اعجــاز کاظــم شیخ علی‌اکبر علیزاده

اعجــاز کاظــم

چالش بنگاه‌داری بانک‌ها مجتبی مدنی بجستانی

چالش بنگاه‌داری بانک‌ها

آفتاب غدیر محمدحسین ساجدی‌نیا

آفتاب غدیر

توانمندسازی در مناطق کم‌برخوردار

حمید مسعودی پژوهشگر اجتماعی جهاد دانشگاهی

سه شنبه / ۲۳ مرداد ۹۷

توانمندسازی در مناطق کم‌برخوردار

در رویکردهای مددکاری، مددجو در شرایطی قرار گرفته است که باید شخص یا سازمان ثالثی به‌ صورت مداوم یاری‌رسان وی باشد. از آنجا که اجرای برنامه‌های مددکاری در واقع به‌درستی پیاده نمی‌شود، بخش اصلی آن، یعنی کمک و یاری، در قالب‌های مختلف رفع نیازهای اولیه زندگی صورت می‌گیرد.

«بازآفرینی» به‌جای «تخریب و بازسازی»

محسن قناویزچی مدیر اجرایی طرح نوسازی بافت فرسوده حر عاملی

شنبه / ۲۰ مرداد ۹۷

«بازآفرینی» به‌جای «تخریب و بازسازی»

افزایش جمعیت در سه دهه اخیر و توسعه غلط شهرنشینی، سبب گسترش شهرها به‌سمت حاشیه‌نشینی، پیوستن روستاهای مجاور به شهرها و از‌طرفی غفلت مدیران از مناطق مرکزی شهرها شده است.

رسانه‌نگار و مراقبت از ساقه امید

غلامرضا بنی‌اسدی،روزنامه‌نگار

چهارشنبه / ۱۷ مرداد ۹۷

رسانه‌نگار و مراقبت از ساقه امید

امروز وجود رسانه‌نگار حرفه‌ای مثل افسران توانمند در زمان جنگ لازم است. اصلا نقش افسران جنگ در جنگ سخت را اگر ترجمه‌ای امروزین کنیم، به رسانه‌نگاران خواهیم رسید که هم باید طراحی کنند، هم عملیات انجام دهند و هم به خنثی‌سازی تله‌های انفجاری و به آب شستن طرح‌های دشمن بپردازند

هزینه‌های اخلاق مداری

توحید آرش‌نیا ، سردبیرروزنامه شهرآرا

سه شنبه / ۱۶ مرداد ۹۷

هزینه‌های اخلاق مداری

دیروز رئیس شورای شهر مشهد در نشست خبری خود با اصحاب رسانه نکات مهمی را برای تبیین مواضع شورای پنجم و مدیریت شهری بیان کرد. به دور از نتیجه‌گیری نسبت به صحبت‌های مطرح شده موضع‌گیری صریح رئیس شورای پنجم برای دفاع از منافع مردمی که به پای صندوق‌های رأی آمدند، جای بسی خرسندی است.

آزادی در عقیده و اندیشه

حجه الاسلام واعظ موسوی،کارشناس مذهبی:

یکشنبه / ۱۴ مرداد ۹۷

آزادی در عقیده و اندیشه

اگر بنا باشد براي ترکيب «کرامت انساني» يک تعريف داشته باشيم، ميتوانيم بگوييم به اين معناست که انسان به اين باور برسد که يک موجود بي ارزش نيست، جايگاه والايي دارد، اشرف مخلوقات است و خداوند از روح خودش در او دميده است.

مرارت‌های مشروطه در مشهد

محسن مدیرشانه چی،عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد

یکشنبه / ۱۴ مرداد ۹۷

مرارت‌های مشروطه در مشهد

با آنکه مشهد و برخی دیگر از شهرهای خراسان در انقلاب مشروطه و تکاپوهای مشروطه‌خواهان در مسیر آزادی و عدالت و قانون نقش برجسته‌ای داشتند، به دلایلی چند، این مسئله کمتر مورد‌توجه قرار گرفته است.

شمارش معکوس برای ریزش دلار

امیرروحپرور،کارشناس اقتصاد

یکشنبه / ۱۴ مرداد ۹۷

شمارش معکوس برای ریزش دلار

همزمان با کاهش التهابات قيمت نرخ ارز و سکه در چند روز گذشته، بسته جديد ارزي دولت مورد توجه محافل اقتصادي قرار گرفت. آنطور که مسئولان اعلام کردهاند، قرار است در اين هفته، سياستهاي جديد ارزي رونمايي شود. اين موضوع و انعکاس برخي از اقدامات جديد باعث شده است بازيگران بازار سکه و ارز با احتياط بيشتري عمل کنند.

معجزه اجرای حق شهروندی

مصطفی صفایی،جانشین ستاد صیانت از حریم و امنیت عموم و حقوق شهروندی شهرداری مشهد

یکشنبه / ۱۴ مرداد ۹۷

معجزه اجرای حق شهروندی

انقلاب اسلامی مقوله شهروندی را در ایران احیا کرد. چیزی به نام حقوق شهروندی نداشتیم. آن چیزی که در ایران مطرح بود، بحث ارباب، رعیت، عبد و مولا بود نه بحث شهروندی.» مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)

قطره‌قطره زندگی

حمید‌رضا اسلامی مدیر‌کل سازمان انتقال خون خراسان رضوی

سه شنبه / ۹ مرداد ۹۷

قطره‌قطره زندگی

امروز روز تقدیر از عزیزانی است که ایثار را با وجود خویش و بخشایش عصاره و عامل حیاتشان (خون و فرآورده‌های خونی) و با اقتدا و الگوپذیری از برادران و خواهران ایثارگر خود در هشت سال دفاع مقدس -که باگذشت جان خود ذره‌ای از خاک گوهرخیز ایران اسلامی را به دست اجانب نسپردند- معنایی مجدد بخشیدند و حیات‌بخش همنوعان نیازمند خود به خون و فرآورده‌های خونی شدند

کیفیت زندگی در شهرهای هوشمند

رقیه حاجی زاده طوسی

دوشنبه / ۱ مرداد ۹۷

کیفیت زندگی در شهرهای هوشمند

«کیفیت زندگی» از واژه‌هایی است که تعریف مشخص و یکسانی ندارد و مفهومی فراگیر، پیچیده و متأثر از عوامل گوناگون از جمله عوامل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است.

به دنبال افزایش میزان تولید

علی رسولیان

یکشنبه / ۳۱ تیر ۹۷

به دنبال افزایش میزان تولید

به منظور حمایت از صنعت در خراسان رضوی ضروری است که شرایطی فراهم کنیم تا در آن واحدهای صنعتی بتوانند نحوه تولید خود را اصلاح کنند.

شناخت از شهر تعلق می آورد

غلامرضا حسنی

شنبه / ۳۰ تیر ۹۷

شناخت از شهر تعلق می آورد

شخص به محض ورود به یک شهر و ساکن شدن در آن نمی‌تواند به آن شهر تعلق خاطر پیدا کند. این علاقه‌مندی و اخت شدن با محیط شهری ماحصل یک زندگی طولانی مدت در یک مکان است و ریشه در سکونت در شهر و ارزش قائل شدن برای هویت شهری دارد.

بازهم آب؛ آیا می‌شنویم؟

یحیی سلاح‌ورزی

شنبه / ۳۰ تیر ۹۷

بازهم آب؛ آیا می‌شنویم؟

متوسط بارندگی سالانه کشور تنها، معادل ٢۵٢ میلی‌متر گزارش‌ شده است که این نیز خود از یک‌سوم متوسط بارندگی دنیا کمتر است. از طرف دیگر ٧۵درصد از کل بارندگی ایران به‌صورت کاملا نامتوازن تنها در ٢٧درصد مساحت کشور و بقیه (٢۵ درصد) در ٧٣درصد آن توزیع می‌شود. لذا با توجه به مجموعه شرایط جغرافیایی و اقلیمی کشور، پدیده خشکی نباید تصادفی، نادر و گذرا تلقی گردد.