نسخه پی دی اف

اخبار

اقامه نماز باران
در حرم مطهر رضوی

گروه خبر- با حضور زائران و مجاوران بارگاه منور امام هشتم(ع) نماز طلب باران به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین خزاعی در صحن جمهوری اسلامی اقامه شد.


باد و گرد و خاک درمشهد
گروه خبر- کارشناس مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی از احتمال وزش باد بسیار شدید و گرد و خاک در مشهد و مناطق بادخیز استان خبر داد.
آیدا فاروقی در گفت‌وگو با شهرآرا، اظهارکرد: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره، نشان‌دهنده افزایش تدریجی شدت ناپایداری‌های جوی است و بر این اساس رگبار پراکنده باران و همچنین برای مناطق بادخیز، وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. وی ادامه داد: از امروز شدت ناپایداری‌های جوی محسوس است و وزش باد بسیار شدید با احتمال گرد و خاک در مناطق بادخیز نوار شرقی استان دور از انتظار نیست.فاروقی با بیان اینکه روز چهارشنبه بر وسعت و میزان بارش‌ها افزوده خواهد شد، بیان کرد: امروز هوای مشهد قسمتی ابری تا ابری، همراه با افزایش شدت باد بوده و اواخر وقت رگبار پراکنده باران را شاهد خواهیم بود و حداقل و حداکثر دمای امروز نیز سه و ١٧ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.


مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی اعلام کرد
پیشرفت ۴٠ درصدی پروژه‌های حاشیه مشهد

گروه خبر- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی از پیشرفت ۴٠ درصدی پروژه‌های حاشیه شهر مشهد خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، محمدرضا اخوان عبداللهیان اظهارکرد: ردیف بودجه خاص حاشیه شهر مشهد در قانون بودجه سال ٩۶ پیش‌بینی شد و بر این اساس ٢۶۵ میلیارد تومان برای حاشیه شهر مشهد در نظر گرفته شده که تاکنون ١٠٣ میلیارد تومان آن تخصیص پیدا کرده است.
وی با اشاره به پیش‌بینی ۵۶ پروژه مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی شامل ۴٨ پروژه زیربنایی و ٨ پروژه روبنایی در ستاد بازآفرینی استان برای رفع مشکلات حاشیه شهر مشهد، بیان کرد: در حوزه‌های مختلف، مناقصه اجرای این پروژه‌ها برگزار شد و در مدت پنج تا شش ماه، ۴٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. وی تصریح کرد: در بودجه سال آینده نیز با تلاش نمایندگان مجلس حداقل ٧٠ تا ١٠٠ میلیارد تومان به حاشیه شهر مشهد اختصاص یافته است.


از ١۵ اسفند در مشهد صورت می‌گیرد
افزایش ساعت فعالیت مراکز معاینه فنی خودرو
گروه خبر- مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از افزایش ساعت فعالیت مراکز معاینه فنی خودرو مشهد از ١۵ اسفندماه خبر داد.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سیدمهدی امامی میبدی گفت: مراکز معاینه فنی خودرو غیر از روزهای کاری هفته، در روزهای جمعه نیز از ساعت ٩ تا ١۴ پذیرای شهروندان هستند. همچنین این مراکز در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ٧:١۵ تا ١٣ و ١۴ تا ١۶ و روزهای پنجشنبه نیز از ساعت ٧:٣٠ تا ١٣ فعال است.
وی در خصوص فعالیت مراکز معاینه فنی خودرو در اسفندماه بیان کرد: برای ارائه خدمت مطلوب‌تر به شهروندان، از ١۵ اسفندماه مراکز معاینه فنی خودرو تا ساعت ٢٠ فعال خواهند بود.
امامی میبدی با بیان اینکه اکنون پنج مرکز معاینه فنی خودروی آزادی، مفتح، حافظ، رباط طرق و بهمن در مشهد فعال است، اظهار کرد: دارندگان خودروهای شخصی و دولتی باید بعد از چهار سال از تولید آن و خودروهای عمومی سالیانه باید نسبت به اخذ معاینه فنی اقدام کنند.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس