استاندار خراسان رضوی: اقساط معوق کشاورزان آسیب‌دیده از سیل و زلزله استمهال می‌شود

گروه خبر- استاندار خراسان رضوی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، مقرر شد اقساط معوق کشاورزان و باغداران آسیب‌دیده از سیل و زلزله و همچنین افرادی که محصولات آن‌ها در اثر سرما خسارت دیده، استمهال شود.
به‌گزارش اداره کل روابط‌عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان روز گذشته با حضور در شهرستان کلات، از عملکرد دستگاه‌های اجرایی در روستاهای سررود، ارتکند، باغ‌کند، سرده و ژرف که در مردادماه سال جاری بر اثر سیل آسیب دیده بودند، بازدید کرد.
وی در حاشیه این بازدید با اشاره به دغدغه‌های دامداران در روستاهای سیل‌زده و موردبازدید، افزود: به‌منظور جلوگیری از بروز مشکلات برای دام‌ها، جو موردنیاز برای ۶ ماه آنان تأمین
خواهد شد.
استاندار خراسان رضوی درخصوص برخی از کشاورزان که باوجود هشدارهای جهاد کشاورزی در بستر و حریم رودخانه اقدام به کشت محصولی کرده‌اند که با توجه به شرایط آبی استان ممنوع بوده نیز بیان کرد: باوجود اینکه این موضوع، دستگاه‌های اجرایی را در ارائه خدمت به آنان با محدودیت مواجه کرده است، اما در‌خصوص ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت و تأمین نهاده‌های کشاورزی به این افراد، مساعدت‌های لازم صورت می‌گیرد.
رشیدیان با اشاره به ابلاغ ١٨٠٠میلیارد تومان اعتبار به استان برای موضوع رونق اشتغال، گفت: مقرر شد سهم شایان‌توجهی از این اعتبارات به بانک‌های تخصصی مانند کشاورزی اختصاص یابد.
وی با بیان اینکه ٣۵درصد گستره استان سابقه سیل‌خیزی و سیل‌گیری دارد، افزود: در اثر سیلی که ٢٠ مرداد در شهرستان‌های فریمان، درگز، نیشابور، کلات، سرخس و مشهد رخ داد، ۵٨ روستا خسارت دید.
استاندار خراسان رضوی گفت: همه دستگاه‌های اجرایی بسیج، سپاه پاسداران، فرمانداری‌ها، بنیاد مسکن و بقیه سازمان‌ها، همکاری خوبی داشتند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس