نسخه پی دی اف

اخبار

امام جمعه موقت مشهد مطرح کرد
محرومیت، اشرافی‌گری و تبعیض؛ زخم‌های ملت ایران
عادل افتخاری-امام جمعه موقت مشهد گفت: مشکلات و زخم‌های ملت، بخشی مربوط به دشمن و برخی مربوط به مسئولان است. به گزارش شهرآرا، حجت‌الاسلام محمدتقی فرزانه روز گذشته در خطبه‌های نماز جمعه مشهد، اظهار کرد: امروز مردم به این حد از رشد رسیده‌اند که بین نظام و مسئولان تفکیک قائل هستند؛ به‌طوری‌که اگر یک مقام مسئول با نظام رابطه‌ نداشته باشد، او را قبول نمی‌کنند. وی ادامه داد: ملت ایران هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهند آمریکایی‌ها وارد خاک این مرز و بوم شود؛ این خاک را پاک و معطر به خون شهدا می‌دانیم و اجازه نمی‌دهیم که دوباره دشمن بر این کشور مسلط شود.فرزانه با اشاره به زخم‌ها و مشکلاتی که ملت ایران با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کند، گفت: بخشی از زخم‌ها را دشمن ایجاد کرده، اما برخی دیگر طبق فرمایش رهبری مربوط به مسئولان امروز، دیروز و گذشته ماست. اگر مردم در برابر این زخم‌ها اظهار ناراحتی کنند، سیاسیون و مسئولان به جای آنکه به فکر مداوای زخم‌ها بیفتند، یکدیگر را خراب می‌کنند.وی مشکل اول کشور را محرومیت دانست و گفت: خانواده‌های زیادی دچار محرومیت هستند، این مشکل و زخم در ایران وجود دارد، زخم دیگر پاک نشدن جامعه از اشرافیت و اشرافی‌گری است؛ این مسئله در برخی مسئولان هم وجود دارد.فرزانه با اشاره به اینکه زخم تبعیض، نبود عدالت، بی‌کاری و غارت ثروت عمومی و شخصی مردم توسط برخی مؤسسات مالی از دیگر مشکلات ملت ایران است، گفت: بخشی از این مشکلات مربوط به دشمن است اما برخی مربوط به خود مسئولان است.


شهردار مشهد مطرح کرد
استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای توسعه شهر
گروه خبر- شهردار مشهد گفت: از ظرفیت‌های قانونی برای رشد و توسعه همه‌جانبه این کلان‌شهر بهره خواهیم گرفت و در این مسیر نیازمند همراهی مردم، مسئولان و به‌ویژه دستگاه قضایی هستیم.
به گزارش شهرآرا به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی، قاسم تقی‌زاده خامسی در دیدار با رئیس کل دادگستری استان با تقدیر از مساعدت‌ها و حمایت‌های قانونی مجموعه قضایی، بر لزوم اجرای دقیق قوانین و ضوابط، در حوزه‌های تخصصی توسط مسئولان تأکید کرد و افزود: قانون‌مداری و پاسخگویی شعار ما و همکارانمان در مجموعه خدمت‌رسان شهری است و تلاش می‌کنیم، اقدامات صورت گرفته به‌ویژه در حوزه فعالیت‌های اقتصادی شفاف، روشن و قانونی باشد؛ چرا که هدف نهایی ما منفعت جامعه و مردم است. وی یکی از راهبردهای اصولی شهرداری مشهد را تلاش برای بهره‌گیری از تجربیات موفق جهانی در حوزه خدمت‌رسانی دانست و ادامه داد: در همین راستا به‌دنبال اعمال نظارت بر عملکردها و پیش‌گیری از هرگونه رفتار خلاف قانون هستیم.
شهردار مشهد ضمن محکوم کردن اغتشاشات اخیر اظهار کرد: مسئولان باید به خواسته‌های بحق مردم پاسخ مناسب دهند و در جهت رفع مشکلات موجود تلاش کنند و از هر گونه سوء‌استفاده برخی افراد فرصت‌طلب و قانون‌شکن پیش‌گیری نمایند. رئیس کل دادگستری خراسان رضوی نیز در این دیدار با بیان این که از اقدامات قانونی و سرمایه‌گذاری‌های سالم اقتصادی حمایت می‌کنیم، گفت: تمامی تلاش خود را در جهت حفظ حقوق عامه و حمایت از منافع عمومی، در مقابل عده‌ای سودجو که قصد موج‌سواری بر احساسات پاک مردم را دارند به‌کار خواهیم بست و طبق قانون و در سایه تعامل و همراهی با سایر دستگاه‌های مسئول با بر هم زنندگان نظم و امنیت عمومی برخورد خواهیم کرد.
حجت الاسلام علی مظفری شهرداری را یکی از مهم‌ترین نهادهایی دانست که می‌تواند نقش بسیار مؤثری در ارتقاء استانداردهای زندگی شهروندان داشته باشد. وی با اشاره به تعاملات مطلوب کنونی بین دو مجموعه اظهارکرد: در سایه این تعاملات می‌توان گام‌های مؤثری در جهت رفع مشکلات و بهبود شرایط عمومی شهروندان محترم برداشت. مجموعه خدمت‌رسان به شهر و مردم باید تقویت و حمایت شوند تا بتوانند شرایط یک زندگی آرام و امن و توأم با رفاه را برای مردم فراهم کنند.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس