پس ازآسیب‌دیدگی نخاعی در تمرین ژیمناستیک کار مشهدی زیر عمل جراحی ٨ ساعته رفت

اشکان رحمانی ژیمناستیک کار جوان استان که اخیرا به تیم ملی دعوت شده بود و دو هفته پیش هم در اردوی تیم ملی حضور داشت، روز شنبه هفته جاری در حین تمرینات خود دچار آسیب‌دیدگی شد. او درحالی‌که در سالن ژیمناستیک مجموعه ورزشی سجاد با حضور مربی خود در حال انجام حرکات زمین بود، متاسفانه در حین زدن حرکت پشتک شیرجه نتوانست تعادل خود را حفظ کند و با تردیدی که در حرکت خود داشته است، با سر و گردن روی زمین فرود آمده است. در این حادثه این ورزشکار٢٠ ساله، از ناحیه مهره پنجم گردنی و نخاع، آسیب‌  دید که بلافاصله با حضور اورژانس به بیمارستان امدادی مشهد منتقل شد و با رایزنی‌های صورت گرفته، عمل وی خارج از نوبت و توسط تیم متخصص پزشکی انجام شده  است.
﷯عمل جراحی ٨ ساعته اشکان رحمانی
رئیس هیئت ژیمناستیک خراسان‌رضوی در گفتگو با شهرآرا درباره آخرین وضعیت اشکان رحمانی گفت: این ژیمناستیک کار ملی‌پوش کشورمان از ساعت ٨ صبح امروز (روزگذشته) در بیمارستان امدادی شهید کامیاب مشهد با حضور بیش از پنج پزشک متخصص تحت عمل جراحی قرار گرفت.حسین معماریان گفت: عمل‌های جراحی مختلفی ازجمله عمل جراحی نخاعی و شکستگی مهره پنجم، روی وی صورت گرفت. این ورزشکار نیز ساعت شش عصر از اتاق عمل خارج شد و طبق آخرین اخباری که داشته‌ام خوشبختانه به هوش آمده است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه رحمانی توان صحبت‌کردن و حرکت‌دادن دست را دارد، بیان کرد: از همه مردم تقاضا داریم برای بهبود سلامتی این جوان ورزشکار کشورمان دعا کنند.رئیس هیئت ژیمناستیک خراسان‌رضوی اضافه کرد: همچنین ما به‌عنوان مسئولان هیئت ژیمناستیک از لحظه‌ای که این حادثه برای اشکان رحمانی اتفاق افتاد، درکنار خانواده‌اش‌ حضور داشتیم و از طرفی هم با هیئت پزشکی استان نیز در این زمینه گفتگو و همکاری‌هایی کرده‌ایم.به گفته معماریان، هنوز فدارسیون و مسئولان تیم ملی ژیمناستیک کشور از این موضوع خبر ندارند.
﷯رضایت پزشکان از عمل جراحی رحمانی
همچنین رئیس هیئت پزشکی ورزشی خراسان‌رضوی در این باره گفت: خوشبختانه پزشکانی که مسئول انجام عمل جراحی اشکان رحمانی بودند از انجام عمل راضی بودند؛ اما باید همچنان منتظر ماند تا وضعیت نهایی این ورزشکار مشخص شود.دکتر سیدرضا گلدوزیان درباره حمایت هیئت پزشکی ورزشی استان از این ورزشکار و اقدامات انجام‌شده برای وی نیز بیان کرد: اگر این ورزشکار بیمه ورزشی داشته باشد، هزینه‌های این حادثه را بیمه پرداخت خواهد کرد و از او حمایت می‎شود.وی درباره جابجایی و انتقال این ورزشکار از بیمارستان امدادی به مرکز درمانی دیگر در داخل یا خارج استان گفت: خوشبختانه بیمارستان امدادی شهید کامیاب مشهد یکی از قوی‌ترین مراکز امدادی در زمینه مغز و اعصاب در سطح کشور است لذا اگر قرار باشد وی برای ادامه درمان به بیمارستان دیگری منتقل شود، این تصمیم را باید کادر پزشکی و مدیران درمان استان بگیرند.
مهدی بی‌باک

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس