تاريخ خبر : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
اخبار
دین‌پرست، معاون وزیر کشور خبر داد
اعمال تعدیل سهام پدیده در یک هفته
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور از اعمال تعدیل برای سهام‌داران طی یک هفته خبر داد.
بابک دین‌پرست پس از بازدید از پروژه پدیده شاندیز در نشست خبری درباره جلسه ستاد تدبیر در استانداری خراسان رضوی گفت: ستاد تدبیر قبلا قول داده بود برای جبران زیان‌های مالی سهام‌داران، مانده سهام سهام‌داران اصلی بین سهام‌داران خرد تقسیم شود. براین اساس اجرای این فرآیند در دستور کار کمیته اجرایی ستاد تدبیر قرار گرفته و طی چند روز آینده محقق خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور درباره تعهدنامه‌داران نیز خاطرنشان کرد: در گذشته اوراقی به نام تعهد‌نامه داده شده بود که در آن تعهدنامه‌داران از اصل پول سهام خود با سود ٣٠‌درصد بهره‌مند می‌شدند و مقرر بود در موعد چند ماهه این پول پرداخت شود.
دین‌پرست ادامه داد: این رقم حدود ٣٧٠٠‌میلیارد تومان برای بیش از ۶٣‌هزار نفر بود. اما امروز با توجه به نبود نقدینگی در شرکت، ستاد تدبیر تصمیم گرفت این امکان را فراهم سازد تا تعهدنامه‌داران تعهدات خود را با شرط بهره‌مندی از تعدیل به سهام تبدیل کنند و برای کسانی که مایل نیستند نیز الزام صددرصدی وجود نخواهد داشت.
وی ادامه داد: آن دسته از افرادی که مایل به تبدیل تعهد به سهام نیستند نیز می‌توانند تا زمانی که شرکت به وضعیت سوددهی برسد، صبر کنند تا مبلغ طلبشان به آن‌ها پرداخت شود؛ چرا‌که در حال حاضر اصلا این امکان وجود ندارد که این پول را پرداخت کنیم.
وی اظهار کرد: بعد از اعمال تعدیل، سهام‌داران خواهند توانست همه سهام خود را در حسابشان رویت کنند اما درباره فرآیند و مکانیزم تعدیل باید تصمیم‌گیری‌ها در کمیته اجرایی ستاد تدبیر انجام شود.
دین‌پرست تامین اعتبار از سوی کنسرسیوم برای پروژه پدیده و آغاز رسمی ساخت‌و‌سازها را از عوامل موثر در نرخ سهام دانست و اظهار کرد: کنسرسیومی با محوریت بانک صادرات ایران و حضور ۶‌بانک تشکیل شده است و بنا‌بر مصوبه جلسه روز یکشنبه مقرر شده روز بعد از آن مبالغی از کنسرسیوم به پروژه تزریق شود.


رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی
آنفلوانزا عامل افزایش قیمت تخم‌مرغ است
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با اشاره به کنترل بیماری آنفلوانزای مرغی گفت: آنفلوانزای مرغی کاملا تحت کنترل بوده و بسیاری از مرغ‌های تخم‌گذار مشکوک به این بیماری معدوم شده است و این اطمینان را به مصرف‌کننده می‌دهیم که مرغ‌های گوشتی خطری برای مردم ندارند. مهدی یوسف‌خانی تصریح کرد: قیمت مرغ در هفته گذشته تا ٧‌هزار و ٣٠٠‌تومان افزایش یافت ولی در اواخر هفته با کاهش ١۵٠‌تومانی روبه‌رو شد و در روز گذشته در حدود قیمتی ٧ هزار ١۵٠ به فروش می‌رسد.وی درباره قیمت تخم‌مرغ نیز گفت: قیمت هر کیلو تخم‌مرغ چهار هزار و ۶٠٠ تومان بوده و در مقایسه هفته گذشته ٢٠٠تومان گران‌تر شده است. وی تصریح کرد: علت این افزایش قیمت شیوع بیماری آنفلوانزا بوده است که خوشبختانه در حال حاضر همه مراکز کنترل شده‌اند.حسین علوی‌تبار، یکی از فعالان حوزه تولید تخم‌مرغ با بیان اینکه توقف صادرات تخم‌مرغ به دلیل آنفلوانزای مرغی باعث شد تا قیمت‌ها در بازار داخلی افزایش چندانی نیابد، گفت: نابرابری شدید میان عرضه و تقاضا و پیشی گرفتن فزاینده میزان عرضه از نیاز موجود در بازار باعث شد تا علی‌رغم معدوم شدن میلیون‌ها مرغ تخم‌گذار لذا تغییر چندان جدی و فاحشی در قیمت تخم‌مرغ ایجاد نشود.