صف‌هاي طويل مشهدی ها براي مرغ 4700 توماني

شمارش معكوس برای فرارسيدن ماه مبارك رمضان زمان آغاز شده است. به همين دلیل بسياري از خانواده‌هاي مشهدي باهدف آمادگي براي فرارسيدن اين ماه، درصدد هستند تا كالاهاي اساسي مورد نيازشان را خريداري كنند. علاوه بر اين، مسئولان توزيع كالا در مشهد نيز با برگزاري نمايشگاه عرضه مستقيم كالا و اجراي طرح فروش فوق‌العاده در سطح شهر درصدد برآمده اند تا زمينه‌هاي لازم براي ايجاد آرامش در بازار را فراهم كنند.
عرضه مرغ 4700 تومانی در مشهد
درهمين باره معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی مي‌گويد: از امروز مرغ در مراکز منتخب به قیمت هر کیلو 4هزار و 700 تومان توزيع می‌شود. ضمن اينكه در ديگر واحدهاي صنفي سطح شهر تا 5هزار و 200تومان قابل عرضه و فروش است.
علی غفوری‌مقدم با بيان اينكه در 70 واحد منتخب در مشهد مرغ به قيمت 4هزار و 700تومان عرضه می‌شود، خاطرنشان می‌كند: درحال رایزنی براي افزايش تعداد واحدهاي صنفي عرضه‌كننده مرغ در مشهد هستيم. وي تصريح مي‌كند: درحال حاضر در نمایشگاه عرضه مستقیم نخریسی مشهد، مرغ به قیمت مصوب 4هزار و 700 تومان عرضه می‌شود. ضمن اينكه مرغ در نمايشگاه عرضه كالاهاي اساسي كه قرار است در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي مشهد داير ‌مي‌شود نيز توزيع شود.
در حالي كه معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از توزيع مرغ 4هزار و 700 توماني در مشهد خبر مي‌دهد كه مشاهدات شهرآرا از سطح شهر حاكي است ديروز قيمت هر كيلوگرم مرغ در مشهد به 7 هزار و 300 تومان رسيده و مشهدي‌ها براي خريد مرغ 4700 توماني در محل واحد‌هاي منتخب صف كشيدند.
برگزاري عرضه مستقیم مواد غذایی در مشهد
مدیر روابط عمومی ‌نمایشگاه بین‌المللی مشهد نيز مي‌گويد: چهارمین نمایشگاه مواد غذایی ویژه ماه مبارک رمضان از 30 تیر تا 6 مرداد همه ‌روزه از ساعت 17 تا 23در محل دائمی ‌نمایشگاه‌ بین‌المللی مشهد دایر است.
جمال شوشتري می‌افزايد: چهارمین نمایشگاه عرضه مواد غذایی در فضایی به مساحت 7هزار مترمربع و با حضور تولیدكنندگان و نمایندگی‌های معتبر و مطرح عرضه مستقیم مواد غذایی در قالب 200 غرفه محصولات خود را با 20درصد تخفیف عرضه می‌كنند. وي محصولاتی از قبیل برنج، قند و شكر، روغن، مرغ، خرما، مواد پروتئینی، گوشت سرد و گرم، مواد شوینده، انواع نوشیدنی‌ها، ماهی و انواع كنسرو را از اقلام قابل عرضه در نمایشگاه عنوان کرد. وی بيان می‌کند: در اين نمايشگاه کالاهای یارانه‌ای مانند مرغ، قند، شکر و برنج با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
اعلام دلیل گراني گوشت گوساله
رئيس اتحاديه گوشت گوسفندي مشهد نيز با بيان اينكه توزيع گوشت گوسفندي در مشهد مناسب است و افزايش قيمتي در اين باره نداشته‌ايم، می‌گويد: با اين حال قیمت گوشت گوساله در هفته اخير افزايش داشته است.
احمد احدي می‌افزايد: دلیل افزايش قيمت گوشت گوساله در مشهد افزايش قيمت دام زنده است.وي تاكيد مي‌كند:با اين حال در آستانه فرا رسيدن ماه رمضان، كمبود گوشت در بازار مشهد وجود ندارد. وي از ایجاد ثبات و آرامش در بازار گوشت گوسفندي خبر می‌دهد و تصريح مي‌كند: در نمايشگاه بين‌المللي مشهد، گوشت به قيمت كمتر از سطح بازار توزيع می‌شود.
افزايش 10درصدي قيمت فروش سبزي
رئيس اتحاديه ميوه و سبزي فروشان مشهد نيز از افزايش 10درصدي قيمت فروش سبزي در دهه اول ماه مبارك رمضان در مشهد خبر می‌دهد. حسين مصدق می‌گويد: اين افزايش قيمت به دليل افزايش تقاضا به سبزي است.وي ادامه می‌دهد: البته پس از دهه اول ماه مبارك رمضان به دليل تعادل در عرضه و تقاضا در سبزي، قيمت سبزي در بازار متعادل خواهد شد.وي خاطرنشان مي‌كند: يكي از دلايل گراني ميوه در حال حاضر افزايش هزينه‌هاي حمل و نقل، سم و كود و كارگر براي برداشت ميوه است. رئيس اتحاديه ميوه و سبزي‌فروشان مشهد با تاكيد بر اينكه در نمايشگاه‌هاي ضيافت شركت نمي‌كنيم، اضافه كرد: يكي از دلايل شركت نکردن در نمايشگاه ضيافت، نبود وسايل سرمايشي براي ماندگاري زیاد در بحث نگهداري ميوه‌هاست.
تغيير ساعت كاري نانوايي‌ها د رمضان
رئيس اتحاديه نانوايان مشهد هم از تغيير ساعت كاري نانوايي‌ها در ايام ماه مبارك رمضان خبر می‌دهد.
ابراهيم خليلي می‌گويد: ساعت كار نانوايي‌ها مشخص شده و براي نانوايان به صورت فرم‌هايي آماده تحويل است.وي درباره ساعات كاري نوبت صبح، مي‌افزايد: از ساعت 10 صبح تا اذان ظهر، نانوايان موظف به پخت نان هستند.وي ساعات كار قبل از افطار را از 16 تا اذان مغرب اعلام و تصريح می‌كند: اين زمان، براي نانوايان و فعال بودن نانوايي‌ها الزامی‌است، اما حضور در ساعات خارج از زمان تعيين شده براي نانوايان اختياري است.
سیدمحسن موسوی‌زاده

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس