اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان: برخی به‌دنبال ایجاد تفرقه در کشور هستند

رئیس‌جمهور افغانستان در مراسم گرامیداشت روز جوان در این کشور اعلام کرد که «من بیشترین سرمایۀ سیاسی خود را برای آوردن جوانان در کابینۀ دولت هزینه کرده‌ام و شعارم این است که امروز متعلق به شماست.». به گزارش تسنیم، اشرف‌‌غنی با بیان اینکه افغانستان برای پیشرفت به فکر جوان نیاز دارد و رسالت جوانان این کشور محو فساد است، گفت: «تا‌زمانی‌که اقشار مختلف این کشور به رفاه نرسند، افغانستان روی ثبات را به خود نخواهد دید.». وی دربارۀ اشتغال‌زایی متعهد شد که ١٣‌هزار شغل در بخش‌های خدمات‌رسانی ایجاد کند.
اشرف‌غنی در ادامه دربارۀ تلاش برخی افراد برای ایجاد تفرقۀ قومی و جریانی در افغانستان هشدار داد. رئیس‌جمهور افغانستان اظهار داشت: «جریان‌های مختلف درصدد استفاده و تقسیم مردم این کشور هستند، اما این افراد بدانند که تفرقه بین مردم افغانستان جایگاهی ندارد.». وی در‌حالی این اظهارات را بیان می‌کند که اخیراً ائتلاف‌های سیاسی منتقد حکومت ارگ ریاست جمهوری را به اعمال تبعیض‌های قومی و زبانی متهم می‌کنند.
محقق، معاون ریاست اجرایی و از اعضای محوری شورای عالی ائتلاف نجات افغانستان نیز در گردهمایی اخیر این ائتلاف در ولایت بلخ، اشرف‌غنی و تیم او را به اعمال تبعیض‌آمیز متهم کرد. گرچه اشرف‌غنی به‌طور مستقیم از منتقدان نامی نبرده است، به نظر می‌رسد که به‌صورت غیر‌مستقیم منتقدان خود را به استفاده‌از عنوان‌های قومی و جریانی برای تحریک احساسات مردم متهم می‌کند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس