران را به مقصد بیروت ترک کرد.

به گزارش ایسنا، سخن‌گوی قوه قضائیه گفت: دادگاه ما امروز با آزادی مشروط آقای نزار زاکا موافقت کرد و وی تحویل نمایندگان کشور لبنان خواهد شد؛ این اقدام در فرایندی کاملا قضایی صورت گرفته و موضوع سیاسی و موضوع دیگری در این تبادل مدنظر نبوده است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی‌بر اینکه تحقیقات پرونده مربوط‌به محمد‌علی نجفی و قتل میترا استاد در مدت کمتر از ١٠روز تکمیل شده و این سرعت عمل برای وکلا و حقوق‌دانان شائبه‌ای ایجاد کرده است، گفت: هر پرونده‌ای که بازتاب عمومی داشته باشد و افکار عمومی را جریحه‌دار کند، به‌سرعت به آن رسیدگی می‌کنیم‌. 

اسماعیلی اضافه کرد: وضعیت قتل، اقاریر متهم و تحقیقات پزشکی قانونی و تحقیقاتی که در دادسرا باید انجام می‌گرفت، شفاف بود. وی در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت پرونده برادر رئیس‌جمهور گفت: پرونده‌ای که در دادگاه بدوی رسیدگی و حکمش صادر شد، با درخواست تجدیدنظر خواهی اخیرا به دادگاه تجدیدنظر ارسال شده و بخشی هم از پرونده کماکان در دادسرا مفتوح است. سخن‌گوی قوه قضائیه درباره پرونده عراقچی گفت: پرونده با نقص مجدد به دادسرا برگشته است.اسماعیلی در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت شکایت روحانی مازندرانی از یک سلبریتی، گفت: این پرونده در دادسرا مطرح است و هم شاکی خصوصی دارد و هم به لحاظ جنبه عمومی، دادستان اعلام جرم کرده و متهم این پرونده هنوز به کشور بازنگشته و اقدام جدیدی صورت نگرفته است. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظرات شما
ع ب
12:32 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

موفق باشید

نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی