وزیر دفاع پیشنهادی ضمن دفاع از برنامه‌های خود در خانۀ ملت: تقویت توان موشکی ادامه می‌یابد

خانۀ ملت این روزها محل رفت‌و‌آمد وزرای پیشنهادی رئیس جمهور است تا، با تشریح برنامه‌هایشان برای نمایندگان ملت، روند تأیید صلاحیت خود را تسهیل کنند.
امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر پیشنهادی دفاع، در فراکسیون مستقلین ولایی، در تشریح برنامه‌های خود اظهار داشت: «برنامه‌ای واقعی و کاملا‌کاربردی از چند ماه قبل در حضور سردار دهقان و با همکاری همۀ وزارت دفاع -فارغ از اینکه چه کسی وزیر می‌شود- تهیه شده است.».
وزیر پیشنهادی دفاع بیان کرد: «از همۀ مبانی، تدابیر رهبری معظم انقلاب، سیاست‌های دولت، قانون برنامۀ ششم و قوانین موضوع در تهیۀ برنامه استفاده شده است و کارهایی که باید انجام شود را در برنامه دیده‌ایم و، پس از تأیید، این برنامه می‌تواند اجرا شود.».
وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: «دشمن در منطقه استقرار دارد و سلاح به منطقه می‌آورد و در تلاش است به بنیۀ دفاعی کشور آسیب وارد کند اما ما، در برنامۀ خود، برای مقابله با این موضوع هدف‌گذاری کرده‌ایم.».
وی ادامه داد: «در حوزۀ موشکی کارهای خوبی انجام شده است و از این پس نیز باید اقدامات لازم انجام شود. همچنین، در صنایع دفاعی، حرکت‌های خوبی آغاز شده است که، برای پیشرفت، این حرکت باید تداوم یابد.».
وزیر پیشنهادی دفاع گفت: «در زمینه‌های هوایی، دریایی، معیشت و حقوقی اهداف روشنی داریم که، با اتکا به تجربۀ وزارت دفاع، از همۀ توانایی‌های موجود در کشور مانند دانشگاه‌ها و نیروهای نظامی کمک می‌گیریم تا بازدارندگی و قدرت دفاعی همیشگی برای کشور فراهم شود و مردم در امنیت و آرامش کامل به زندگی خود ادامه دهند.».
وی افزود: «رئیس جمهور دستور محکمی به صورت مکتوب برای تقویت بنیۀ دفاعی کشور صادر کرده است و مقام معظم رهبری نیز تدابیر روشنی در این زمینه دارند و، با توجه به این شرایط، سر سوزنی برای تقویت بنیۀ دفاعی کشور به کسی نگاه نمی‌کنیم.».
وزیر پیشنهادی دفاع گفت: «زیرساخت بزرگی برای هواپیماسازی در هسای اصفهان داریم به طوری که معاون نخست‌وزیر یک کشور هواپیماساز، پس از بازدید آن، گفت ایران چیزی برای هواپیماسازی کم ندارد.».

کمیسیون فرهنگی
به صورت واحد اظهار نظر نمی‌کند
همچنین فاطمۀ ذوالقدر، عضو هیئت رئیسۀ کمیسیون فرهنگی مجلس، دربارۀ نشست دیروز کمیسیون فرهنگی مجلس با سید عباس صالحی، گزینۀ پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: «این جلسه، به عنوان نخستین نشست کمیسیون فرهنگی مجلس با دکتر صالحی، نشست مفید و مثبتی بود که مباحثی جدی در آن مطرح شد.». وی افزود: «در این نشست، دکتر صالحی برنامه‌های خود در حوزه‎‌های مختلف را ارائه داد و، با توجه به سوابق طولانی خود در حوزۀ فرهنگی، دربارۀ عملکرد خود در بخش‌های مختلف از جمله معاونت فرهنگی وزارتخانه توضیح داد.».
عضو هیئت رئیسۀ کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: «نتیجه‌گیری نهایی دربارۀ رأی اعتماد به دکتر صالحی با خود اعضای کمیسیون است و کمیسیون فرهنگی به شکل واحد و هم‌صدا دربارۀ وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهارنظر خواهد کرد.».

در بهره‌وری از آب، وضعیت ما قابل‌قبول نیست
همچنین محمود حجتی روز گذشته در فراکسیون تولید و اشتغال حضور یافت و دربارۀ برنامه‌های خود برای حضور در کابینۀ دولت دوازدهم اظهار داشت: «بخش کشاورزی را نمی‌توان در اقتصاد کشور رها کرد و انتظار پایندگی و زایش از آن داشت.».
وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی با بیان اینکه هیچ تولیدکننده‌ای آسیب‌پذیرتر از بخش کشاورزی نیست گفت: «تولیدکنندگان کشاورزی با موجود زنده در ارتباط هستند و عوامل مختلف بر آن اثرگذار و سرمایۀ آن دربرابر این حملات رها شده است.».
وی با اشاره به اینکه تولید محصول با نرخ سود پایین صرفۀ اقتصادی ندارد افزود: «بسیار تلاش کرده‌ایم ارزان‌ترین تسهیلات را در کشاورزی داشته باشیم. محصولات تولیدی باید با نمونۀ خارجی توان رقابت‌پذیری داشته باشد. سرمایه همیشه به سمتی می‌رود که بازگشت داشته باشد.».
حجتی با تأکید بر اینکه طبق گزارش‌های مؤسسات آب و خاک راندمان در مصرف آب از ٣٨درصد به ۴٨درصد رسیده است بیان کرد: «در بهره‌وری از آب، وضعیت ما قابل‌قبول نیست اما شتاب خوبی داشته‌ایم. این امر تنها به واسطۀ سیستم‌های آبیاری امکان‌پذیر نیست. از بذر تا نشاکاری در این مورد اثرگذار است.». این وزیر پیشنهادی برای حضور در کابینۀ دولت دوازدهم با بیان اینکه نشاکاری در محصولات کشاورزی را روزبه‌روز باید افزایش دهیم تصریح کرد: «ذرت را با دو آب کمتر توانسته‌ایم به مرحلۀ برداشت برسانیم. مصرف آب در تولید هندوانه کمتر از ذرت نیست. زمانی ١٨تن هندوانه در هکتار تولید می‌کردیم اما اکنون این میزان به ٨٠ تن در هکتار رسیده است.».
وی با اشاره به اینکه ٧٠٠هزار هکتار زمین کشاورزی در کشورهای مختلف تحت کشت کشاورزان ایرانی قرار گرفته است اضافه کرد: «بالاترین نرخ بهره‌وری آب را داشته‌ایم. به همین منظور، بحث کشت صیفی‌جات و سبزیجات را در گلخانه مطرح کردیم و به مجلس درخواست ممنوعیت کاشت خیار و گوجه را دادیم تا این محصولات نیز در گلخانه تولید شوند اما مجلس موافقت نکرد.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس