تاريخ خبر : ۱۳۹۱/۱۲/۱۳
پرواز گنجشك‌ها از شمال شرق شاعر مشهدي دومين مجموعه ‌شعرش را منتشر كرد
دومين مجموعه شعر ياسين محمدي، شاعر مشهدي مقيم پايتخت، منتشر شد. به گزارش شهرآرا، اين مجموعه شعر را كه «از شمال شرق گنجشك‌ها» نام دارد، نشر افراز در 120صفحه منتشر كرده است.
ياسين محمدي درباره اين مجموعه از شعرهايش مي‌گويد:‌ این کتاب در دو دفتر آماده شده است؛ دفتر اول با عنوان «شبانه‌ها» دربرگیرنده یک شعر بلند 11اپیزودی است و دفتر دوم نیز که «از شمال شرق گنجشک‌ها» نام‌گذاری شده، گزیده شعرهاي من در فاصله سال‌های 82 تا 91 است.
وي با بيان اينكه شعرهاي اين كتاب همه در شكل شعر سپيد سروده شده‌ اند، به حال‌وهواي محتوايي شعرهايش اشاره مي‌كند و مي‌افزايد: موضوع و محتواي محوری شعرهاي اين مجموعه، زندگی و زیست همه ما انسان‌هاست که آمیخته‌ای از عشق ، مرگ ، سیاست و موضوعاتی از این دست است.
اين شاعر مشهدي كه سال‌هاست به تهران كوچ کرده است، با اشاره به اينكه شاعر نمي‌تواند متأثر از فضاي جغرافيايي خود نباشد، ادامه مي‌دهد: من نيز كاملا تحت تأثير فضايي كه در آن رشد كرده‌ام قرار دارم؛ حتي نام مجموعه
«از شمال شرق گنجشك‌ها» به خراسان
اشاره دارد.
محمدي خاطرنشان مي‌كند: من وام‌دار فضاي ادبي خراسان هستم و خراسان بزرگ به‌ويژه در شكل تاريخي آن هميشه بر شعر من تأثيرگذار بوده است؛ اين تأثيرپذيري هم در زبان و هم در حس شعرهاي من در اين مجموعه ديده مي‌شود.
گفتني است؛ ياسين محمدی پیش از این نیز مجموعه‌اي از شعرهاي سپيدش را به نام «در پای صلیبی کج» در سال 82 منتشر کرده است و يك مجموعه غزل نيز به نام
«گندم به گندم» آماده انتشار دارد.
بخارایی