اولین پیروزی استقلال و ادامۀ روند خوب پرسپولیس ؛ اول و آخر جدول قرمز شد

هفتۀ سوم رقابت‌های لیگ برتر درحالی به پایان رسید که سرخ‌پوشان تهرانی با کسب سومین برد در صدر قرار گرفتند. تراکتورسازی هم با شکست برابر استقلال قعرنشین شد تا سروته جدول قرمز شوند. در این هفته استقلال سرانجام رنگ پیروزی را دید و با گل زیبایی که جپاروف به ثمر رساند، به یک پیروزی دلچسب در مهم‌ترین بازی هفته دست پیدا کرد. این هفته اما برخلاف هفتۀ گذشته برای مشهدی‌ها خوش‌یمن نبود.

کم‌گل‌ترین هفته
این هفته از بازی‌ها را ‌باید کم‌گل‌ترین هفته در این سه‌هفته‌ای که در لیگ هفدهم پشت‌سر گذاشتیم، دانست. در‌حالی‌که در هفتۀ اول ۲۰ و در هفتۀ دوم ۲۵ بار توپ از خط دروازۀ تیم‌ها عبور کرد، در هفتۀ سوم تنها شاهد ۱۵گل زده بودیم تا افتی فاحش در میزان گل‌های ردوبدل‌شده در این هفته را شاهد باشیم.

خارجی‌ترین تیم هفته
تیم صنعت‌نفت آبادان موفق شد در خانه‌اش مقابل پدیده به پیروزی ٢بر٠ برسد تا تیمی مخوف در خانه نشان دهد. شاگردان کمالوند درحالی شکارچی هفتۀ گذشتۀ سپاهان را در خانه‌شان مغلوب کردند که هر دو گل این تیم توسط مهاجمان خارجی آن به ثمر رسید. آگستو سزار و پریرا، دو مهاجم خارجی بودند که برای این تیم گل‌زنی کردند تا این تیم بیشترین بهره را با، بازیکنان خارجی‌اش برده باشد.

زودهنگام و دیرهنگام‌ترین گل هفته
زودهنگام‌ترین گل هفته را آگستو سزار، مهاجم تیم صنعت‌نفت آبادان به ثمر رساند. این بازیکن در دقیقۀ۱۹ موفق شد اولین گل تیمش را به پدیده بزند که این گل زودهنگام‌ترین گل هفته شد. دیرهنگام‌ترین گل هفته را هم رضا خالقی‌فر، مهاجم تیم گسترش‌فولاد تبریز به ثمر رساند. وی در دقیقۀ۹۳ مقابل سپیدرود گل‌زنی کرد تا به لطف این گل اولین پیروزی فصل گسترش‌فولاد هم به دست آمده باشد.

یک بازی بدون گل
۷ بازی از ۸ بازی که روز گذشته برگزار شد، با ردوبدل‌شدن گل همراه بود و تنهابازی هفته که هیچ گلی نداشت، دیدار تیم‌های ذوب‌آهن و پیکان بود. این دیدار در خانۀ پیکان برگزار شد و دو تیم در پایان به تساوی بدون گل رسیدند.

تنها در صدر
با توقف تیم پارس‌جم در اصفهان، پرسپولیس با ۹امتیاز برای اولین‌بار در این فصل به صدر جدول رسید و حالا این تیم به‌تنهایی و بدون شریک در صدر جدول قرار دارد. با توجه به حضور دو تیم سپیدرود و تراکتورسازی در انتهای جدول می‌توان گفت ابتدا و انتهای جدول رده‌بندی به رنگ قرمز درآمد.

روز بد مشهدی‌ها
هفتۀ سوم را باید روزی بد برای تیم‌های مشهدی دانست. هر دو تیم این شهر در هفتۀ سوم شکست خوردند و جالب اینکه هر دو تیم مشهدی در خانه و خارج از خانه مقابل تیم‌های خوزستانی متحمل شکست شدند. سیاه‌جامگان در خانۀ خود مغلوب فولاد خوزستان شد و پدیده هم در آبادان بازی را به نفت باخت. این اتفاق درحالی افتاد که هر دو تیم مشهدی در هفتۀ دوم به پیروزی رسیده بودند تا عملکرد فوتبال مشهد در هفتۀ سوم نسبت به هفتۀ دوم چرخشی ۱۸۰درجه‌ای داشته باشد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس