روحانی با تاکید بر این که هیچ گونه اختلافی برای مقابله با توطئه دشمنان وجود ندارد: ‌سپاه پاسداران در دل مردم جای دارد

حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، روز گذشته، در جلسۀ هیئت دولت، با بیان اینکه «هرگاه بدخواهان به دنبال تحمیل فشار به کشور بوده‌اند، مردم، با حضور، هوشیاری و تلاش بیشتر، قاطعانه به آن‌ها پاسخ داده‌اند.» گفت: «آن زمانی که رئیس جمهور آمریکا برای ایجاد نمایش قدرت در عربستان علیه ایران به منطقه آمده بود، ملت ایران، به‌زیبایی و با حضور پرشور خود در انتخابات ٢٩ اردیبهشت، پاسخی قاطع به آمریکا و حامیانش دادند.».
به‌گزارش ایرنا، رئیس‌جمهور استقبال و رأی مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران و کاندیداهایی که مورد تأیید نظام بودند را بهترین پاسخ کوبنده و قاطع ملت به بدخواهان با یک اقدام کاملا دقیق، حقوقی و قانونی و با نمایش شکوه و اقتدار ملی دانست و افزود: «البته بدخواهان دست‌‌بردار نیستند و ممکن است هر زمانی اقدام به توطئه علیه انقلاب و کشورمان کنند که، در این راستا، ما باید همیشه برای مقابله با حوادث احتمالی توانمند، قدرتمند و آماده باشیم.».
وی با اشاره به برنامۀ اقدام مشترک گفت: «اگر طرف دیگر مذاکره، بدخواه، رقیب یا دشمن ما از تعهد خارج شود، این برای ما شکست نیست بلکه شکست برای طرف مقابل است. ما، در زمان و مقطع لازم، راه درست را انتخاب کردیم و به‌خوبی وارد مذاکره شدیم و در مذاکره با همۀ توان و دقت پیش رفتیم و آنچه به دست آوردیم بهترینِ ممکن بود.».

امروز موافق و مخالف برجام در کنار هم هستند
رئیس‌جمهور تأکید کرد: «اگر همۀ طرف‌های مذاکره پای این توافق بایستند، به معنای این است که حیثیت خودشان را حفظ کرده‌اند و، اگر کسی پای توافق نایستد، در حقیقت، حیثیت خودش را خدشه‌دار کرده است.».
روحانی با بیان اینکه «رئیس جمهور آمریکا با این استدلال که با هر اقدامی که رئیس جمهور قبلی انجام داده مخالفت می‌کند دست به این اقدامات زده است و این بی‌منطقی آشکار است.» گفت: «واقعاً برای دولت آمریکا شرم‌آور است که استدلالش این باشد که با هر کاری که دولت قانونی قبل انجام داده است مخالفت کنند.». وی افزود: «ملت بزرگ ایران کار بسیار بزرگی انجام داد. ما سندی را امضا کردیم که امروز جهان از آن حمایت می‌کند و، در برابر اقداماتی که دشمن ما می‌خواهد انجام دهد، با زبان، بیان و استدلالشان ایستاده‌اند.». رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه «امروز رئیس جمهور فعلی آمریکا شرایطی را ایجاد کرده است که ایران از همیشه یکپارچه‌تر، یکصداتر و متحدتر است.» خاطرنشان کرد: «امروز موافق و مخالف برجام در کنار هم هستند و همه صدایی واحد دارند. ما نقض عهد را نادرست، غلط و نسبت به مصالح کشور، منطقه و جهان خائنانه‌ می‌بینیم.».

‌سپاه پاسداران در دل مردم جای دارد
روحانی اظهار داشت: «ملت ایران هیچ‌گاه به آمریکا اعتماد نداشته است و می‌داند که آمریکا چه اقداماتی علیه منافع ملی ما انجام داده است و می‌دهد ولی امروز واضح‌تر و آشکارتر همه در کنار هم قرار گرفته‌اند.».
وی با تأکید بر اینکه اگر آمریکا دچار خطا شود و از برجام خارج شود ضرر این کار صرفاً برای آمریکایی‌هاست افزود: «ما راه‌های مختلفی را پیش رو داریم و هر راهی که مصلحت نظام و کشور ما در آن باشد را انتخاب می‌کنیم و هیچ مشکلی در پیشبرد اهداف و مسیرمان نخواهیم داشت.».
رئیس‌جمهور با بیان اینکه «نباید هیچ‌گونه نگرانی‌ای در داخل کشور نسبت به این اقدامات داشته باشیم.» گفت: «تا زمانی که ملت ما متحد، منسجم و یک‌صداست و مطیع رهبری شجاع هستیم، هیچ مشکلی برای کشور ما پیش نمی‌آید. فراز و نشیب وجود دارد اما به‌خوبی از آن عبور می‌کنیم.».
روحانی با اشاره به اینکه «امروز کاملا روشن می‌شود که دولت یاغی کیست و کسی که مقررات بین‌المللی را زیر پا می‌‌گذارد چه کسی است و به‌خوبی روشن می‌شود که کدام کشور مورد احترام کشورها و افکار عمومی جهان است.» ادامه داد: «اگر آمریکا بخواهد خطای بعدی را مرتکب شود و علیه سپاه پاسداران اقدامی کند، این دیگر خطا اندر خطاست. سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامی نیست بلکه ‌سپاه پاسداران در دل این مردم است و در همۀ روزهای خطر از منافع ملی ما دفاع کرده است.».

برای مقابله با توطئۀ دشمنان اختلافی نداریم
وی تصریح کرد: «سپاه نه‌تنها محبوب ملت ایران بلکه محبوب مردم عراق هم هست چون بغداد را نجات داده. محبوب کردهای عراق هم هست چون اربیل را نجات داده. محبوب مردم دمشق و سوریه هم هست چون دمشق را نجات داده. محبوب مردم لبنان هم هست چون طرف‌دار حیثیت و استقلال لبنان بوده است. سپاه همیشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروریست‌ها ایستاده است.». رئیس‌جمهور اظهار داشت: «آمریکایی‌ها، به دلیل آنکه می‌خواستند داعش را ٢٠ سال در این منطقه نگه دارند و از این ابزار استفاده کنند، حق دارند از سپاه عصبانی باشند چراکه سپاه، با برنامه‌ریزی و حمایت خودش از ملت عراق، سوریه و لبنان، داعش را ذلیل کرده است.».
روحانی با تاکید بر اینکه «ارتش، سپاه و بسیج جدا از ملت نیستند و همواره در کنار ملت‌اند.» گفت: «هیچ‌گونه اختلافی بین جناح‌های ما برای مقابله با توطئۀ دشمنان وجود ندارد و همه یکپارچه و در صف واحد هستیم. هیچ‌گونه تزلزلی در کشور ما به وجود نخواهد آمد و مردم مقاوم ایران در برابر توطئه‌ها ایستادگی خواهند کرد.».

ما به هم‌میهنان کردمان ١٠٠ درصد اعتماد داریم
وی خطاب به هم‌میهنان کرد ایران نیز گفت: «ما به شما ١٠٠درصد اعتماد داریم و به‌هیچ‌وجه خطای سیاسی عده‌ای در اقلیم کردستان عراق را به‌هیچ‌عنوان پای شما نمی‌نویسیم چراکه شما بخشی از مردم بزرگ ایران و قومی وفادار و ریشه‌دارترین قوم ایرانی در این منطقه هستید و همیشه کنار انقلاب بوده‌اید. در جنگ تحمیلی، کنار ملت ایران بودید.».
رئیس‌جمهور با بیان اینکه «به همۀ مردم کرد در ایران، عراق، سوریه و ترکیه علاقه‌مند هستیم و نمی‌خواهیم هیچ فشاری به کردها وارد شود.» افزود: «اگر مسئولان آن‌ها خطا و اشتباه کردند، باید بهای خطایی که انجام دادند را پرداخت کنند ولی مردم کرد، به عنوان مردمی صلح‌جو در منطقه، دنبال پیشرفت و مورد احترام هستند.».
روحانی افزود: «تردیدی ندارم که ملت ایران، در مسیر خود، هدف را گم نکرده، اعتمادش به مسئولان کم نشده و همچنان در برابر دشمن ایستاده است. ما نه ضعیف و سست می‌شویم و نه می‌ترسیم بلکه مقاوم و قدرتمند می‌ایستیم و خدا هم با ما خواهد بود و، طبق وعدۀ الهی، پیروزی نهایی هم از آن ماست.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس