نسخه پی دی اف

سفید بی‌خاصیت یا سرخ پرخاصیت

متین‌نژاد- همه ما درباره مضرات خوردن قند و شکر چیزهایی شنیده‌ایم. خوراکی که گفته می‌شود مصرفش از نمک و چربی هم برای سلامتی مضرتر است. متخصصان تغذیه معتقدند که حذف شکر سفید از رژیم‌ غذایی باید از کمترخوردن مواد بی‌فایده‌ای مانند انواع نوشابه و آبمیوه‌های صنعتی و شیرینی‌ها شروع شود تا به غذاهای اصلی برسد. برای خوردن چای هم که بیشترین بخش مصرف قند و شکر ما را تشکیل می‌دهد، بهتر است از جایگزین‌هایی مانند کشمش و خرما استفاده شود. برای درست‌کردن غذاها و شیرینی‌ها هم که بخش جدایی‌ناپذیر از سبد غذایی ما را تشکیل می‌دهند، متخصصان طب‌سنتی ماده‌ای سالم و مفید به اسم شکر سرخ یا تبرزد را توصیه می‌کنند که در ادامه قصد داریم درباره آن کمی صحبت کنیم.
دکتر حسن هاشمی‌فر، متخصص طب‌سنتی و مکمل درباره این نوع شکر که به آن شکر خام ایرانی هم گفته می‌شود، به ما می‌گوید: این شکر برعکس ساکاروز یا همان شکر سفید، سدیم، پتاسیم، کلسیم، منیزیم و حتی آهن دارد. همچنین هر ١٠٠ گرم آن ٣٧٠ کالری انرژی دارد که ٣٠ گرم کمتر از کالری شکر سفید است. شکر سرخ را می‌توان از عطاری‌های معتبر تهیه کرد، ولی باید حواستان باشد که گاهی به همین شکر سفید مقداری ملاس می‌زنند تا رنگ آن سرخ یا قهوه‌ای شود و آن را با نام شکر سرخ به شما می‌فروشند که مضر است.
وی ادامه می‌دهد: از آن‌جایی‌که شکر سرخ یا تبرزد برخلاف شکر سفید، سرشار از مواد مغذی مانند پتاسیم و کلسیم است، جنبه دارویی و مکمل برای بدن آدمی دارد و افزون‌ بر طعم شیرین، مزه مطبوعی هم دارد که غذاها را خوشمزه‌تر می‌کند. در ادامه به برخی از خواص این نوع شکر اشاره‌ای داریم. باوجود این، باز هم یادتان باشد که در مصرف آن‌ نباید زیاده‌رویی کنید. چراکه اعتدال همیشه شرط صحت است.
١- شکر تبرزد، ملین و روان‌کننده شکم و از بین برنده بلغم است.
٢- برای حلق و سینه و ریه خشک مفید است. چراکه جلادهنده رطوبت آن‌هاست.
٣- این شکر سریع به عمق بدن نفوذ می‌کند و برای تقویت روح و روان و قوای جسمانی و نیز کبد بسیار مفید است.
٤- تحلیل‌برنده بادهای روده و تقویت‌کننده میل جنسی است.
٥- مولد خون صالح و باعث استحکام اعصاب و استخوان‌هاست.
٦- مسمّن یا چاق‌کننده است و از پیری زودرس پیشگیری می‌کند.
٧- برخلاف شکر سفید که مولد خلط سوداست، برطرف‌کننده خلط سوداوی و امراض آن است. یعنی مانع بروز افسردگی و سرطان‌ می‌شود.
٨- این شکر برای سردمزاج‌ها و کسانی که در بدنشان اخلاط غلیظه وجود دارد، بسیار مفید است.
٩- مخلوط شکر سرخ با آب گرم و روغن بادام برای رفع گرفتگی صدا توصیه می‌شود. در طب سنتی برای درمان قولنج ، کولیت ، ورم و باد روده نیز این شکر را با روغن گاو مخلوط و استفاده می‌کردند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس