آخرین جزئیات ٢ جنایت در مشهد که به کشته شدن ٢ مرد انجامید؛ در جست‌وجوی قاتلان سنگ‌دل

سهیل دیبا- در حالی دو پرونده جنایی پیش روی بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گشوده شد که در هر‌دو پرونده، قاتلان پس از دست یافتن به طعمه خود، در یک درگیری نابرابر، این افراد را به قتل رسانده و گریخته بودند.
به گزارش شهرآرا، شامگاه دوشنبه گذشته، دختری جوان که برای دیدن پدرش به محل کار این پیرمرد ٧٠ساله که نگهبان یک مجتمع در مشهد بود رفته بود، با در بسته ساختمان محل نگهبانی او مواجه شد.
تلاش دختر جوان برای باز کردن در و همچنین صدا زدن پدرش بی‌نتیجه بود. او که نگران شده بود، با مراجعه به ساختمان در حال ساخت در مقابل این مجتمع، از کارگران خواست برای باز کردن در ساختمان نگهبانی که از داخل بسته شده بود به او کمک کنند.
با حضور کارگران، در این ساختمان باز شد اما اتاق پیرمرد که برای استراحت به آنجا می‌رفت خالی بود. دختر جوان به سایر اتاق‌ها سر کشید و ناگهان پدرش را در حالی که در یکی از اتاق‌ها نقش زمین شده بود پیدا کرد.
با کشف پیکر این پیرمرد، بلافاصله عوامل امدادی و انتظامی در محل حاضر شدند و تکنسین‌های اورژانس مرگ پیرمرد را اعلام کردند. با مشخص شدن مرگ مشکوک این پیرمرد، مأموران کلانتری نواب صفوی موضوع را به قاضی کاظم میرزایی، بازپرس جنایی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، گزارش کردند. لحظاتی بعد، قاضی میرزایی به همراه تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی در محل حاضر شد‌.
بررسی‌های مقدماتی نشان داد لوازم اتاق به هم ریخته و دستمالی دور گردن پیرمرد ٧٠ساله گره خورده است. همین شواهد از به قتل رسیدن این پیرمرد حکایت داشت. جسد به دستور بازپرس شعبه٢١١ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به پزشکی قانونی منتقل شد و سرنخ‌هایی برای شناسایی عامل یا عاملان این جنایت به دست آمد. به دستور قاضی میرزایی، کارآگاهان با تمرکز روی این سرنخ‌ها دامنه اقدامات اطلاعاتی خود را برای یافتن عامل یا عاملان این جنایت آغاز
کردند.

قتل در خیابان
هنوز ساعتی از قتل این پیرمرد ٧٠ساله در مشهد نگذشته بود که صدای زنگ تلفن همراه قاضی میرزایی حاکی از یک جنایت هولناک دیگر در مشهد بود.
مقام قضایی و کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان‌ رضوی با دریافت این گزارش، بلافاصله به سمت بولوار توس و محله کال زرکش به راه
افتادند.
با حضور تیم جنایی در محل، مشخص شد مردی ۵٣ ساله در حالی که از ناحیه سر و گردن مورد اصابت یک شیء تیز همچون یک تبر یا قمه قرار گرفته، به علت شدت خون‌ریزی، قبل از رسیدن اورژانس، در محل، جان خود را از دست داده است.
تنها شاهد این ماجرا وقتی مقابل بازپرس شعبه‌٢١١ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد قرار گرفت، درباره مشاهدات خود گفت: «وقتی به این خیابان پیچیدم، از دور دیدم سه نفر نقاب‌دار در حال ضرب و شتم این مرد هستند. من برای جلوگیری از کتک زدن این فرد، سر و صدا راه انداختم. با صدای من، این افراد سوار یک موتورسیکلت شدند و فرار کردند.»
در بررسی‌های بعدی، مشخص شد این فرد مردی ۵٣ ساله و تبعه کشور افغانستان است که به دلایلی نامعلوم، پس از درگیری با این افراد، به قتل رسیده است. این جسد نیز به پزشکی قانونی منتقل شد. تحقیقات برای بررسی علت این جنایت و شناسایی متهمان، با توجه به سرنخ‌های ویژه‌ای که به دست آمده است، ادامه دارد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس