تاريخ خبر : ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
در نخستین روز بازگشایی، اتاق نقل‌وانتقالات سهام با مشکل مواجه شد؛ تست امنیتی پدیده را از دسترس خارج کرد
یلدا مهدوی- روز گذشته درحالی سهام‌داران شرکت پدیده در اولین روز راه‌اندازی اتاق مبادلات سهام تلاش کردند تا وارد آن شوند که با بروز اختلا‌ل‌هایی در این سایت مواجه شدند.
شرکت پدیده نیز در واکنش به اعتراض سهام‌داران اعلام کرد: «با توجه به حجم بالای مراجعه به سایت اتاق نقل‌وانتقالات سهام به اطلاع عموم سهام‌داران می‌رساند این سایت برای مراحل تست در حین کار، از ساعتی پیش تنها دردسترس پرسنل پدیده قرار گرفته است.» شایان ذکر است این سامانه در نشانی اینترنتی www.padideh.com قابل دسترسی است.

ضعف‌ها برطرف می‌شود
اما حمیدرضا کریمویی، عضو هیئت‌مدیره گروه شرکت پدیده در گفتگو با شهرآرا برای وضعیت سایت اتاق نقل‌وانتقالات سهام شرکت پدیده و علت اینکه از دسترس خارج شده است، گفت: روز چهارشنبه نخستین روزی است که این سایت راه‌اندازی شده و از دسترس خارج‌شدن آن، موضوع یا اتفاق نادر و عجیبی نیست.
عضو هیئت‌مدیره گروه شرکت پدیده در ادامه متذکر شد: البته باید به این نکته اشاره کرد که در اطلاع‌رسانی‌های ابتدایی که صورت گرفت، به موضوع آزمایشی‌بودن سایت در روزهای ابتدای بازگشایی اتاق نقل‌وانتقلات سهام شرکت پدیده اشاره شد.
به‌گفته کریمویی، درهمین‌ارتباط تعداد محدودی از سهام‌داران به‌عنوان جامعه هدف برای اجرای آزمایشی این سایت انتخاب شدند تا ضعف‌های احتمالی شناسایی شود.
عضو هیئت‌مدیره گروه شرکت پدیده، افزایش ایمنی و امنیت سایت را همان دلیل اصلی برای اجرای آزمایشی این سایت با جامعه محدودی از سهام‌داران دانست.وی در پاسخ به زمان راه‌اندازی سایت برای استفاده عموم و پایان تست آزمایشی، گفت: بررسی سایت و امنیت آن به زمان نیاز دارد؛ اما تمام تلاش ما این است که تا پایان بهمن‌ماه بتوانیم مراحل آزمایشی سایت را به پایان برسانیم و شرایط را برای استفاده عموم سهام‌داران فراهم کنیم.

آزمایشات امنیتی، علت بروز مشکل
عباسعلی طوسیان، مدیر امور سهام شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز نیز در گفتگو با خبرنگار شهرآرا علت آنکه سایت اتاق مبادله پدیده از دسترس خارج شده است را همانند کریمویی مربوط به آزمایشات امنیتی این سایت ذکر کرد و گفت:مشکلی در خصوص تبادل سهام به وجود نمی آید.
اما مدیر امور سهام شرکت ابنیه و ساختمان پدیده‌شاندیز برخلاف کریمویی که زمان دقیقی برای پایان تست آزمایشی سایت ارائه نداد، گفت: این تست ظرف یکی‌دو روز آینده به پایان خواهد رسید و به احتمال بسیار از شنبه، سایت اتاق نقل‌وانتقالات سهام پدیده برای استفاده عموم فعال
می‌شود.
مدیر امور سهام شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز تاکید کرد: سهام‌داران پدیده شاندیز درخصوص استفاده از سایت اتاق مبادله سهام نگرانی نداشته باشند؛ چراکه با افزایش ضریب امنیتی، کار‌کردن با این سایت برای آن‌ها روان‌تر و بهتر خواهد شد.