کمک فضای مجازی به طرح نیازهای مردم/ پدیده های اجتماعی فرصت هستند ضرغامی در نشست مدیران استانی خبرگزاری مهر

کمک فضای مجازی به طرح نیازهای مردم/ پدیده های اجتماعی فرصت هستند

سوار بر بال فناوری بررسی آخرین فناوری های ارائه شده در نهمین نمایشگاه حمل و نقل و خدمات شهری

سوار بر بال فناوری

«بله» امنیت را تضمین می‌کند

در پی حواشی به وجو آمده درباره پیام رسان «بله»؛

یکشنبه / ۲۳ اردیبهشت ۹۷

«بله» امنیت را تضمین می‌کند

در پی ابراز نگرانی برخی شهروندان درباره امنیت پیام‌رسان بله، رئیس دایره انفورماتیک سرپرستی بانک ملی خراسان‌رضوی با رد ادعای اجباری بودن نصب و استفاده از پیام‌رسان «بله» برای مشتریان شعب بانک ملی، به خبرنگار ما می‌گوید: ضریب امنیت این پیام‌رسان بسیار بالاست و متأسفانه در کلیپی که این روزها در فضای مجازی در حال انتشار است، مسائلی بسیار بدیهی و عوام‌گونه مطرح شده است.

باید و نباید های استارتاپی

٨ کارآفرین جوان برتر ایرانی داستان موفقیت خود را با دانش‌آموزان مشهدی به اشتراک گذاشتند؛

شنبه / ۲۲ اردیبهشت ۹۷

باید و نباید های استارتاپی

آخر هفته پیش معاونت برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد با همکاری گروه کارآفرینی دانش‌آموزی رکاد، از هشت کارآفرین برتر ایرانی که طی سال‌ها و از جوانی قدم در راه حل مسائل جامعه خود گذاشته بودند دعوت کرد تا در همایش مشاهیر استارتاپی، داستان موفقیت ها و شکست‌های خود را با دانش‌آموزان مشهدی به اشتراک بگذارند.

ایمنی به سبک«آی گپ»

بررسی پیام‌رسانی که حفظ حریم خصوصی کاربران را مهم‌ترین اولویت خود قرار داده است

چهارشنبه / ۱۹ اردیبهشت ۹۷

ایمنی به سبک«آی گپ»

پیام‌رسان «آی‌گپ» توسط متخصصان جوان ایرانی در شرکت «روی خط مدیا» ساخته شده است و با اینکه تعداد کاربران آن هنوز به یک میلیون نفر نرسیده، اما «محمد رسول کاظمی» مدیر این پیام‌رسان از ظرفیت ٢٠ میلیونی این پیام‌رسان برای میزبانی از کاربران ایرانی خبر داده است.

برجام؟ اصلا نمنه!

سه شنبه / ۱۸ اردیبهشت ۹۷

برجام؟ اصلا نمنه!

ارژنگ حاتمی- باور کنید ما متوجه تیتر برخی از روزنامه‌های کشور نمی‌شویم، نمونه‌اش همین روزنامه «قانون»؛ این روزنامه در صفحه اول دیروزش آورده است: «با وجود آنکه روز گذشته دلار از مرز هفت هزار تومان گذشت و جامعه ملتهب است، رئیس دولت می‌گوید: نگران نباشید.» و بعد هم بزرگ تیتر زده است: «آقای روحانی، کجا زندگی می‌کنید؟»

خاص بودنی که خوب نیست

بیماری‌ها خیلی هم از ما دور نیستند

سه شنبه / ۱۸ اردیبهشت ۹۷

خاص بودنی که خوب نیست

همیشه هم خاص‌بودن خوب نیست؛ درست مثل خاص‌هایی که امروز به‌ نام آن‌ها به ثبت رسیده و این خاص‌بودنشان جز درد و رنج برای خودشان و اطرافیانشان چیزی نداشته است.

تحفه توس

بسته پیشنهادی شهرآرا برای تهیه سوغاتی از دیار شاعر پارسی؛

دوشنبه / ۱۷ اردیبهشت ۹۷

تحفه توس

آرامگاه فردوسی، هرجای دیگر دنیا بود، بی‌شک سردیس‌های کوچک حکیم توس پیشخوان مغازه‌ها را می‌پوشاند. نگاره‌ها و اشعار خوش‌نویسی‌شده شاهنامه روی لوح‌های منقش در دست گردشگر‌ان می‌چرخید، صحنه‌های رزم رستم و سهراب روی صفحه‌های سنگی نقش می‌بست و لباس‌های تزیین‌شده به حروف و اشعار حماسی، از در مغازه‌ها آویزان بود.

من هم موافقم!

دوشنبه / ۱۷ اردیبهشت ۹۷

من هم موافقم!

ارژنگ حاتمی- در راستای اینکه علی مطهری گفته است «سانسور شجریان درست نیست.» و رئیس صدا و سیما هم گفته است «من هم موافقم!» و در عین حال باز هم شجریان از صدا و سیما سانسور می‌شود، به این نتیجه رسیدیم که مرزهای پاسخ‌گویی کیلومترها جا‌به‌جا شده است.

نمک زیادی

یکشنبه / ۱۶ اردیبهشت ۹۷

نمک زیادی

به‌تازگی معاون رئیس‌جمهور گفته است: «شش میلیون نفر در کشور با بحران نمک مواجه‌اند.» و ما درمی‌یابیم حداقل هفت هشت درصد مردم کشورمان مشکل بانمکی دارند.

علاج درد چه کنم؟

از هزار عضو نظام روانشناسی در استان فقط ٣٠٠نفر پروانه کار دارند

یکشنبه / ۱۶ اردیبهشت ۹۷

علاج درد چه کنم؟

مدت‌هاست افرادی به نام روان‌شناس و مشاور در حل مشکلات شخصی، تحصیلی، شغلی و.. به ما کمک می‌کنند. اما داستان کمک‌ آن‌ها به این سادگی‌ها هم نیست و مانند هر شغل دیگری اما و اگرهایی دارند که باعث می‌شوند بخشی از مردم جامعه همچنان نسبت به آنان بدبینانه بنگرند.

کاربران اندرویدی تلگرام در ایران، هدف بدافزار جاسوسی ZooPark

شنبه / ۱۵ اردیبهشت ۹۷

کاربران اندرویدی تلگرام در ایران، هدف بدافزار جاسوسی ZooPark

طبق گزارش تازه ای که پنجشنبه گذشته توسط شرکت کسپرسکی منتشر شد، نوعی کمپین جاسوسی سایبری علیه کاربران اندرویدی تلگرام در خاورمیانه و شمال آفریقا به راه افتاده است.

رقیب سرسخت

آیا پیام‌رسان گپ می‌تواند جایگزین خوبی برای تلگرام باشد؟

شنبه / ۱۵ اردیبهشت ۹۷

رقیب سرسخت

گپ را باید یکی از خوش‌ساخت‌ترین پیام‌رسان‌های بومی دانست که طبق کاربرشمار موجود در وب‌سایتش تا زمان نگارش این مطلب توانسته‌‌است تعداد دو میلیون و ۶٩ هزار و ٩٠۶ کاربر را جذب خود کند. گپ برخلاف بسیاری از نمونه‌های مشابه، کپی شده از سورس نرم‌افزارهای خارجی چینی و یا روسی نیست و کاملا به‌صورت بومی نوشته شده‌است

صعود به فرود

پیاده‌روی در میعادگاه طبیعت و شاهنامه

شنبه / ۱۵ اردیبهشت ۹۷

صعود به فرود

اردیبهشت، بهترین وقت سفر به دیار نادر است؛ شقایق‌های قرمز یا به قول محلی‌ها «گل‌دخترون» از یک سو دلبری می‌کنند و گل‌های زرد لم‌داده در دامان کوه‌ از سوی دیگر. مسیر، دو‌ساعت‌و‌نیمی مشهد تا کلات را در جاده سیر کنید تا برسید به تونلی که نادرخان بر سردر آن، جا خوش کرده است.

چگونه از محتوای تلگرام به طور کامل پشتیبان بگیریم؟

سه شنبه / ۱۱ اردیبهشت ۹۷

چگونه از محتوای تلگرام به طور کامل پشتیبان بگیریم؟

به خاطر زمزمه هایی مبنی بر فیلترینگ تلگرام، احتمال دارد دسترسی به محتویات این اپلیکیشن پیام رسان در آینده چالش های خودش را داشته باشد.