در شورای آموزش‌و‌پرورش استان اعلام شد؛ آمادگی کامل مدارس برای آغاز سال تحصیلی

گروه خبر- هم‌زمان با ایام آغاز سال تحصیلی جلسۀ شورای آموزش‌و‌پرورش با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد.
به‌گزارش شهرآرا، استاندار خراسان رضوی در این جلسه از آمادگی مدارس برای آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: «در‌حال‌حاضر بالغ‌بر یک‌میلیون‌و١۵٠هزار دانش‌آموز آمادۀ رفتن به مدرسه می‌شوند که افزون‌بر نیمی‌ از این جمعیت در شهر مشهد مقدس تحصیل می‌کنند.».
علیرضا رشیدیان با اشاره به اقدامات آموزش‌و‌پرورش استان درآستانۀ بازگشایی مدارس اظهار داشت: «بدین‌منظور دستور‌العمل‌هایی خطاب به نهادهای مختلف نظیر اتوبوس‌رانی، تاکسی‌رانی، مینی‌بوس‌رانی و آتش‌نشانی برای خدمات‌رسانی بهتر سرویس مدارس و حفظ ایمنی دانش‌آموزان صادر شده است.».
رشیدیان در بخشی از سخنانش بر آمادگی سال تحصیلی جدید در مناطق زلزله‌زده و سیل‌زدۀ استان تأکید کرد و گفت: «امید است هم‌زمان با بازگشایی مدارس دانش‌آموزان ساکن در این مناطق مشکلی به‌لحاظ کلاس درس و مدرسه نداشته باشند.».
مدیر‌کل آموزش‌و‌پرورش استان نیز در این جلسه گفت: «٧٠ طرح آموزشی در این استان با هزینۀ ۴٨٠میلیارد ریال برای مهر‌ماه امسال به بهره‌برداری رسید.».
کاظمی‌ با بیان اینکه تاکنون برای پروژۀ «مهر» ٢٠ اقدام انجام شده است اظهار کرد: «امسال یک‌میلیون‌و١۵٠هزار دانش‌آموز در ١١٠٠٠ مدرسۀ استان ثبت‌نام کرده‌اند که ۶٠٠٠٠ نفر آن‌ها دانش‌آموزان اتباع و مهاجران خارجی هستند.».وی افزود: «سرویس‌دهی به ١۴۵هزار دانش‌آموز در استان با ٨۶٠٠ خودرو پیش‌بینی شده که ٧٠٠٠٠ نفر از این دانش‌آموزان در مشهد و تبادکان تحصیل می‌کنند.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس