شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان معرفی کرد؛ گزینه‌های اصلاح‌طلبان برای استانداری خراسان رضوی

سلطانی- شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان خراسان رضوی در آخرین جلسه این شورا گزینه‌های تصدی پست استانداری خراسان رضوی را به پنج نفر افزایش داد. علی محقر، حسین مهری و محمد رحیم نوروزیان سه گزینه جدید اصلاح‌طلبان خراسان هستند که برای تصدی پست استانداری پیشنهاد شده‌اند.
این شورا در جلسات قبلی خود آقایان محسن مهرعلیزاده، هادی پژوهش و حسین امینی را انتخاب کرده بود اما پس از معرفی آقای محسن مهرعلیزاده به عنوان استاندار اصفهان، این شورا تصمیم به رأی‌گیری مجدد گرفت و دوشنبه این هفته، سه گزینه جدید را انتخاب و به هیئت دولت معرفی کرد.

امینی و پژوهش، همچنان در لیست اصلاح‌طلبان
در همین راستا، دبیر کمیته سیاسی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان در گفت‌وگو با خبرنگار شهرآرا به بررسی سوابق گزینه‌های مطرح‌شده می‌پردازد و می‌گوید: آقای نوروزیان اکنون فرماندار مشهد هستند و از ایشان شناخت کاملی داریم. نوروزیان قبلا معاون استانداري خراسان شمالی بوده و در مدت فعالیت خود رفتاری کاملا قانونی و اصلاح‌طلبانه‌ داشته است و در جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، با رأی بالا به عنوان اولین گزینه انتخاب شد.
دکتر تقی ابراهیمی سالاری در ادامه می‌افزاید: دکتر علی محقر نیز نماینده مردم بجنورد در مجلس ششم بوده‌اند و در کارنامه خود مسئولیت‌هایی نظیر معاونت وزارت کشور در دولت اصلاحات و عضویت در شورای مرکزی جهاد دانشگاهی و جهاد سازندگی را دارند. ایشان از خانواده‌ای انقلابی و مذهبی است، برادر دو شهید می‌باشد و نگاه‌های خوب اصلاح‌طلبانه دارد.
وی در‌باره سوابق دکتر حسین مهری، دیگر گزینه پیشنهادی برای استانداری، می‌گوید: او نیز از اعضای جهاد دانشگاهی و سابقا جهاد سازندگی بوده است. در کارنامه خود مسئولیت‌هایی نظیر معاونت وزارت ارتباطات و فناوری و ریاست شرکت ملی پست ایران را دارد. دکتر مهری حدود ٢٠ سال است که در تهران مشغول کار است و مسئولیت‌های سنگین کشوری بر دوش داشته است.
ابراهیمی ضمن بیان اینکه مصوبه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات انتخاب ٣-۵ گزینه پیشنهادی برای تصدی استانداری به دولت بوده است می‌گوید: وقتی آقای مهر‌علیزاده برای استانداری اصفهان تعیین شدند و تعیین استاندار خراسان رضوی به طول انجامید و از طرفی تکلیف آقای رشیدیان، استاندار فعلی، هم مشخص نشد، تصمیم گرفتیم لیست را تکمیل کنیم و به دو گزینه موجود، که آقایان هادی پژوهش و حسین امینی بودند، سه گزینه دیگر اضافه کنیم.

در انتصابات شهرداری دخل و تصرف نمی‌کنیم
همچنین الهه قلی‌زاده، رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خراسان رضوی، درباره گزینه‌های پیشنهادی انتخاب‌شده می‌گوید: برای اصلاح‌طلبان سوابق مدیریتی و تخصصی و نزدیکی به جریان اصلاح‌طلبی مدنظر است. همچنین در انتخاب گزینه‌ها سازگاری با هژ‌مونی‌های قدرت موجود در استان مدنظر
بوده است.
وی در پاسخ به این سؤال که این پیشنهادها چقدر در هیئت دولت مدنظر قرار می‌گیرد و عملیاتی می‌شود می‌افزاید: ما در قبال مردم و همین‌طور نقش خودمان در تاریخ سیاسی ایران احساس وظیفه می‌کنیم. پس با امیدواری گزینه‌های پیشنهادی مدنظرمان را به هیئت دولت معرفی می‌کنیم اما اینکه تا چه حدودی آن‌ها این امر را اجرایی می‌کنند و مدنظر قرار می‌دهند خودشان باید پاسخ گوی ملت باشند.
قائم‌مقام حزب اسلامی کار خراسان رضوی درباره نحوه انتصابات شهردار مشهد نیز اظهار می‌کند: نوع تعامل ما با شهرداری قطعا یک تعامل حمایتی و دوستانه خواهد بود و هست. البته شورای هماهنگی در انتخاب گزینه‌های مطرح در شهرداری دخل و تصرفی ندارد اما ممکن است که ما پیشنهادهایی را به شهردار بدهیم. ضمن اینکه یک بانک اطلاعاتی از نیروهای متخصص و جوان اصلاح‌طلب تهیه کرده‌ و در اختیار شهرداری گذاشته‌ایم.

فرهنگ پاسخ‌گویی باید تقویت شود
قلی‌زاده از تدوین برنامه‌های پیشنهادی برای ارائه به معاونت‌های مختلف شهرداری خبر می‌دهد و به خبرنگار شهرآرا می‌گوید: در شورای هماهنگی به این نتیجه رسیدیم که برای معاونت‌های مختلف شهرداری برنامه‌هایی را تدوین و ارائه کنیم. حمایت ما از شهرداری مشروط و متوقف بر هیچ امری نیست. حمایت مردمی و تخصصی از اعضای لیستمان را که به شورای شهر رفته‌اند وظیفه خودمان می‌دانیم و جلساتی مستمر با اعضای شورای
شهر داریم.
وی درباره انتصابات انجام‌شده در مجموعه شهرداری، ضمن ابراز امیدواری از وارد شدن نیروهای جوان اصلاح‌طلب به این نهاد، می‌گوید: از انتصابات شهردار تا به حال راضی بوده‌ایم. انتخاب‌های ایشان براساس تخصص‌محوری بوده است و نظر احزاب اصلاح‌طلب را در این انتصابات لحاظ کرده بودند.
رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خراسان در پایان بیان می‌کند: تمام مسئولان باید در شرایط پاسخ‌گویی قرار بگیرند و این فرهنگ در مسئولان احیا بشود. ما نیز می‌خواهیم از مدیران دعوت کنیم در شورای هماهنگی حضور پیدا کنند و در قبال سؤالات پاسخ‌گو باشند. شورای هماهنگی از احزابی تشکیل شده است که با بدنه مردم به صورت مستقیم در ارتباط‌اند. در همین راستا به صورت دوره‌ای از تمام مسئولان اعم از فرماندار و استاندار و سایر نهادهای کوچک‌تر در جلسات شورای هماهنگی برای پاسخ گویی دعوت می‌کنیم و امیدواریم با این فعالیت بتوانیم فرهنگ پاسخ‌گویی را تقویت کنیم.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس