نسخه پی دی اف

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:؛ اطلاعات واسطه‌گران ساخت و ساز را در اختیار داریم

قاسمی مقدم- اتفاق ناگوار پیش‌آمده برای نیروی پلیس ساختمان در منطقه ٢ شهرداری مشهد و ضرب و شتم وی توسط مالکان پروژه از موضوعاتی بود که رئیس شورای اسلامی شهر در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی روز گذشته شورا به آن اشاره کرد.محمدرضا حیدری گفت: طبق قانون، شهرداری باید به موقع از تخلفات ساختمانی جلوگیری کند، اما باید توجه داشت که پس از ابلاغ طرح جامع و افزایش محدوده خدماتی و حریم مشهد، انجام این مسئولیت دشوارتر شده است.وی افزود: به تبع افزایش گستره نظارت‌ها به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، باید ابزارهای قانونی لازم نیز در اختیار شهرداری قرار گیرد.حیدری اظهار کرد: این فرد با حکم قضایی به پروژه دارای تخلف ساختمانی ورود پیدا کرد تا مانع از تخلف ساختمانی شود، اما متأسفانه مورد ضرب و شتم قرار گرفت و روانه بیمارستان شد.

ابزارهای انتظامی و قضایی پیش‌بینی شود
وی ادامه داد: برای آنکه مدیران شهری و عناصر تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر در کنترل تخلفات ساختمانی عملکرد موفقی داشته باشند، باید ابزارهای انتظامی و قضایی لازم پیش‌بینی شود.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با تقدیر از ورود به‌هنگام مدیریت قضایی استان و مشهد به موضوع ضرب و شتم نیروی پلیس ساختمان تصریح کرد: باید سازوکارهای مناسبی تدوین شود که در اعمال و اجرای قانون با موارد این‌چنینی مواجه نشویم. ورود برخی عوامل و واسطه‌گران به این فضا، در برخی از موارد به نظارت و کنترل ساخت و سازها آسیب می‌زند.وی با بیان اینکه اطلاعات عوامل و واسطه‌گران حوزه کنترل ساخت و سازها را در اختیار داریم، اظهار کرد: امیدواریم مدیریت شهری ابزار و اقتدار لازم را داشته باشد که در زمان وقوع تخلف، بتواند اقدام شایسته‌ای انجام دهد.حیدری افزود: همواره به دستگاه‌های نظارتی و عوامل مربوطه در مدیریت شهری توصیه کرده‌ایم که در اعمال قانون و نظارت‌ها، حرمت و کرامت شهروندان را رعایت کنند، اما این به معنای آن نیست که از انجام وظایف در این رابطه تخطی شود.

مردم ‌علی‌رغم انتقادها به میدان آمدند
وی در ادامه با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی ٢٢ بهمن اظهارکرد: بار دیگر مردم ایران اسلامی در این حماسه به یادماندنی پیروز میدان گذشت، فداکاری، همدلی و اتحاد بودند و بر مبانی و اصول اساسی انقلاب همچون استقلال، آزادی، اسلام، رهبری، عدالت و جمهوری اسلامی تأکید کردند.حیدری افزود: باید تلاش کرد تا با امیدآفرینی در برای زایش جوانه‌های امید در جامعه و با تقویت اعتماد عمومی، بستر مناسب برای حل مسائل و مشکلات مردم فراهم شود.
وی بیان کرد: مردم علی‌رغم نقدهایی که به حوزه‌های مختلف قوای سه‌گانه و دستگاه‌های خدماتی و اجرایی داشتند، با تعلق خاطر به مبانی و اصول اساسی انقلاب، در راهپیمایی ٢٢ بهمن ماه به صورت معناداری حضور
پیدا کردند.

خدمات مطلوب برای قدرشناسی از مردم
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: حضور پرشور مردم در صحنه‌های مختلف، وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند که در راه قدرشناسی از مردم، گام‌هایی استوار با ارائه خدمات مطلوب
برداریم.وی تحرک اقتصادی در راستای ایجاد اشتغال را یک ضرورت برشمرد و ادامه داد: بسترسازی مناسب برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و شهری، مبارزه با فساد و تأکید بر قانون‌گرایی و احترام به رأی مردم، می‌تواند کمک بسزایی در تحقق آرمان‌ها و مطالبات ملت ایران داشته باشد.

نیاز شهروندان در حوزه فرهنگی جدی است
حیدری در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم فجر در پایتخت معنوی ایران گفت: خوشبختانه با همکاری استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری مشهد و مدیران و مسئولان مجموعه‌های سینمایی شهر، اتفاق فرهنگی مناسبی را در مشهد
شاهد بودیم.
وی ابراز کرد: استقبال مردم از جشنواره فیلم فجر مشهد نشان می‌دهد که این نیاز در حوزه فرهنگی به طور جدی در شهر وجود دارد. بنابراین باید به خواست و مطالبه به‌حق مردم احترام بگذاریم و در مسیر تحقق آن تلاش کنیم.

فضاسازی متفاوت سیمای شهری
وی با بیان اینکه فضاسازی سیمای شهری در دهه فجر امسال با سال‌های گذشته متفاوت بود، اظهارکرد: از مدیران شهری و حوزه‌های مربوطه که با اجرای برنامه‌های فرهنگی در مناطق مختلف و فرهنگسراها به شکوه هرچه بیشتر این ایام کمک کردند، تشکر می‌کنیم.
حیدری افزود: یکی از مأموریت‌های شهرداری، استفاده شایسته از مناسبت‌های ملی و مذهبی است. بنابراین باید برای توسعه این مراسم و برنامه‌ها تلاش کنیم تا شهر و شهروندان در فضایی سالم و بانشاط، از این مناسبت‌ها استفاده مطلوبی داشته باشند. وی اشاره‌ای هم به قهرمانی تیم فوتسال ایران در مسابقات قهرمانی آسیا داشت و ضمن تبریک این موفقیت گفت: در مناسبتی از سرپرست این تیم که از کارکنان مدیریت شهری است، تقدیر
خواهیم کرد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس