نسخه پی دی اف

معاون اداره کل ورزش و جوانان استان :؛ پارلمان مشورتی جوانان در اردیبهشت ٩٧ راه‌اندازی می‌شود

زهرا اسکندریان- «پارلمان مشورتی جوانان خراسان رضوی در اردیبهشت‌ ٩٧ راه‌اندازی می‌شود.» این خبر خوشی بود که معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان روز گذشته در هشتمین جلسه کارگروه زنان خراسان رضوی مطرح کرد. استفاده از زنان و جوانان از مسائلی است که دولت تدبیر و امید همواره بر آن تأکید داشته است و حالا در خراسان رضوی این تأکیدات و وعده‌ها گام به گام عملی می‌شود. مصداق این مدعا هم تشکیل مجمع مشورتی زنان خراسان رضوی است که با همت زنان استان صورت گرفت و حالا در گام بعد گویا قرار است پارلمان مشورتی جوانان استان در اردیبهشت سال آینده راه‌اندازی شود.
به گزارش شهرآرا، معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در این جلسه که در سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: اکنون در ١٢ شهرستان، پارلمان مشورتی جوانان تشکیل شده است و در اردیبهشت ٩٧ مصادف با هفته جوان، این پارلمان به صورت رسمی در استان تشکیل خواهد شد.مجید پوررضایی سهم زنان را در پارلمان جوانان ۵٠ درصد اعلام کرد و گفت: جوانان ١۵ تا ٢٩ ساله که بیشتر در سمن‌ها فعال هستند، در این پارلمان حضور خواهند داشت.وی بیان کرد: مجمع ملی پارلمان مشورتی جوانان برای اولین بار در شیراز برگزار و در آن مراسم از اساسنامه این پارلمان با حضور جهانگیری، معاون رئیس جمهور رونمایی شد.

ضرورت کاهش میانگین سنی مدیران
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: ٢۵ درصد جمعیت استان، یعنی یک میلیون و ۶١۶ هزار و ٨۶١ نفر را جوانان تشکیل می‌دهند.سیدجواد حسینی افزود: باید شاخص سنی مدیران را به اندازه هشت سال کاهش دهیم تا جوانان در این زمینه سهم بیشتری را شامل شوند.
وی بیان کرد: اکنون ٣۵ درصد فرمانداران خراسان رضوی متولد دهه ۵٠، ١٠ درصد معاونان فرمانداران متولد دهه ۶٠ و ۵۶ درصد از آنان متولد دهه ۵٠ هستند. حسینی با بیان اینکه هفت درصد از بخشداران استان متولد دهه ۶٠ هستند، گفت: همچنین ۶۶ درصد از آنان متولد دهه ۵٠ بوده و در شورای اداری استان نیز سه مدیرکل سن پایینی دارند. معاون استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: ٨.۶ درصد جمعیت جوان کشور، یعنی بازه سنی ١۵ تا ٢٩ سال، در خراسان رضوی سکونت دارند و از نظر تعداد جوانان، خراسان رضوی بعد از تهران رتبه دوم را دارد.

گسست بین نسلی در جامعه
وی با بیان اینکه تعامل با جوانان از طرح‌هایی است که در راستای طرح جامع تعاملات گرم با قشرهای مختلف طراحی شده است، گفت: اکنون با گسست بین نسلی در جامعه مواجه هستیم که باید برای رفع آن چاره‌اندیشی شود. زیرا در غیر این صورت جنبه اجتماعی آن به سیاسی تبدیل می‌شود و تعارض نسلی را به دنبال خواهد داشت.
حسینی با تأکید بر اینکه کارشناسان و خبرگان باید در اجرای طرح تعامل و گفت‌وگو با جوانان از نظر زمان‌بندی، محتوا، قشربندی و آموزش، بررسی‌ها و تصمیم‌گیری‌های لازم را داشته باشند، افزود: این طرح باید گسست نسلی و شکاف بین نسلی را کاهش دهد و گوش و هوش قوی برای شنیده شدن جوانان باشد.
همچنین در این کارگروه، طبق دستور معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در حقوق شهروندی، طرح گفت‌وگوی ملی خانواده، تنظیم و به تصویب رسید. در این طرح به افزایش روابط در خانواده‌ها تأکید می‌شود.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس