تولیت آستان قدس رضوی در گردهمایی اصحاب رسانه و تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم: رسانۀ دشمن تلاش دارد حق را باطل و باطل را حق جلوه دهد

بنیامین یوسف‌زاده- گردهمایی اصحاب رسانه با حضور تولیت آستان قدس رضوی در مؤسسۀ فرهنگی قدس برگزار شد. به‌گزارش شهرآرا، تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم موضع‌گیری و فهم شجاعانه را ویژگی رسانۀ انقلابی دانست و گفت: «رسانه‌ها نقش مهمی در امیدآفرینی و آگاهی‌بخشی در جامعه دارند که موضوع بسیار حائزاهمیتی است.». حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، فهم صحیح و شجاعانۀ موضوعات، سمت‌گیری بهنگام، و سرعت به‌همراه صحت و دقت در عمل را از ویژگی‌های رسانۀ انقلابی برشمرد و ابراز کرد: «جریان شایعه‌سازی در جامعه تلاش دارد حق را باطل و باطل را حق جلوه دهد و باعث انحراف اذهان مردم جامعه شود.». وی با بیان اینکه سیاسی‌بودن یک رسانه، به‌معنای شناخت اقتضائات زمان و متناسب با این اقتضائات و شرایط، ایفای نقش ‌کردن است، اظهار کرد: «امپراتوری رسانه‌ای دشمن تلاش دارد حق را باطل و باطل را حق جلوه دهد و از هیچ کاری درجهت وارونه‌نشان‌دادن حقایق فروگذار نیست. دراین‌میان نقش رسانه‌های مستقل و حقیقت‌گو در فضای آلوده که رسانه‌های مستکبر ایجاد کردند، بسیار مهم است.».
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه رسانه‌ها باید با شجاعت و صداقت، به بیان حقایق بپردازند و با توجه به حساسیت‌های روز جامعه عمل کنند، عنوان کرد: «امروز کشورهای استکباری، خودخواه و خودبین به‌دنبال کسب ثروت، قدرت و کسب منافع خود با چپاول ملت‌ها هستند و در این راه به هر جنایت، خون‌ریزی و ضایع‌کردن ابتدایی‌ترین حقوق ملت‌ها که همان حق تعیین‌سرنوشت خود است، دست می‌زنند.». وی رسانه‌ها را نقطۀ اطمینان جامعه در بازگویی حقایق دانست و عنوان کرد: «هر قلم و هر مسطوری مورد سوگند و احترام پروردگار متعال نیست. قلمی مورد احترام است که از آن معرفت، بصیرت، امید، آگاهی‌بخشی و روشنگری برای انسان‌ها برخیزد.». تولیت آستان قدس رضوی افزود: «رسانه‌های استکباری برای اینکه ملت‌ها را از آگاهی‌بخشی واقعی به دور کنند، آن‌ها را درگیر آگاهی‌های پوششی می‌کنند و برای اینکه آن‌ها را دچار یأس کنند، امیدهای کاذب را القا می‌کنند.». وی با بیان اینکه استکبار قصد دارد ندانستن را به جامعۀ امروز القا کند، گفت: «آن‌ها از روش‌هایی استفاده می‌کنند که نشاط را از مردم بگیرند تا جامعه دچار یأس و ناامیدی شود.». رئیسی در پایان به شهادت شهید حججی اشاره و ابراز کرد: «چهرۀ مصمم این شهید عزیز که همچون شیری در دستان کفتارها اسیر بود، خود پیام‌های بسیاری داشت؛ زنده‌نگه‌داشتن یاد شهدا به‌معنای ادامۀ راه آن‌هاست.». در این مراسم از خانوادۀ شهدای مدافع حرم شهید جواد جهانی و شهید محسن خزائی‌ تقدیر و به پنج نفر از پیش‌کسوتان عرصۀ خبر نشان خادمیار رسانه‌ای اهداء شد. همچنین در ادامه، کتابخانۀ تخصصی رسانه و مدرسۀ روزنامه‌نگاری قدس افتتاح شد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس