رئیس شورای اسلامی‌ شهر مشهد در دیدار با نخبگان: نخبگان راهکارهای عینی برای برطرف‌نمودن مشکلات شهری ارائه دهند

گروه خبر- نخستین میز گفتگوی دولت و نخبگان استان خراسان رضوی روز گذشته با حضور معاون برنامه‌ریزی و نظارت «بنیاد ملی نخبگان»، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس شورای اسلامی‌ شهر مشهد مقدس در دانشگاه «فردوسی» برگزار شد.به‌گزارش شهرآرا، رئیس شورای اسلامی‌ شهر مشهد در این جلسه اظهار داشت: «انتظارات نخبگان انتظاراتی به‌حق است و در بخش‌های مختلف، اعم‌از توسعۀ دانش محض و علم، مخاطبان خاص خود را دارد.».
محمدرضا حیدری با اشاره به بخشی از خواسته‌های نخبگان حاضر در جلسه که در‌زمینۀ پیوند و ارتباط نخبگان با بدنۀ اجتماعی و حوزۀ اجرا مطرح شد گفت: «تحقق این مهم به شورا برمی‌گردد. در اولین اقدامی‌ که شورای پنجم در‌راستای توسعۀ پایدار شهری انجام داده مکاتبه‌ای با «بنیاد نخبگان» صورت گرفته که آن را دنبال خواهیم کرد.».
وی خاطرنشان کرد: «نخبگان باید در شرایط دشوار سازوکار و راهکار ارائه دهند و شورا نیز با ظرفیت‌هایی که در‌اختیار ایشان قرار می‌دهد برای رفع مسئله و مشکل شهر اقدام نماید. صدها پژوهش مطالعه‌شده در مرکز پژوهش‌های شورا وجود دارد که نیازمند یک بازتحقیق و مرور دستاوردهای گذشته توسط نخبگان است تا به‌کمک آن بخشی از مشکلات برطرف شود.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس