بیمناکیم که دست‌تنگی، صدا و سیما را به یار دوازدهم دولت بدل کند

جمعی از فعالان رسانه‌ای در نامه‌ای به عبدالعلی علی‌‌عسکری، رئیس سازمان صدا و سیما، تصریح کردند: «به معذوریت‌های این نهاد پیرامون لزوم تأمین بودجه از سوی دولت واقفیم اما بیم آن داریم که خدای‌ناکرده این معذوریت و دست‌تنگی بهانه‌ای شود که برخی مشاوران آشنا به زیر و بم فعالیت‌های رسانه‌ای، رسانۀ ملی را از انجام تعهدات فراجناحی‌اش بازدارند و این شائبه تقویت شود که صداوسیما به یار دوازدهم دولت در ایام رقابت‌های انتخاباتی بدل شده است.» (نماینده).

یک منبع آگاه از تلاش عده‌ای از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس جهت ممانعت از انتشار گزارش کمیتۀ پیگیری پروندۀ تحصیلی حسین فریدون، پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری خبر داد. این منبع آگاه علت تلاش این عده از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس برای جلوگیری از انتشار گزارش نهایی دربارۀ مدرک تحصیلی حسین فریدون را آثار سوء آن بر رأی حسن روحانی در انتخابات خواند. (پارس)

عبدالرضا هاشم‌زایی، نمایندۀ مردم تهران در مجلس، دربارۀ ثبت‌نام اسحاق جهانگیری برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: «اصلاح‌طلبان به این نتیجه رسیدند که دو یا سه کاندیدا در انتخابات داشته باشند، چه آقای روحانی موافق باشند چه نباشند.». وی ادامه داد: «همان‌طور که اصول‌گرایان با چند کاندیدا وارد انتخابات می‌شوند قاعدتاً اصلاح‌طلبان هم باید با بیش از یک کاندیدا در انتخابات ورود کنند تا کاندیداها بتوانند پاسخ منتقدان را بدهند و آقای روحانی در مناظره‌ها تنها نباشد.». عضو فراکسیون امید مجلس گفت: «اگر در نظرسنجی‌ها کاندیدایی رأیی بالاتر از آقای روحانی داشته باشد، اصلاح‌طلبان باید همان کاندیدا را به عنوان نامزد نهایی خود معرفی کنند.» (فارس).

مصطفی کواکبیان، نمایندۀ مجلس، با بیان اینکه‌ای کاش برای داوطلبان ریاست‌جمهوری، علاوه‌بر گواهی تست سلامت جسمی، گواهی سلامت روان‌شناختی را هم شرط می‌کردند گفت: «با این شرط مشخص می‌شود چرا آقایان دچار توهم شده‌اند.». (تسنیم).

عبدالمجید شیخی، کارشناس مسائل اقتصادی، اظهار داشت: «طبق آمار و اطلاعاتی که وجود دارد، در این دولت، واردات گندم نسبت به دوره‌های پیش افزایش چشمگیری داشته است. در دولت یازدهم واردات گندم ١۵میلیون تن بوده است در حالی که در دولت‌های دهم و نهم، به‌ترتیب، ۵/١٢ و ٧میلیون تن
بوده است.» (راه دانا).

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس