نسخه پی دی اف

از میان خبرها

«چله نمایش ما» تجلی آشتی مردم و تئاتر

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: رویدادی مثل «چله نمایش ما» می‌خواهد بین مردم و تئاتر آشتی برقرار کند.
کوروش زارعی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: تئاتر زمانی به درد مردم می‌خورد که موضوعات آن از میان سوژه‌های کف جامعه و مسائلی باشد که مردم با آن سر و کار دارند. تأسیس دفاتر تئاتر مساجد و رویدادهایی مثل «چله نمایش ما» با همین هدف شکل گرفته است تا موضوعات مردمی و سوژه‌های مورد دغدغه مردم دوباره در هنر نمایش احیا شود. وی افزود: احیای تئاتر مردمی در فضاهای مردمی در نهایت باعث می‌شود مردم به تماشاخانه‌ها و سالن‌های حرفه‌ای تئاتر نیز بروند و این امر در ادامه پیامدهای مثبتی در تئاتر حرفه‌ای نیز خواهد داشت.


«من کدامم؟»، تصویرگر سیروسلوک عرفانی

نوشین نوروززاده گفت: نمایش «من کدامم؟»، تصویرگر سیروسلوک عرفانی فردی است که مدتی به کما رفته و در حیات نیست. این بازیگر تئاتر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اجرای نمایش «من کدامم؟» اظهار کرد: داستان این نمایش درباره سیروسلوک عرفانی یک نفر است که در حادثه‌ای که برایش اتفاق می‌افتد وبه‌نوعی به کما می‌رود و در این مدت، اتفاقاتی روحانی‌ برایش می‌افتد که او را برای رسیدن به آرامش ابدی و حقیقت وجود خودش نزدیک‌تر می‌کند.
نوروززاده تصریح کرد: با توجه به این‌که سبک‌های هنری روزبه‌روز متفاوت‌تر می‌شوند، من فکرمی‌کنم این سبک از نوشته‌های فلسفی خیلی خوب است که در جامعه هنری امروز باشد.


«لاتاری» گزینه حوزه هنری برای اکران نوروزی

مدیر پخش و بازاریابی مؤسسه بهمن سبز از سه گزینه برای اکران نوروز ۹۷ نام برد. به گزارش فارس، غلامرضا فرجی، مدیر پخش و بازاریابی این مؤسسه، گفت:به سنت هر سال برای اکران نوروزی چند فیلم به عنوان گزینه مطرح می‌شوند، احتمالا در جمع بندی اولیه پیشنهاد این مؤسسه «فیلشاه»، «لونه زنبور» و «لاتاری» هستند.


عرضه «تنگه ابوقریب»
در جشنواره برلین

«تنگه ابوقریب» ساخته بهرام توکلی در بازار جشنواره برلین عرضه می‌شود.به گزارش مهر ، فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» با نام بین المللی «the Lost strait» به تهیه‌کنندگی سعید ملکان و کارگردانی بهرام توکلی در اولین نمایش خارجی خود در روز جمعه ۲۷ بهمن در بازار فیلم جشنواره برلین به نمایش درمی آید. «تنگه ابوقریب» در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر توانست ۶ سیمرغ کسب کند.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس