متن و حاشیه اولین جلسه تمرین تیم فوتبال پدیده ؛ روزی که میثاقیان پدیدار شد!

تمرینات تیم فوتبال پدیده، سرانجام دیروز با برگزاری اولین جلسه تمرین این تیم در مجموعه کارگران مشهد آغاز شد.تمرینی که شاهد حضور بسیاری از چهره های آشنا ی فوتبال مشهد بود، اما آن کسی که محور همه تو جهات بود کسی جز اکبر میثاقیان نبود. مربی محبوب مشهدی ها که بالاخره راضی به حضور دو باره در تیمی از شهرش شده، در حالی قرار است هدایت تیم تازه شکل گرفته پدیده را به دست بگیرد که همه منتظر بازگشتش به ابومسلم بودند.با این همه میثاقیان دیروز بر سر تمرین پدیده حاضر شد تا اولین جلسه تمرین این تیم با رونق خاصی برگزار شود.متن تمرین دیروز پدیده تنها 45 دقیقه تمرین بود، اما حاشیه های زیادی داشت که خواندنش خالی از لطف نیست.
استقبال با گل و ...
اولین تمرین تیم فوتبال پدیده به طور رسمی با آوردن گل و قربانی کردن یک گوسفند آغاز شد. این تمرین در مجموعه ورزشی شماره یک کارگران، در حالی برگزار شد که زمان این تمرین به تیم فوتبال پیام وحدت اختصاص داشت، اما در تعاملی دوستانه به جای پیامی ها ،شاندیزی ها در این زمین تمرین کردند. البته این تنها جلسه تمرین پدیده در این زمین بود و از این به بعد آن‌ها در زمین تربیت معلم تمرین می کنند.
مرزبان در کادر فنی پدیده
غیر از اکبر میثاقیان مهم ترین چهره کادر فنی پدیده علیرضا مرزبان بود. مربی سابق پرسپولیس و سپاهان که با این 2 تیم قهرمان لیگ برتر شده است، دیروز همه کاره تمرین بود و در غیاب میثاقیان که کنار زمین مشغول خوش آمد گویی به خیل مهمانان و طرف دارانش بود، مدیریت تمرین این تیم را بر عهده داشت. غیر از او رمضان شکری و شاپور رجب زادگان نیز حضور داشتند که این آخری در چرخشی جالب توجه ازابومسلم جدا شده و به این تیم پیوسته است. مجتبی سر آسیابی بازیکن سابق پیام و ابومسلم که در سال گذشته سرمربی یک تیم در لیگ برتر استان بود هم دیروز در کنار زمین حضور داشت و دقایقی با میثاقیان صحبت کرد. ظاهرا او جوان ترین عضو کادر فنی پدیده است که به زودی به جمع افراد این تیم اضافه می شود.
حضور پر رنگ انتظامات پدیده
آنچه که در حاشیه تمرین دیروز پدیده مشهود بود حضور تعداد زیادی کت و شلوار بود که همگی از کارکنان پدیده بودند. این افراد که بیشتر جوان بودند در چند نوبت با میثاقیان ، مرزبان و برخی از بازیکنان عکس گرفتند. رضا واعظی داور فوتسال استانمان، چهره آشنای این جمع بود که مدیریت آن ها را برعهده داشت. ظاهر مدیران پدیده قصد دارند مدل تشکیلاتی موفق خود در امور اقتصادی را در ورزش هم پیاده کنند.
مهمانان نامدار
حسین پهلوان آشنا ترین چهره از طبقه مدیران بود که دیروز در تمرین پدیده حضور داشت. او تقریبا تا انتهای تمرین حضور داشت و پذیرای چهره هایی چون صابری فرد مدیر مجموعه سپاد ، مهندس عباسی مدیر عامل سیاه جامگان و شفق مدیر عامل سابق ابومسلم و تراکتور سازی بود!این همه در حالی بود که گفته می شد شفق به مشهد آمده تا مدیر عامل ابومسلم شود. ادعایی که خود شفق به شدت آن را رد کرد و مدعی بود که فقط برای مسافرت به مشهد آمده است!
بازیکنان نام آشنا
اولین تمرین تیم فوتبال پدیده با حضور چهره هایی نام آشنا برگزار شد. بهمن طهماسبی بازیکن سابق استقلال ،پیکان و آلومینیوم هرمزگان، میثم رضا پور، محمد منصوری ، امجد شکوه مقام ، محمد رضا خرسندنیا ، امید غلامی (گلر فصل قبل ابومسلم)و... چهر های شناخته شده این تمرین بودند. این همه در حالی بود که گفته می شد قرار است بازیکنان دیگری چون حسین بادامکی و مجتبی روشنگر(گلر آلومینیوم)نیز از یکی دو روز آینده به تمرینات این تیم اضافه شوند.
بیش از 4میلیارد بودجه برای تیم در نظر گرفته ایم
مدیرعامل تیم فوتبال پدیده شاندیز نیز در خصوص شرایط این تیم گفت: در حال حاضر ما باتمام افرادی که در تیم حضور دارند، قرار داد بستیم و تلاش خواهیم کرد تا تشکیلاتی قوی با مدیریت منسجم از تیم بتواند حمایت کند.جواد وطنخواه در خصوص هیئت مدیره این باشگاه نیز گفت: در حال حاضر من به همراه محسن پهلوان و احمد انوری به عنوان اعضای هیئت مدیره در حال فعالیت هستیم و فعلا نیازی هم نمی بینیم که بخواهیم فرد جدیدی را به این جمع اضافه کنیم.وی در خصوص سقف قرار داد بازیکنان این تیم نیز گفت: ما سعی نکردیم خیلی هزینه تراشی بکنیم و تلاش کردیم در بستن قراردادها مبالغ عادلانه ای را مندنظر داشته باشیم، بسیاری از تیم ها حاضر در لیگ سقف قرار دادشان بالای 300 میلیون تومان است، اما قرار دادهای ما کمتر از این مبالغ می باشد. وطنخواه در خصوص بودجه در نظر گرفته شده برای این تیم نیز گفت : ما با توجه به در نظر گرفتن تمام شرایط مسابقات نزدیک به 40 میلیارد ریال را برای تیم در نظر گرفته ایم تا انشاا... بتوانیم با قدرت به کارمان در لیگ بپردازیم.
عضو هیئت مدیره باشگاه پدیده نیز در خصوص نداشتن مجوز تیم داری این مجموعه در مشهد گفت: خوشبختانه این موضوع با جلسه ای که صبح امروز با مدیرکل ورزش و جوانان برگزار کردیم حل شده است و مشکلی در این خصوص پیش نخواهد آمد.
*اوضاع بد باشگاه ابومسلم
درحالی که تیم تازه تاسیس پدیده تمرینات خود را به صورت رسمی آغاز کرده است اما در مقابل آن دیگر نماینده قدیمی فوتبال مشهد این روزها حال و روز خوشی ندارد. از اردوی مشکی پوشان این طور خبر می رسد که تعدادی از بازیکنان این تیم که در تمرینات هم حضور داشتند رفته رفته اردوی ابومسلم را ترک کرده اند و به تیم های دیگر پیوستند. علی حق دوست که در روز های ابتدایی حضور چمنیان در تمرینات این تیم شرکت کرده بود گویا با یکی از دستیاران چمنیان به جر و بحث می پردازد و پس از آن عطای حضور در تیم ابومسلم را به لقایش می بخشد. این در حالی است که مسئولین ابومسلم از ابتدای شکل گیری این تیم در فصل جدید هیچ گونه هزینه ای را برای تیمشان انجام نداده اند و جالب اینجاست که هزینه های اردوی تدارکاتی در بجنورد و حتی خرید لباس های تمرین را نیز سرپرست این تیم از حساب شخصی اش پرداخت کرده است!!!
حمیدرضا معصومیان
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس