کد خبر : 99693
/ 08:08

برگزاری اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه

برگزاری اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه

شهرآرا آنلاین - با‌توجه‌به ظرفیت‌های موجود کشورمان در حوزه نوآوری و فناوری، پیشنهاد برگزاری مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه در سال گذشته ازسوی معاونت علمی ریاست‌جمهوری به کمیسیون آسیا و اقیانوسیه سازمان ملل (اسکاپ) مطرح شد و با پیگیری‌های بعدی، به تصویب رسید. در همین راستا اولین مجمع نوآوری این کمیسیون بین‌المللی، صبح دیروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و رئیس مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه، در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد.

کمیسیون آسیا و اقیانوسیه سازمان ملل (اسکاپ) یکی از نهادهای تابع شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل است و شورا یکی از ۵‌رکن اصلی سازمان ملل متحد به شمار می‌آید و دارای مأموریت‌های گسترده در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، این مجمع با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزرا و نمایندگان ۶۲‌کشور حوزه اسکاپ در سالن اجلاس سران در‌حالی آغاز به کار کرد که کشورمان با دارا‌بودن ۴۴٠٠شرکت دانش‌بنیان، ٣۶۴‌شرکت خلاق و ٨٠‌مرکز نوآوری، یکی از اثرگذارترین کشورهای منطقه در حوزه فناوری به شمار می‌آید. نخستین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه در رویدادی دو‌روزه و تا عصر امروز در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی، با حضور وزرای علم و فناوری و نمایندگان ۶٢‌کشور عضو اسکاپ و رؤسای سازمان‌های بین‌المللی مرتبط برگزار می‌شود

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی