اخبار

﷯آلمان﷯
آغاز قوی‌ترین کمپین انتخاباتی
مهر - فرانس‌۲۴ اعلام کرد آنگلا مرکل صدراعظم آلمان پس‌از پایان تعطیلات سه‌هفته‌ای خود قوی‌ترین کمپین برای انتخابات ۲۴‌سپتامبر(٢‌مهر) را آغاز می‌کند. گفته می‌شود این بزرگ‌ترین کمپینی است که آلمان پس‌از جنگ جهانی دوم شاهد آن خواهد بود.

﷯عربستان﷯
آوارگی ۲۰ هزار تن از العوامیه
ابنا - امیر نمر، فعال حقوق بشری عربستان با اشاره به وخامت اوضاع در شرق این کشور اعلام کرد که بیش‌از
۲۰ هزار تن بر‌اثر حملات نیروهای امنیتی سعودی تاکنون از شهرک شیعه‌نشین العوامیه آواره شده‌اند.

به اهتزار درآمدن پرچم سوریه
ایرنا – فادی حماده، از شرکت‌کنندگان در مسابقات اتومبیل‌رانی در عربستان بعد‌از اینکه در این مسابقات مدال طلا را کسب کرد، پرچم سوریه را به اهتزاز درآورد. این اقدام با واکنش‌های زیادی مواجه شده تا‌جایی‌‌که کاربران سوری ضمن خوشحالی از این اقدام اعلام کردند: «فادی پرچم ما را در آسمان عربستان به اهتزاز درآورد، اگر‌چه کافران بیزار باشند.».

﷯فلسطین﷯
یک عملیات استشهادی دیگر
العالم - پلیس اسرائیل از زخمی‌شدن یک نظامی صهیونیست در‌جریان عملیات مقاومت در شهر قدس خبر داد. یک جوان فلسطینی با سلاح سرد این مأمور امنیتی صهیونیستی را در منطقۀ «سلطان‌ سلیمان» شهر قدس هدف قرار داده است.

﷯کویت﷯
بازداشت ۱۲ تن به اتهام
جاسوسی برای حزب‌ا...
فارس - وزارت کشور کویت با صدور بیانیه‌ای از بازداشت ۱۲‌تن در این کشور خبر داد و مدعی شد که اتهام آن‌ها جاسوسی برای حزب‌ا... لبنان است. دولت کویت پیش‌تر نیز در اقدامی برای اتهام‌زنی به حزب‌ا... مدعی شد که این گروه با عناصر گروهک تروریستی «العبدلی» ارتباط دارد و این دخالت آشکار در امور داخلی کویت است.

﷯کنیا﷯
ادامۀ اعتراض به نتیجۀ انتخابات
مشرق - در‌جریان اعتراض به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری کنیا، دست‌کم دو نفر به ضرب گلوله کشته شدند. پس‌از رأی‌گیری در روز سه‌شنبه مخالفان دولت کنیا از پذیرش نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری در این کشور آفریقایی
امتناع کرده‌اند.

﷯عراق﷯
درخواست تغییر نظام سیاسی
باشگاه خبرنگاران- نوری المالکی، معاون رئیس جمهور و نخست‌وزیر سابق عراق بر ضرورت تغییر نظامی‌سیاسی حاکم در عراق تأکید کرد و گفت که باید نظام سیاسی در عراق به نظام ریاست جمهوری یا اکثریت سیاسی تغییر کند. وی خاطر‌نشان کرد که نظام سیاسی مبتنی‌بر سهم‌بندی در عراق باعث پایمال‌شدن حق جوانان شده است.

﷯بحرین﷯
فرود اضطراری جنگندۀ آمریکایی
العالم - یک فروند جنگندۀ اف‌١٨آمریکا که به دلایل نامعلومی مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه بحرین شده بود، هنگام فرود از عقب به زمین اصابت کرد و آسیب دید.

﷯سوریه﷯
کشته و زخمی شدن
٧۵ تروریست
مهر - به‌دنبال وقوع انفجار در مواضع گروه تروریستی موسوم به «جیش‌الاسلام» در حومۀ استان درعا در سوریه ۲۵‌عنصر تکفیری این گروه کشته و بیش‌از ۵٠ تن دیگر زخمی شدند. گروه تروریستی داعش عامل این حمله بوده است.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس