استاندار خراسان رضوی خبر داد؛ شرکت ۶٠٠٠٠ زائر خراسانی در راه‌پیمایی اربعین حسینی

گروه خبر- استاندار خراسان رضوی گفت: «امسال سهمیۀ این استان را ستاد ملی برنامه‌ریزی، مدیریت و سامان‌دهی زائران اربعین حسینی برای اعزام به عتبات عالیات و شرکت در مراسم راه‌پیمایی این مناسبت ۶٠٠٠٠ نفر تعیین کرده است.».
به‌گزارش شهرآرا، علیرضا رشیدیان روز گذشته در نشست ستاد استانی هماهنگی اربعین حسینی افزود: «همچنین از کل ١۵٠٠٠ روادید رایگان که عراق به ایران اختصاص داده ٢۵٠٠ روادید به خراسان رضوی تعلق دارد.».
وی ادامه داد: «راه‌پیمایی اربعین می‌تواند یک نماد وحدت، صلح و دوستی بین ادیان باشد و نگاه تقریبی مورد‌تأکید رهبر معظم انقلاب و استمرار پیام امام حسین (ع) در این راه‌پیمایی بین پیروان مذاهب اسلامی رقم بخورد.».
استاندار خراسان رضوی همچنین با تأکید بر در‌نظر‌گرفتن پیوست فرهنگی برای همۀ اقدامات از‌سوی مسئولان کمیته‌های ستاد اربعین حسینی افزود: «در راه‌پیمایی که ٢۵میلیون نفر به‌عشق اباعبدا... الحسین (ع) عازم کربلا می‌شوند شور برای عشق به اهل‌بیت (علیهم السلام) وجود دارد؛ لذا در‌کنار آن باید با همت گروه‌های فرهنگی و لحاظ‌کردن برنامه‌های فرهنگی به افزایش شعور در شناخت آن حضرت کمک کرد.».
رشیدیان ادامه داد: «ایجاد هماهنگی بین بخش‌های مختلف اجرایی برای خدمت‌‌رسانی به زائران اربعین نیز بسیار حائز‌اهمیت است تا بتوان از همۀ امکانات که متعلق به مردم است و ظرفیت دستگاه‌های اجرایی برای خدمت‌رسانی در آن سوی مرز به زائران بهره گرفت.».
استاندار خراسان رضوی افزود: «طبق گفتگوهایی که با مسئولان عراقی انجام گرفت آن کشور خدمات خود را تا بازگشت کامل زائران اربعین به ایران متوقف نخواهند کرد.».
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس