در هفته ای که لیگ برتر پس از ٢٣ روز وقفه دوباره استارت می‌خورد؛ استقلال منصوریان به جهنم پارس جنوبی می رود!

طاری بخش- هفتۀ ششم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور پس از وقفه‌ای ٢٣روزه که به‌دلیل بازی‌های تیم ملی در مقدماتی جام جهانی به وجود آمد، قرار است از امروز با برگزاری ٣ دیدار دوباره استارت بخورد. این درحالی‌ است که نمایندگان خراسان رضوی نیز فردا باید به‌مصاف رقبای خود بروند.براین‌اساس تیم فوتبال پدیده فردا میزبان سایپا خواهد بود و سیاه‌جامگان در تبریز با تراکتورسازی بازی می‌کند. در یکی دیگر از بازی‌های مهم این هفته از مسابقات هم استقلال تهران فردا میهمان پارس جنوبی جم خواهد بود. پرسپولیس هم پس از صعود مقتدرانه‌اش به نیمه‌نهایی قهرمانان باشگاه‌های آسیا، روز یکشنبه در تهران میزبان پیکان خواهد بود.

پدیده – سایپا
بعد از حذف پدیده در جام حذفی مقابل تراکتورسازی‌، شاگردان مهاجری فردا و از ساعت١٧ در ورزشگاه ثامن‌الائمه(ع) مشهد باید به‌مصاف تیم سایپا و شاگردان علی دایی بروند.سایپا همچون پدیده با شکست در یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی از دور مسابقات کنار رفت و حالا همین‌مسئله نوید یک بازی جذاب را ازسوی هر دو تیم می‌دهد، چراکه هر دو تیم به‌دنبال جبران حذف از جام حذفی هستند و البته پیروزی آن‌ها در این دیدار می‌تواند جایگاهشان را در جدول بهبود ببخشد.پدیده در ۵ بازی ابتدایی خود در لیگ، ١ شکست، ٢ تساوی و ٢ پیروزی کسب کرده و با کسب ٨ امتیاز در ردۀ چهارم جدول پس از سایپای ١٠امتیازی قرار گرفته است. پدیده برای این بازی اما با مشکل جدی در خط دفاع خود روبه‌روست، چراکه دو بازیکن خود یعنی حسینی و گرامی را در مرکز این خط به‌دلیل مصدومیت در اختیار ندارد .

تراکتور- سیاه‌جامگان
دو تیم صعود‌کرده به یک‌هشتم نهایی جام حذفی، بازی سختی را مقابل یکدیگر خواهند داشت. تراکتورسازان پس از حذف پدیده این بار باید با تیمی دیگر از مشهد و البته این‌بار در لیگ برتر بازی کنند. اکبر میثاقیان که از زمان حضورش در سیاه‌جامگان تنها دو شکست را تجربه کرده است، برای این بازی تدارک ویژه‌ای دیده است و دوست ندارد تا تیمش دست خالی از تبریز بازگردد. مشکی‌پوشان که تیمی جوان را راهی مسابقات کرده‌اند، تا‌به‌اینجای لیگ نیز با توجه به داشته‌هایشان نتایج نسبتاً قابل‌قبولی را کسب کردند. این تیم با ٣ تساوی، ١ برد و ١ باخت و ۶ امتیاز در ردۀ هشتم جدول است و تراکتورسازی نیز با همین امتیاز و البته باخت‌های بیشتر در ردۀ نهم جدول است و پیروزی هر کدام از آن‌ها می‌تواند جایگاهشان را در میانۀ جدول تثبیت کند.

پارس جنوبی - استقلال
دیدار تیم‌های بالانشین و قعرنشین لیگ قطعاً می‌تواند از هیجان بالایی برخوردار باشد. پارس‌جنوبی برای حفظ ردۀ دوم خود و البته صدرنشینی موقت- تا پیش از بازی پرسپولیس و پیکان - و استقلال برای خروج از بحران و بالا‌کشیدن خود از ردۀ پانزدهم جدول در این مسابقه حاضر می‌شوند.این درحالی است که البته استقلال با لشکری از مصدومان به‌مصاف حریف جنوبی خود می‌رود و همین موضوع کار را برای منصوریان و تیم بحران‌زده‌اش سخت
می‌کند. سجاد شهباززاده، امید ابراهیمی، پژمان منتظری، مجید حسینی و داریوش شجاعیان، نفرات اصلی استقلال هستند که تا همین دیروز به‌دلیل مصدومیت در تمرینات این تیم شرکت نداشتند و قطعاً در بازی با پارس جنوبی هم به میدان نخواهند رفت.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس