اخبار کوتاه

﷯زنان استاندار می‌شوند؟﷯
ایلنا- عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، عنوان کرد: «در‌صدد هستیم، در کمترین فاصله، تعیین تکلیف استانداران صورت گیرد و قول هم داده بودیم که تا آخر شهریور همه را قطعی کنیم.». وی در پاسخ به اینکه آیا امکان دارد در ۲۴ استان باقی‌مانده استاندار زن داشته باشیم گفت: «به دنبال آن هستیم و تلاش می‌کنیم که، اگر بتوانیم، استاندار زن هم داشته باشیم.».

﷯سفر روحانی فشرده است﷯
فارس- محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور، گفت: «روحانی سفر کوتاه و فشرده‌ای به نیویورک خواهد داشت که برنامه‌های مختلفی از جمله سخنرانی در سازمان ملل خواهد داشت.». وی افزود: «رئیس جمهور در این سفر دیدار با ایرانی‌ها، مسلمانان و نخبگان سیاسی و اصحاب رسانه و مطبوعات دارد و، در کنار این، مصاحبه‌های مختلفی هم خواهد داشت. علاوه‌بر این، با تعداد قابل‌توجهی از رؤسای کشورهای مهم دیدار دوجانبه خواهد داشت.».

﷯پایان استرس کنکوری‌ها﷯
صداوسیما- حسین توکلی، سخن‌گوی سازمان سنجش آموزش، عنوان کرد: «اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون سراسری‌۹۶ دانشگاه‌‌ها و مؤسسات آموزش عالی شنبه ۲۵‌شهریور اعلام می‌شود.». وی افزود: «اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی از طریق درگاه ‌سازمان سنجش به نشانی
www.sanjesh.org منتشر می‌شود.».

﷯مخالف لایو اینستا نیستیم﷯
مهر- محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، از آغاز مذاکره برای حل مشکل تحریم‌ اپلیکیشن‌های ایرانی در فروشگاه‌های جهانی اپلیکیشن خبر داد و گفت: «مخالفتی با لایو اینستاگرام وجود ندارد.». وی دربارۀ آخرین وضعیت رفع فیلتر سرویس تماس صوتی تلگرام نیز اظهار داشت: «مذاکره برای رفع فیلتر این سرویس در حال انجام است اما هنوز نتیجه‌ای نگرفته‌ایم که آن را اعلام کنیم.».

﷯سفر مجلسی‌ها به میانمار﷯
تسنیم- سید حسین نقوی‌ حسینی، سخن‌گوی کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست‌ خارجی مجلس، دربارۀ جلسۀ دیروز این کمیسیون دربارۀ میانمار عنوان کرد: «در جمع‌بندی پیشنهادات عملی، اقداماتی نظیر اعزام هیئت از کمیسیون به منطقه و میانمار و کمک‌های بشردوستانۀ مجلس و نمایندگان محترم به مسلمانان میانمار به تصویب رسید.».

﷯فعالیتم را ادامه می‌دهم﷯
ایسنا- حجت‌الاسلام محمدیان با اشاره به استعفای خود و عدم پذیرش آن، و با بیان اینکه فعالیت خود را در نهاد رهبری دانشگاه‌ها ادامه خواهد داد گفت: «رهبر معظم انقلاب فرمودند: «الآن به‌هیچ‌وجه مصحلت نیست. لذا شما به کار خودتان ادامه دهید.». بنابراین، وقتی دستور این است که «ادامه دهید.»، ما هم، به‌عنوان یک سرباز، تا وقتی که نظر ایشان است، ادامه می‌دهیم.».

﷯کشتار روزانه ۵۰ نفر﷯
جام جم- سردار محمد‌حسین حمیدی، رئیس پلیس راه کشور، با اشاره به اینکه تصادف متأسفانه وجود دارد اما باید تعداد کشته‌شدگان به صفر برسد اظهار داشت: «به دلیل حجم زیاد تردد، روزی بین ۴٠ تا ۵٠ نفر در حوادث جان خود را از دست می‌دهند. این عدد در سال گذشته ٧٠-١٠٠ نفر بود و امروز شاهد کاهش نسبتاً خوبی هستیم ولی می‌توان جلوِ این حوادث را گرفت.».

﷯محکومیت ٣ ایرانی در آمریکا﷯
ایلنا- سه ایرانی در دادگاه فدرال کلیولند، به جرم نقض تحریم‌های آمریکا و همکاری برای فروش کالاهایی به ارزش چندین میلیون دلار از آمریکا به ایران، محکوم شدند. محصولات صادر‌شده در صنایع نفت و گاز و انرژی قابل‌استفاده بوده است.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس