نسخه پی دی اف

اخبار

سردبیر روزنامه مردم مشهد خبر داد:
افزایش سطح تعامل شهرآرا با رسانه‌های پاکستان

یوسف زاده- سردبیر روزنامه شهرآرا از لزوم افزایش سطح تعامل این مجموعه رسانه‌ای با رسانه‌ها و مطبوعات به‌نام و شناخته شده کشور پاکستان خبر داد.
به گزارش شهرآرا، توحید آرش‌نیا در دیدار با همتای پاکستانی خود در روزنامه «نیشن» پاکستان که در روزنامه شهرآرا انجام شد، با اشاره به ظرفیت‌های بسیار بالای رسانه‌ای بین مشهد و شهرهای بزرگ پاکستان گفت: مشهد به عنوان دومین کلانشهر ایران، جایگاه بسیار بالایی را در روند رسانه‌ای این کشور دارد و در همین راستا آمادگی خود را در راستای افزایش سطح تعاملات مطبوعاتی با کشورهای هم‌جوار اعلام می‌کند.
وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های متعدد شهرآرا به عنوان روزنامه مردم مشهد در حوزه‌های مختلف بیان کرد: در این روزنامه، خبرنگاران و دبیران متخصص در حوزه‌های مختلف رسانه‌ای فعالیت می‌کنند که نگاهی کارشناسانه به موضوعات روز دارند.
همچنین شفقت علی، سردبیر روزنامه نیشن که یکی از مشهورترین روزنامه‌های پاکستان است، در این جلسه با ابراز خرسندی از حضور در مشهد و بازدید از تحریریه روزنامه شهرآرا گفت: روزنامه نیشن با تیراژ ١٠٠ هزار نسخه در روز، یکی از مهم‌ترین مطبوعات این کشور به شمار می‌آید که سهم بسیار بالایی را در اطلاع‌رسانی به‌موقع و مناسب در شهرهای مختلف پاکستان دارد.


انتقال آب سد دوستی
برای یک هفته متوقف می شود
احتمال افت فشار‌آب در‌برخی‌مناطق‌
افتخاری- مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب مشهد از احتمال افت فشار و کم‌آبی در برخی مناطق این شهر از روز سه‌شنبه به مدت یک هفته خبر داد.
محمد محمدزاده در گفت‌وگو با شهرآرا، علت این موضوع را بازرسی‌ها و تعمیرات دوره‌ای در خطوط انتقال و تأسیسات سد دوستی اعلام کرد و افزود: از شهروندان درخواست می‌شود با مصرف بهینه آب و پرهیز از مصارف غیر‌ضروری، شرکت آب و فاضلاب مشهد را در انجام وظیفه یاری کنند.
وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای تأمین آب مورد‌نیاز شهروندان اندیشیده شده است، گفت: به دلیل توقف انتقال آب از سد دوستی به مدت یک هفته، مقرر شده است آب مورد‌نیاز از دیگر سدها یا چاه‌های زیرزمینی تأمین شود. وی اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای به وجود نیامدن مشکل در روند ارائه خدمت به شهروندان مشهدی انجام گرفته است اما با این حال، همکاری مردم و رعایت الگوی صحیح مصرف می‌تواند نقش بسزایی در این راستا داشته باشد.


ترخیص ۵٠ واگن
خط ٢ قطارشهری مشهد از گمرگ
گروه خبر- مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد گفت: ۵٠ واگن باقی‌مانده خط٢ قطارشهری که به دلیل پرداخت نشدن حقوق گمرکی ترخیص نشده بود با تسویه حساب گمرک، تحویل شهرداری شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، کیانوش کیامرز بیان کرد: این ۵٠ واگن به دلیل نبود اعتبار ‌۴٠ میلیاردتومانی، حق گمرک و ارزش افزوده، از گمرک ترخیص نشد که خوشبختانه با پیگیری‌های شهردار مشهد، این مبلغ تأمین شده است. وی ادامه داد: اکنون ٢۵ دستگاه از این واگن‌ها برای مونتاژ به تهران حمل شده است و مابقی طی ١۵ روز آینده ترخیص خواهد شد.
کیامرز درباره زمان انتقال این واگن‌ها به مشهد نیز اظهار کرد: از اردیبهشت‌ماه سال ٩٧ نیز این واگن‌ها به مشهد منتقل خواهد شد تا در خط٢ قطارشهری مورد استفاده قرار بگیرد. مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد افزود: از تعداد ١٠٠ دستگاه واگن خط٢ قطارشهری مشهد، ٧۵ دستگاه در مسیر خط مورد استفاده قرار می‌گیرد و ٢۵ دستگاه دیگر نگهداری خواهد شد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس