درددل برخی شهروندان از مسدود شدن حساب‌های مالی‌شان در مؤسسه «کاسپین»؛ داد سپرده‌گذار از غم جانگداز

اينجا تريبوني براي بيان نظرات، انتقادات، مشكلات و درخواست‌هاي شما شهروندان است كه مي‌توانيد از طريق روش‌های ذيل، آن‌ها را با ما در ميان بگذاريد.
﷯پيامك: ٣٠٠٠٧٢٨٩
تارنما: shahraraonline.com
اينستاگرام: shahraranews@
تلگرام:٠٩١۵۴٢٩۴۵٨٠
رایانامه: info@shahrara.com
تلفن: ۵-٣٧٢٨٨٨٨١-٠۵١
﷯ مراجعه حضوری

شهروند: در «کاسپین» مسدودکردن سپرده‌های سپرده‌گذاران و عدم‌امکان برداشت جهت ارتزاق و مایحتاج زندگی با اِعمال شکنجۀ اقتصادی و شکنجۀ روحی و روانی همراه است که بیشتر به مرگ تدریجی می‌ماند. مسئولان اگر درمقابل کسری پول سکوت نمی‌کردید و با مجوز مردم را فریب نمی‌دادید، بعید می‌دانم کسی اقدام به افزایش موجودی و یا افتتاح حساب جدید می‌کرد.
شهروند: خیلی‌جالبه این‌همه روزنامه و هفته‌نامه و وسایل ارتباط‌جمعی و خبرگزاری و مطبوعات و سایت و ... ولی صدای سپرده‌گذاران «کاسپین» را هیچکس نمی‌شنود! منتظر چه‌اتفاقی هستید تا صدایمان را بشنوید؟ چرا به داد دومیلیون سپرده‌گذار که پولشان را با مجوز به غارت‌ بردند، نمی‌رسید؟
﷯٠٩١۵٠٠٠۵٢١ اگر در حرفه‌یابی، مبنا هوش باشد، به‌جز شمار اندکی از مردم، الباقی بی‌کار خواهند بود، اما اگر استعداد، معیار قرار بگیرد، بالعکس به‌جز اندکی از مردم، برای الباقی کار خواهد بود.
﷯٠٩١۵٠٠٠٠٢٩ سرویس‌بهداشتی درب‌شمالی پارک‌ملت، جنب شهربازی کودکان، بسیارکثیف و غیرقابل‌تحمل است. پیمانکار نظافت پارک‌ملت چه‌کسی است؟
﷯٠٩١۵٠٠٠۵٢١ اگر ٢ یا ٣ سکۀ ٢ریالی در جیب باشد، به‌محض ٢دقیقه راه‌رفتن آن‌چنان سروصدایی راه می‌افتد که صدای آن خوابیدۀ ‌در قبرستان را نیز بیدار می‌کند، اما اگر١٠٠تراول صدهزارتومانی در جیب باشد، هیچ‌فردی نمی‌فهمد. این مثال تقریباً شبیه مبلغ ناچیزی است که به حقوق معلمین اضافه می‌شود و کل‌ جامعه خبردار می‌شوند، اما اگر به سایر کارمندان حقوقی اضافه شود خودشان هم متوجه نمی‌شوند!
﷯٠٩١۵٠٠٠٠۵۶ باسلام. خواستم از مدیران اتوبوس‌رانی بپرسم: «چرا حقوق مرداد رانندگان شرکت «طوس‌سیررضوان» واریز نشد؟». دهه ولایت ما را جلو زن‌و‌بچه‌مون شرمنده کردین.
﷯٠٩١۵٠٠٠۵٢١ واقعاً دلیلش چیست که دانش‌آموز تیزهوش ما به رشتۀ ریاضی می‌رود و بعد از آنکه تمام وجودش را صرف درس‌خواندن کرد، پس‌از فراغت‌ازتحصیل، جزء بیکارانی می‌شود که با ترحم به آن‌ها نگاه می‌کنند؟
﷯٠٩٣٩٠٠٠۵٨٩ رانندگان آژانس جذب اسنپ‌های جدید شدند و بعضی‌ها هم جوگیر شدند و آمار ایجادشغل اعلام کردند! خیلی از این رانندگان قبلا هم راننده بودند، آقایون!
٠٩٣۵٠٠٠۵٩٨ سلام. همسایۀ بغل‌دست خانۀ ما، ضایعات می‌خره. بوی گند همۀ کوچه را برداشته؛ هرچی باهاش حرف می‌زنیم قلدربازی درمیاره و فحاشی میکنه؛ از همه بدتر هرچی آدم ناجور و معتاد است دوروبر خودش جمع کرده. تورو به‌خدا به داد ما برسین، آخه منزل مسکونی جای ضایعاتی است؟ منطقه (توس۹۱).
شهروند: سلام. خسته نباشین. لطفاً دربارۀ افزایش کرایه‌خونه‌ها که واقعاً کمر مردم رو شکسته بگین، شاید به گوش مسئولین برسه. ممنون از کانال خوبتون.
﷯٠٩١۵٠٠٠۶۵٣ بسیار جای تأسف است که در شهر برای عید بزرگ غدیر، چراغانی و پرده‌های تبریک بسیارکم بود. ای کاش این ضعف را هرساله مشاهده نمی‌کردیم!
٠٩١۵٠٠٠٨٩۴ سلام به روزنامۀ شهرآرا. چرا سازمان ترافیک و پلیس راهور در تقاطع‌های منطقۀ الهیه دوربین ثبت‌تخلف نصب نمی‌کنند؟ هر روز تصادف‌های وحشتناکی در این منطقه رخ می‌دهد. لطفاً پیگیری شود.
شهروند: با سلام و تبریک عیدغدیر. علی‌رغم اعلام واگذاری «البرز ایرانیان» به بانک تجارت، جای بسی تأسف است که خبری از احترام به حقوق سپرده‌گذاران آن نیست. لطفاً بخواهید با تخصیص خط اعتباری بازپرداخت را شروع کنند. با سپاس.
﷯٠٩١۵٠٠٠٨۵۵ با تشکر. از کسانی که پدیده را به مسیری قانونی آوردند و کار و سرمایۀ هزاران‌نفر را ازبین بردند و یا درگرو بانک‌ها و ادارات دولتی گذاشتند، خواهش می‌کنیم بعد از سه‌سال که شرکت با هیئت‌مدیرۀ جدید می‌خواهد شروع کند، دست از سر سهامداران بدبخت شرکت بردارند تا بیشتر از این، مورد دعای خیر مردم نباشند!
﷯٠٩٣٠٠٠٠۵٩٨ طرح «میدان شهدا» که قرار بود سه‌ساله تمام شود، دوازده‌ساله شد! دوپایانۀ اتوبوس ناقص روبه‌روی تالار شورا که قرار بود با تخریب خانه‌های مخروبۀ شمال پایانه‌ها ساخته شود، ناقص رها شده! میوه‌فروش‌ها سرجایشان هستند! شهردار و شورای جدید طرح «میدان شهدا» را کامل کنند و در اولویت کاریشان باشد .
﷯٠٩٣٩٠٠٠۵٨٩ یک بنده خدایی می‌گفت: «برخی مسئولین جای هیچ‌دفاعی نگذاشته‌اند.». شهد شیرین مال مردم و هرچی اختلاس است مال آقازاده ها و خانم‌زاده هاست.
شهروند: باسلام و تشکر از مجموعۀ شهرآرای عزیز. بزرگراه مشهد- چناران که آقای وزیر افتتاح کرد، از جنب نمایشگاه بین‌المللی عبور می‌کند و به بولوار مهدیه می‌رسد. آیا مالکان باید با شهرداری منطقۀ١٢ توافق کنند یا با فرمانداری طرقبه و شاندیز؟ لطفاً کمکمان کنید. ممنونم اگر اطلاع‌رسانی کنید .


بازخورد
﷯٠٩١۵٠٠٠۶۵۵ بازخود مطلب «سلاخ‌خانۀ عنصری» در شهرآرا محلۀ منطقۀ٧: سلام. مطلب «سلاخ‌خانۀ عنصری» جالب و خواندنی بود. امیدواریم پس‌از تلاشی که گردآورندگان این گزارش برای ورود به باغ خونی و نشان دادن زوایای پنهان آن انجام داده‌اند، مسئولین حرکتی درجهت تبدیل این مکان به موزه انجام دهند و بیش‌از این آثار ملی و تاریخی شهر به نابودی کشانده نشود. نگه‌داری از عمارتِ باقی‌مانده و باغی با آن همه وسعت، آن‌هم درمرکز شهر با این میزان آلودگی بالا و کمبود فضای سبز، فرصتی مغتنم است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس