صدرنشینی ایران در جام قهرمانان جهان با پیروزی شیرین برابر آمریکا؛ یانکی ها هم زانو زدند

در ادامۀ هفتمین دورۀ رقابت‌های والیبال جام بزرگ قهرمانی قاره‌ها که از بیست‌ویکم شهریورماه و با حضور شش تیم برتر جهان در سال۲۰۱۷ و به میزبانی دو شهر ناگویا و اوساکا در ژاپن برگزار می‌شود، تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدارش رودر‌روی آمریکا، دارندۀ مدال برنز المپیک ریو قرار گرفت و در پایان و در دیداری زیبا، با نتیجۀ ٣بر٢ حریف قدرتمندش را از پیش‌رو برداشت و با کسب دو امتیاز شیرین، بالاتر از برزیل در صدر جدول رده‌بندی در پایان روز دوم قرار گرفت. تیم ایران با ترکیب سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، سیدمحمد موسوی، فرهاد قائمی، امیر غفور و سامان فائزی وارد زمین شد. شاگردان ایگور کولاکوویچ درحالی‌که در دو سِت نخست دیدار عملکرد ضعیفی داشتند و اسیر سرویس‌های قدرتمند آمریکا شدند، در ادامه و در اواسط بازی با ورود محمدجواد معنوی‌نژاد به‌جای فرهاد قائمی، توانستند بازگشتی خیره‌کننده داشته باشند و موفق شدند در پایان با امتیازهای ۲۰ بر ۲۵، ۱۷ بر ۲۵، ۲۷ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۲۱ و ۱۵ بر ۱۲ برابر آمریکا به پیروزی برسند. والیبالیست‌های ایران با کسب دومین پیروزی متوالی از دو دیدار در پایان روز دوم، تنهاتیم بدون شکست رقابت‌ها به حساب می‌آیند و با چهار امتیاز از دو بازی، بالاتر از برزیل و آمریکا که هرکدام چهار امتیاز دارند، قرار گرفتند. تیم ایران در دورۀ قبلی جام بزرگ قهرمانان جهان در سال۲۰۱۳ هم موفق شده بود ٣بر٢ آمریکا را شکست دهد. در ادامۀ رقابت‌ها، تیم‌‌ها امروز (پنجشنبه) استراحت دارند و از روز جمعه رقابت‌ها در شهر اوساکا برگزار می‌شود که ایران از ساعت ۸:۱۰ به‌مصاف برزیل می‌رود و از ساعت ۱۱:۱۰ آمریکا مقابل فرانسه صف‌آرایی خواهد کرد.

کولاکوویچ: باید از فرصت‌ها استفاده می‌کردیم
سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: «باید از فرصت‌ها استفاده می‌کردیم و بازیکنانم امروز از این فرصت استفاده کردند.». ایگور کولاکوویچ پس از پیروزی شاگردانش برابر آمریکا در نشست خبری مسابقات جام قهرمانان بزرگ اظهار کرد: «بازی خیلی سختی بود و لحظات سختی برای ایران در این بازی رخ داد. آمریکا در دو سِت اول به‌صورت عجیبی در دریافت، حملات پس از دریافت و سرویس، خوب کار کرد.». وی گفت: «من با بازیکنانم صحبت کردم و به آن‌ها گفتم اگر به‌این‌صورت بازی کنید، کاری از پیش نخواهید برد. آمریکا فوق‌العاده والیبال بازی کرد، بنابراین باید برای خودمان فرصت به وجود می‌آوردیم و از فرصت‌هایی که به‌طورقطع تیم مقابل در طول ست‌ها در اختیارمان قرار داد، به‌خوبی استفاده کردیم.». سرمربی تیم ملی والیبال ایران تصریح کرد: «آمریکا نمی‌توانست همیشه با یک روند بازی کند. باید از فرصت‌ها استفاده می‌کردیم و بازیکنانم امروز از این فرصت استفاده کردند. بعد از آن هم تیم انرژی زیادی گرفت و به این باور رسید که می‌تواند پیروز شود. از پیروزی امروز برابر آمریکا خوش‌حال هستم.».

عبادی‌پور، امتیازآورترین بازیکن شد
دریافت‌کنندۀ تیم ملی در دومین دیدار ملی‌پوشان در جام قهرمانان بزرگ، امتیازآورترین بازیکن دیدار ایران و آمریکا شد. در این دیدار میلاد عبادی‌پور ۱۸ امتیاز کسب کرد و به‌عنوان امتیازآورترین بازیکن شد. بعد از عبادی‌پور، امتیازآورترین بازیکنان «متیو اندرسون» و «تیلور ساندر» بودند که هر یک ۱۷ امتیاز کسب کردند. از میان بازیکنان ایران نیز امیر غفور با کسب ۱۵ امتیاز بعد از عبادی‌پور، بیشترین تأثیر را در برد تیم کشورمان داشت.

اسپیرو: در دو دقیقه همه‌چیز عوض شد
سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا گفت: «در سِت سوم همه‌چیز خوب بود، ناگهان در دو دقیقه تمرکزمان را از دست دادیم و ایران هم به‌خوبی از این فرصت استفاده کرد.». جان اسپیرو با بیان اینکه اگر نگاهی به بازی بیندازیم، می‌بینیم که همه‌چیز در عرض دو دقیقه عوض شد، گفت: «در سِت سوم درحالی‌که همه‌چیز خوب بود و آمریکا جلو بود، ناگهان لحظه‌ای تمرکزمان را از دست دادیم و ایران هم به‌خوبی از این فرصت استفاده کرد و اعتمادبه‌نفس خود را به دست آورد و از آن به بعد بازی ایرانی‌ها به‌ویژه امیر غفور، عالی شد.». وی ادامه داد: «ایران از آن به بعد امتیاز به امتیاز پیش رفت. حالا باید برگردیم عقب و ببینیم چه تغییراتی می‌توانستیم در تیم انجام دهیم که البته تغییراتی هم امروز در تیم به وجود آوردیم.». وی تأکید کرد: «نمی‌توانم بگویم آمریکا بد بازی کرد، اما ایران بسیار خوب به بازی برگشت؛ حتی در همان موقع هم حملات پس از دریافت تیم آمریکا باز هم بهتر و بیشتر از ٧٠ درصد بود. فقط بدی‌اش این بود که نمی‌توانستیم این تلاش‌ها را به امتیاز تبدیل کنیم.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس