• خانه
کد خبر : 99701
/ 14:40
نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد

تعامل و گفتگو محور توسعه و رشد پروژه های بزرگ سرمایه گذاری در مشهد

نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این باره گفت: در تمام دنیا شهرهای بزرگ برای اینکه بتوانند خدمات شهر را افزایش دهند و یا تحرکی در شهر به وجود آورند در بخش عمران و توسعه شهر بستر سرمایه گذاری را فراهم می کنند.

تعامل و گفتگو محور توسعه و رشد پروژه های بزرگ سرمایه گذاری در مشهد

لاله سادات کوثری -نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این باره گفت: در تمام دنیا شهرهای بزرگ برای اینکه بتوانند خدمات شهر را افزایش دهند و یا تحرکی در شهر به وجود آورند در بخش عمران و توسعه شهر بستر سرمایه گذاری را فراهم می کنند.

حمیدرضا موحدی زاده افزود: قرارداد پروژه پارک طرق مصوبه شورای چهارم بوده که در آن مصوبه  قرار بوده  در قبال هزینه های پروانه در قسمت 12 هکتاری نسبت به ایجاد تصفیه خانه سیدی و بازپیرایی پارک 88 هکتاری اقدام شود.

وی ادامه داد: ما در شورای پنجم این مصوبه را اصلاح کردیم . 135 میلیارد تومان هزینه پروانه این پروژه اخذ کردیم و مقرر شد اجرای تصفیه خانه و بازپیرایی به صورت بیوتی منعقد شود و این مهم مصوب شد و الان برای اجرای نهایی در حال ارسال به شوراست.

وی یادآور شد: در 12 هکتاربخش دوم این پروژه مبلغی حدود 39 میلیارد تومان حق تقدیمی آستان قدس پرداخت شده  و در موضوع کمیسیون ماده 5 هم در پایان سال 96 مجوزات لازم اخذ شده و جزییات قرارداد در پیوست مصوبه روشن و شفاف موجود است.

وی با بیان اینکه در وضعیت فعلی پروژه روزانه بین 300 تا 350 نفر در قسمت اقامتی تجاری مشغول کار هستند، افزود: ما باید از پروژه های سرمایه گذاری حمایت کنیم البته منطقا  سرمایه گذار باید مقررات قانونی را  نیز رعایت کنند اگر در بخشی از این پروژه مجوز میراث را لازم داشته باید طبعا این مجوزها را دریافت می کردند.

وی اظهار دشات:باید در نظر داشت این پروژه با این ابعاد و گستره نقشی  بی بدیل در ماندگاری زائردارد بنابراین همه دستگاه ها باید در راستای به ثمر نشستن آن هم افزایی کنند.

وی تاکید کرد: سرمایه گذاری مانند گنجشک روی درخت است.اگر سنگ به طرف یک گنجشک پرتاب کنید همه گنجشکها از روی درخت می پرند و به سراغ محیط دیگری که شرایط فراهم است می روند. نباید با سرمایه گذاری به صورت باری به هر جهت برخورد کرد.

وی اذعان داشت: مدیران و نهادها بهتر است در تمامی حوزه قبل از پلمب و ایجاد موانع با خود شهرداری حتی سرمایه گذارها گفتگو کنند. البته من به شکل مصوق پلمب پارک طرق را دریافت نکرده ام و فقط شنیده ام امیدوارم چنین نباشد و اگر هم باشد امیدوارم مسئولان شهرداری و میراث سریعتر این مشل را حل کنند تا سرمایه گذار دلسرد نشود.

 

 

 

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی