آوای حیات در سرپل‌ذهاب

﷯ علی دایی تلاش برای جمع‌آوری کمک‌های لازم برای زلزله‌زدگان را آغاز کرد.
علی دایی، پیش‌کسوت فوتبال ایران و سرمربی تیم سایپا، برای جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی مثل پتو و لباس گرم پیش‌قدم شد و با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش، از افرادی که مایل به کمک‌رسانی هستند، خواست که با شماره اعلام‌شده تماس بگیرند.مشابه این اقدام برای جمع‌آوری کمک را کریم باقری در هنگام زلزله ورزقان انجام داده بود و به وسیله کمک‌های مردمی‌ توانست مدرسه‌ای در مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان‌شرقی بسازد.
﷯در اقدامی‌ کم‌سابقه، دیروز تعدادی از روزنامه‌های سراسری، تیتر یک خود را به زبان کردی منتشر کردند.
﷯عکس تأمل‌برانگیزی با عنوان «معماری تقلبی امروزی» در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود.
سمت چپ، تصویر فاز اول بیمارستان امام‌خمینی اسلام‌آباد با بیش از ۵٠سال قدمت است که حتی شیشه‌های آن هم سالم مانده است. سمت راست، فاز دوم بیمارستان جدید که هنوز افتتاح نشده است.
﷯برخی سایت‌های خبری، عکس تأثیرگذاری با عنوان «اشک امدادرسانان ارتشیِ اعزامی‌ به مناطق زلزله‌زده» را منتشر کردند.
﷯تصویری متفاوت از زلزله کرمانشاه در فضای مجازی دست به دست می‌شود.
﷯«آوا» دختری است که بامداد دومین روز پس از زلزله در بیمارستان صحرایی ارتش در شهر زلزله‌زده سرپل‌ذهاب به دنیا آمد. تولد این نوزاد، بارقه‌ای از امید و نشاط و زندگی درمیان زلزله‌زدگان ایجاد کرد.
﷯میسی ویلیامز، بازیگر سریال «بازی تاج‌وتخت»، در توییتر خود به زلزله ایران واکنش نشان داد. این بازیگر مشهور بریتانیایی در واکنش به زلزله ایران در توییتر خود نوشت: «عشقم برای ایران.»
﷯کیانوش رستمی‌، قهرمان وزنه‌برداری المپیک و جهان، برای کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور، مدال طلای بازی‌های المپیک ریو٢٠١۶ خود را به حراج می‌گذارد.
پهلوان کرمانشاهی کشورمان در این باره گفت: «این‌جانب کیانوش رستمی‌، فرزند کوچک این ملت بزرگ که هنوز در این چند روز خواب به چشمانم نیامده، بر خود وظیفه دانستم قدمی‌ هرچند کوچک برای هموطنان زلزله‌زده کشورم بردارم و مدال طلای بازی‌های المپیک٢٠١۶ ریو را که درواقع متعلق به همین مردم است، به آن‌ها بازگردانم و برای کمک به مردم زلزله‌زده غرب کشور به حراج بگذارم و عواید حاصل از آن را به زلزله‌زدگان غرب کشور اختصاص دهم.»
﷯پس از زمین‌لرزه کوماموتوی ژاپن در سال گذشته میلادی، دولت این کشور دستور ساخت خانه‌هایی روستایی را صادر کرد که ظرف دو هفته ساخته شد و هیچ زلزله‌ای نیز حریف آن‌ها نمی‌شود.
این خانه‌ها که خانه‌های گنبدی نام دارند، فقط ٨٠کیلو وزن دارند. ژاپن در مناطق روستایی که روی گسل‌های زمین واقع شده بود، حدود ۵٠٠خانه گنبدی ساخت. اکنون طرح یاد‌شده تبدیل به الگویی برای کشور‌های زلزله‌خیز جهان شده است.
﷯مسئول روابط‌عمومی‌ جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی گفت: نوعروس بجنوردی در اقدامی‌ خیرخواهانه جهیزیه خود را به زلزله‌زدگان غرب کشور اهدا کرد.
ازجمله اقلام اهدایی این نوعروس، لحاف‌های دست‌دوز، بالشت و پتوست که تاکنون مورد استفاده وی قرار نگرفته است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس