نسخه پی دی اف

سایه روشن


سردار سعید منتظر المهدی، سخن‌گوی ناجا، درباره اینکه درآمد حاصل از جریمه‌های رانندگی صرف چه چیزی می‌شود؟ گفت: ۶٠ درصد جریمه‌ها به حساب شهرداری و راهداری واریز می‌شود. ٢٠ درصد به صندوق دیه‌ها، ١۵ درصد راهور و پنج درصد نیز برای فرهنگ‌سازی هزینه می‌شود که باید تمام این بودجه‌ها در همان بخش هزینه شود. (ایسنا)

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، گفت: مردم با یکدیگر قهر نیستند و با هم هیچ مشکلی ندارند. ریشه طرح گفت‌وگوی ملی را نمی‌دانم اما مردم نفس گفت‌و‌گو را می‌پسندند و در این بین عده‌ای مصادره به مطلوب می‌کنند. وی در پایان اضافه کرد: طراحان گفت‌و‌گوی ملی این گفت‌وگو را باید با مردم انجام دهند، اگر طالب آن هستند. (برنا)

محمدعلی نجفی، شهردار تهران، با اشاره به استعفایش از شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی اظهار کرد: از حدود ۱۰ سال پیش به دلیل ایجاد مشغله‌های مختلف، احساس کردم حضورم در تیم کارگزاران و شورای مرکزی نمی‌تواند چندان مفید باشد. اما چند روز پیش به طور رسمی استعفایم را تقدیم کردم. وی افزود: از دوستانم در حزب کارگزاران خواستم با استعفایم موافقت کنند؛ البته ارتباطم را با کارگزاران و همچنین دیگر احزاب قطع نخواهم کرد. (مهر)

غلامحسین کرباسچی، دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی، با اشاره به تعبیر اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه می‌توانستیم برخی را از قطار انقلاب پیاده نکنیم، گفت: اگر دولت مایل است که توصیه کند تا سازمان‌هاو نهادهای مختلف افراد را از قطار انقلاب پیاده نکنند و مردم را مشارکت دهند، اول خودش این کار را انجام دهد. به نظر می‌رسد خوب است که عده زیادی از مدیرانی که سن و سالی از آن‌ها گذشته و نوآوری ندارند، از قطار دولت پیاده کند و مدیرانی توانمند و با‌جرئت را به کار بگیرد. (نامه نیوز)

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس