تحولات باشگاه‌های سیاه‌جامگان و پدیده یک روز پس از شکست در مشهد و آبادان؛ از جدایی ٣ بازیکن تا شکایت خارجی‌ها

جواد طاری بخش - دو تیم فوتبال پدیده و سیاه‌جامگان بعد از پیروزی‌های شیرینی که در هفتۀ دوم مسابقات لیگ برتر فوتبال داشتند، جمعه‌شب و در هفتۀ سوم این بازی‌ها مقابل رقبای خوزستانی خود با شکست روبه‌رو شدند. پدیده در آبادان مقابل صنعت‌نفت ٢ بر٠ بازنده شد و سیاه‌جامگان در مشهد مقابل فولاد‌خوزستان تن به شکست ٢بر١ داد.
اما بعد از این شکست‌ها، حالا هر دو نمایندۀ فوتبال خراسان با حواشی روبه‌رو شدند، حواشی‌ای که البته با توجه به صحبت‌های مدیران این دو باشگاه نشان می‌دهد به‌زودی این مشکلات حل خواهد شد تا این دو تیم خوب مشهدی که حالا در نیمۀ ‌بالایی جدول قرار دارند، از ساحل آرامش خارج نشوند.

سیاه‌جامگان و جدایی ٣ بازیکن
تیم سیاه‌جامگان اگرچه در بازی‌های انجام‌شدۀ خود بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشت، اما گویا کادر فنی این تیم از کیفیت چند بازیکن خود به‌هیچ‌وجه رضایت ندارد و حالا همین مسئله باعث شده است تا سیاه‌جامگان طی امروز یا فردا با سه بازیکن خود قطع همکاری کند.
مدیر تیم فوتبال سیاه‌جامگان دراین‌باره گفت: «قرارداد سه بازیکن این تیم طی روزهای آینده فسخ خواهد شد و باشگاه با آن‌ها قطع همکاری خواهد کرد.». آرمین رهبر درخصوص دلایل این تصمیم گفت: «به‌هر‌شکل ما برای لیگ برتر برنامه‌ریزی ویژه‌ای داریم و بازیکنی که ‌نتواند تفکرات فنی مربیان تیم را به‌خوبی اجرا کند، حضورش در تیم هم فایده‌ای ندارد. ما در برخی از پست‌ها واقعاً با مشکلات جدی روبه‌رو هستیم و مجبور بودیم به‌دلیل کمبود بازیکن از بازیکنان دیگر در پست‌های غیرتخصصی استفاده کنیم. ما در دفاع‌راست علیرضا جلیلی را داشتیم که به دلیل مصدومیتش علیرضا عسگری را جایگزین او کردیم .». وی درخصوص اینکه برای پر‌کردن سه جای خالی که در تیم سیاه‌جامگان ایجاد می‌شود، آیا با بازیکن دیگری هم صحبت داشته‌اند یا خیر، گفت: «بله. ما با نیما طاهری، مدافع میانی که سابقۀ حضور در ذوب‌آهن را دارد، توافق کرده‌ایم و او نیز فردا با ما قراردادش را ثبت می‌کند. به غیر از این بازیکن چند نفر دیگر در پست‌های مختلف هم مدنظر داریم که آن‌ها هم به تیم اضافه خواهند شد.». مدیر تیم فوتبال سیاه‌جامگان دربارۀ اینکه گفته می‌شود کادر فنی با یوری‌چلاک، بازیکن آلمانی این تیم هم قصد قطع همکاری دارد، گفت: «به‌هر‌شکل چلاک هم اصلا در حد انتظار ما در این بازی‌ها ظاهر نشده است و کادر فنی روی این بازیکن هم نظر چندانی ندارد، اما تا فردا اسامی بازیکنانی را که با آن‌ها قطع همکاری خواهیم کرد، اعلام می‌کنیم.».

پدیده و شکایت بازیکنان خارجی
تیم فوتبال پدیدۀ خراسان که در فصل‌های گذشته بازیکنان خارجی خوبی را جذب کرده بود، حالا به‌دلیل عدم پرداخت مطالبات این بازیکنان، با خطر ازسوی فیفا روبه‌رو شده است. بهادر نسیم‌اف، مهاجم ازبکستانی، ایگور پراهیچ، مدافع کروات و ایوان پتروویچ، هافبک صرب شکایت خود را به فیفا ارائه داده‌اند و به‌زودی احکام صادره ابتدا به فدراسیون فوتبال ایران و سپس باشگاه پدیده ابلاغ می‌شود.دراین‌بین اما این‌طور‌که گفته می‌شود، باشگاه پدیده به‌خوبی در راه‌حل این مشکل است و مطالبی که در برخی رسانه‌ها درخصوص کسر امتیاز و سقوط به لیگ پایین‌تر منتشر می‌شود، بیشتر شبیه به یک شوخی است.حمیدرضا کریمویی، مدیرعامل پدیده، نیز دراین‌باره گفت: «به‌زودی مطالبات بازیکن خارجی را پرداخت خواهیم کرد. این مشکل تنها مربوط به تیم ما نیست و در دیگرتیم‌های لیگ‌برتری نیز وجود دارد. بازیکن‌های خارجی تیم‌ها در این چند سال اخیر پیگیر مطالبات خود بوده‌اند و باشگاه پدیده هم از این قاعده مستثنا نیست. درحال بررسی این موضوع هستیم تا هرچه‌سریع‌تر بدهی این بازیکنان را که مربوط به دوران گذشته است، پرداخت کنیم. در این فصل شکایت بازیکنان خارجی برای تیم‌های لیگ‌برتری به وجود آمده است و تیم‌ها درصدد رفع آن هستند، و هوادران نگران نباشند و مشکلی بابت پرداخت طلب‌های بازیکنان خارجی خود نداریم.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس