تاريخ خبر : ۱۳۹۶/۷/۲۵
اخبار ویژه
رئیس شورای شهر مشهد: بودجۀ حوزۀ تربیت‌بدنی باید اصلاح شود
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با تأکید بر ضرورت اصلاح بودجۀ حوزۀ تربیت‌بدنی گفت: «مدیریت شهری در حوزۀ ورزش همگانی و قهرمانی مأموریت ویژه‌ای برعهده دارد، لذا اعتبارات این بخش باید در بودجه‌های سنواتی اصلاح شود.».
به‌گزارش خبرنگار شهرآرا، محمدرضا حیدری در ابتدای پنجمین جلسۀ علنی شورای شهر مشهد با اشاره به فرارسیدن هفتۀ ملی سلامت زنان، اظهار کرد: «ارائۀ خدمات به این بخش از جامعه بهتر از گذشته ازسوی مدیریت تربیت‌بدنی شهرداری مشهد ادامه خواهد یافت.».
وی با اشاره به شاخص‌های تخصیص بودجه در حوزۀ تربیت‌بدنی افزود: «سرانه هر شهروند مشهدی در این حوزه فقط ١٠٠٠تومان است، درحالی‌که دیگرشهرهای کشور با جمعیت بسیار اندک اعتبارات بسیار خوبی برای حوزۀ تربیت‌بدنی پیش‌بینی
کرده‌اند.».
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: «از مدیران حوزۀ برنامه‌ریزی شهرداری مشهد تقاضا داریم که در روند اصلاح بودجه به موضوع تربیت‌بدنی توجه بیشتری داشته باشند. به‌هرمیزان که در این حوزه سرمایه‌گذاری کنیم، به همان نسبت به نشاط و شادی اجتماعی بیشتر کمک کرده‌ایم.».
حیدری دربارۀ اظهارات گستاخانۀ رئیس‌جمهور آمریکا ابراز کرد: «اتهامات خلاف‌واقعی که رئیس‌جمهور آمریکا دربارۀ ملت و دولت ایران مطرح کرد، نسبت‌های ناروایی بودند که یکایک آن‌ها را می‌توان در دولت آمریکا یافت.».


معاون اداری و مالی شهرداری مشهد خبر داد
کاهش ۵٢میلیارد‌تومانی تحقق درآمدهای نقدی
معاون اداری و مالی شهرداری مشهد گفت: «میزان وصولی درآمد نقدی شهرداری نسبت به سال گذشته ۵٢میلیارد تومان کاهش یافته است، در این شرایط طبیعی است که با مشکل کمبود نقدینگی مواجه شویم.».
به‌گزارش خبرنگار شهرآرا، محمد آذری در جلسۀ علنی روز گذشتۀ شورای اسلامی شهر مشهد گفت: «طبق گزارش به‌روز که به امضای ذی‌حساب شهرداری مشهد رسیده، مجموع بدهی‌ها و تعهدات مدیریت شهری ۵هزارو٧٧١میلیارد تومان برآورد شده است.». وی افزود: «از مجموع بدهی‌های مدیریت شهری، ٣هزار و ٩٩۵میلیارد تومان بدهی کوتاه‌مدت بوده که تا پایان سال مالی باید تعیین‌تکلیف شود. ١٧٧۶میلیارد تومان بدهی بلندمدت نیز باید از سال ٩٧ تا ٩٩ تسویه شود.». معاون اداری و مالی شهرداری مشهد با بیان اینکه بخش عمده‌ای از بدهی‌ها مربوط به اصل و سود اوراق مشارکت است، گفت: «مابقی بدهی‌ها هم مربوط به پروژه‌هایی است که بازگشت پول برای شهرداری دارد، اما در کوتاه‌مدت امکان نقدشوندگی آن نیست.». آذری در ادامۀ گزارش خود به بدهی ١٠٧٠میلیارد تومانی مربوط به پیمانکاران هم اشاره کرد و گفت: «موجودی نقد قابل‌مصرف برای شهرداری مشهد در زمان سرپرستی بنده، ٢٣میلیارد تومان بود، درحالی‌که آن زمان ٩٠میلیارد تومان درقالب حقوق نیروها باید پرداخت می‌شد.».
وی با بیان اینکه بودجۀ مصوب سال٩۶ شهرداری مشهد ۶هزارو٢٠۵میلیارد تومان بوده است، خاطرنشان کرد: «درآمدهای نقد وصولی مدیریت شهری تا ٢٢ مهرماه، ۶۶۵میلیارد تومان بوده که نسبت به ‌مدت مشابه سال قبل ١٠درصد کاهش داشته است.».