کاکوتی درجۀ یک

کاکوتی یکی از گیاهان دارویی از دستۀ نعناعیان است. چوپان‌ها و کوه‌نوردان برگ تازۀ کاکوتی را جمع‌آوری می‌کنند و چای آن را نوشیدنی گوارایی می‌دانند. این گیاه برای تقویت معده بسیار مناسب است و همچنین اگر بعد از غذا همراه با چای میل شود، تأثیر دوچندانی خواهد گذاشت.
برگ‌های کاکوتی را برای استفاده در ماست یا دوغ خشک کرده و در هر فصلی استفاده می‌کنند، اما بذر کاکوتی نیز به‌عنوان دارو استفاده می‌شود. برگ‌های کاکوتی سینه را ملایم می‌کند، اسهال را بند می‌آورد، دستگاه تنفسی را ضدعفونی می‌کند و مقوی معده است؛ همچنین خاصیت بادشکنی دارد و می توان در موارد نفخ معده جوشاندۀ آن را مصرف کرد.
کاکوتی دارای گل‌های بنفش است. از برگ‌های خشک‌شده و خردشدۀ کاکوتی به‌عنوان طعم‌دهنده در دوغ استفاده می‌شود. گاهی استفاده از این گیاه به‌عنوان ادویه هم در غذاها کاربرد دارد و عطر آن بسیار نزدیک به آویشن است و برخی از دوغ‌های بسته‌بندی‌شده در ایران این ادویه را دارند.
ازآن‌جاکه آنخ یا همان کاکوتی گیاهی است که هیچ‌گونه عوارض جانبی ندارد و بسیار ارزان و در دسترس است، مصرف آن را به شما توصیه می‌کنیم. چای کاکوتی بعد از غذا نه‌تنها مانند چای سیاه، آهن بدن را دفع نمی‎کند بلکه هضم غذا را آسان
می‎‎کند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس