از محرومیت مدیرعامل سیاه‌جامگان تا بی‌اخلاقی کمیته اخلاق؛ پرونده جادوگری در فوتبال به مشهد رسید

طاری بخش- جریا‌ن‌‌هایی وجود دارند که هراز‌چندگاهی افشا و بازتاب آن‌ها در محافل ورزشی و رسانه‌ها جنجال‌آفرین می‌‌شود. فساد مالی در سطوح مختلف فوتبال ایران، فساد اخلاقی در مدارس فوتبال،‌ دلالی و دوپینگ، نمونه‌‌هایی از ماجراهایی هستند که در فوتبال ایران در تمام سال‌های گذشته اتفاق افتاده و درباره آن بحث‌های زیادی انجام شده است. حالا نیز جادوگری در فوتبال ایران موضوعی است که بیشتر از هر چیز دیگری در تمام سال‌های گذشته با بهت و حیرت اهالی فوتبال همراه شده است.
برای خیلی‌ها ‌باور کردنی نیست که برخی مربیان، بازیکنان و حتی مدیران باشگاه‌‌های حاضر در سطوح مختلف فوتبال ایران برای نتیجه‌گرفتن دست‌به‌دامان افرادی می‌شوند که ادعای داشتن نیروی ماورای طبیعی دارند؛ اما نکته حائزاهمیت این است که هرچقدر هم باور‌کردن این ماجرا سخت باشد،‌ وجود سحر و جادوگری در فوتبال ایران سال‌های سال است که تأیید شده و در یک سال گذشته چهره‌های شاخص فوتبال ایران در مصاحبه‌‌های گوناگون به فعالیت جادوگران و مدیران و مربیان مرید آن‌ها به‌صراحت حرف‌ زده‌اند.
دوشنبه‌شب نیز در برنامه پربیننده٩٠، موضوعات تأمل‌برانگیز و جالبی درخصوص جادوگری در تیم‌های فوتبال مطرح شد و درنهایت عبدا... سمامی، یکی از اعضای کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال نیز صحبت‌هایی را درباره محرومیت علی عباسی، مدیرعامل باشگاه سیاه‌جامگان مشهد مطرح ساخت؛ صحبت‌هایی که حالا با واکنش عباسی روبه‌رو شده است.

کمیته اخلاق بی‌اخلاقی کرده است!
مدیرعامل سیاه‌جامگان دراین‌باره گفت: نام کمیته اخلاق باید الگوی اخلاقی باشد، اما آن‌ها با اسم‌بردن از من و انتساب به جادوگری کاملا بی‌اخلاقی کردند. علی عباسی ادامه داد: موضوع آن‌قدر خنده‌دار است که وقتی با آقای تاج صحبت کردم، او از من درخواست کرد که حرفی دراین‌باره نزنم. من درخواست رأی استیناف دادم و ظاهرا دوستان در کمیته اخلاق نمی‌دانند که مرجع بالاتر از خودشان کمیته استیناف است و پرونده‌ها را بررسی می‌کند. متأسفانه آقای سمامی موضوعی را در برنامه مطرح کردند که ما خودمان با آن مشکل داریم. جالب است جادوگر اعلام کرده ما پولش را ندادیم، وقتی من اعتقادی به این موضوع ندارم، چرا باید پول بدهم؟ این آقای جادوگر چندین‌بار با من تماس گرفته و من هم پاسخ او را نداده‌ام، یک‌بار هم وقتی با او صحبت کردم، گفتم که خدایی که در بازی با ماشین‌سازی تشخیص داد پنالتی حریف به آسمان برود، خودش به ما کمک می‌کند در بازی با پرسپولیس نتیجه لازم را بگیریم. ما تنهاتیمی هستیم که نام امام‌حسین(ع) و قمربنی‌هاشم(ع) را روی پیراهنمان می‌زنیم و من هیچ‌وقت به این مسائل تن نمی‌دهم. مدیرعامل سیاه‌جامگان افزود: این آقای جادوگر به من پیامک زد که شما را بیچاره می‌کنم و کاری می‌کنم که به لیگ١ بروید، من هم گفتم اگر قرار است با این کارها در لیگ بمانیم، بهتر است به لیگ١ برویم. درباره آن شخص اگر حرفی نزنم بهتر است؛ چون این آقا ادعا کرد که تیم ملی آلمان را قهرمان جام‌جهانی و ۳ تیم را قهرمان لیگ برتر کرده است. وی افزود: متأسفانه در برنامه۹۰ عضو کمیته اخلاق، بی‌اخلاقی کرد. نام کمیته اخلاق باید مثل رفتارشان باشد؛ اما آن‌ها با اسم‌بردن و انتساب ما به جادوگری کاملا بی‌اخلاقی کردند.
ماجرا هم این است که سال گذشته در یکی از بازی‌های ما شخصی پشت دروازه حریف بوده که دوستان حراست که همیشه به ما لطف دارند، این شخص را به بالا برده و جیب‌های او را در ورزشگاه گشته‌اند. روی کاغذ نوشته شده بود ۱۹ بار بگو بسم‌ا... و بعد نیز یک آیه از سوره مبارک یاسین در آن نوشته شده بود. ضمن آنکه روی کاغذ یک بار دیگر هم نوشته بود یا فتاح و یا فاتح. شما از ۱۰۰ نفر سؤال کنید که اگر اسم این‌هایی که در کاغذ نوشته بود اسم خدا نباشد، من هرکاری خواستند انجام می‌دهم.

عباسی محروم است
اما عبدا... سمامی، عضو کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، دراین‌زمینه گفت: محرومیت شخص مدیرعامل باشگاه سیاه‌جامگان در حوزه فوتبال از یک مدت معین آغاز شده و ادامه دارد و با توجه به رأی صادرشده، وی نمی‌تواند در فعالیت‌های فوتبالی شرکت کند. وی درخصوص اینکه اگر رأی نهایی صادر شده، چگونه علی عباسی در تمام ورزشگاه‌ها حضور دارد و تصاویر او هم در کانال اطلاع‌رسانی سیاه‌جامگان منتشر می‌شود و او همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد، گفت: با توجه به رأی صادرشده ایشان محروم است و اگر محرومیت او توسط سازمان لیگ اعمال نشده باشد، ما از ‌آن‌ها می‌خواهیم که چرا این کار را اعمال نکردند. کمیته اخلاق رأی خود را به سازمان لیگ ابلاغ کرده و از سازمان لیگ هم می‌خواهیم دلیل اعمال‌نشدن محرومیت عباسی را توضیح دهد. اگر سازمان لیگ نتواند حکم ما را اعمال کند، مجبور هستیم از دستگاه‌‌های دیگر این موضوع را پیگیری کنیم. وی درخصوص اظهارنظر عباسی درمورد اینکه سمامی بی‌اخلاقی کرده و تاج به وی گفته صحبتی انجام ندهد، گفت: اگر ادعای او مبنی‌بر اینکه ذکر گفته صحیح باشد، ما استقبال هم می‌کنیم،‌ اتفاقا باشگاه‌ها نام فرهنگی و ورزشی را یدک می‌کشند و ما تمایل داریم دعا و ذکر، سرلوحه کار افراد زیرمجموعه فوتبال باشد؛ اما من در برنامه٩٠ هم اعلام کردم تازمانی‌که چیزی ثابت نشود، حکمی صادر نخواهد شد. ولی حکم عباسی صادر شده و کمیته اخلاق رأی نهایی خود را به باشگاه و سازمان لیگ ابلاغ کرده و لازم‌الاجراست.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس