رئیس اتاق اصناف، ساز افزایش قیمت نان را کوک کرد؛ کیفیت نان در تنور گرانی

موسوی زاده-درحالی که در سه سال اخیر قیمت نان در نانوایی‌هایی که آرد دولتی دریافت می‌کنند،تغییری نکرده ،روزگذشته رئیس اتاق اصناف از موافقت ستاد تنظیم بازار با افزایش ۱۵ درصدی قیمت نان خبر داد.
علی فاضلی در حاشیه دهمین اجلاس دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف در پاسخ به آخرین وضعیت قیمت نان توضیح داده است که در آخرین جلسه ستاد تنظیم بازار یکی از بحث‌های مطرح شده مربوط به افزایش قیمت نان بود،همچنین وی با بیان اینکه در این زمینه درخواست اتحادیه‌ها افزایش حداقل ۳۰ درصدی قیمت بوده است، گفت که در جلسه مذکور موافقت شد افزایش قیمت در حد ۱۵ درصد و به شرط افزایش کیفیت نان باشد.
تاکید رئیس اتاق اصناف ایران مبنی بر صدور مجوز گرانی نان به شرط افزایش کیفیت دوباره موضوع نسبت بین قیمت و کیفیت نان را در اذهان عمومی زنده کرد زیرا از دیرباز در آستانه گرانی نان زمزمه بی‌کیفیت بودن و نسبت آن با قیمت اندک نان مطرح و در نهایت با صدور مجوز افزایش قیمت‌ها وعده داده می‌شد که به زودی کیفیت نان‌ها بهتر خواهد شد اما در عمل شهروندان شاهد بودند که کیفیت نان چندان تغییر نمی‌کند. با این حال کیفیت تنها بهانه افزایش قیمت‌ها نیست بلکه موضوع افزایش هزینه نانوایی‌ها و ضرورت حل مشکل دخل و خرج آن‌ها نیز از عواملی بوده که سبب شده تا در سه سال اخیر نانوایان به دنبال تغییر قیمت نان باشند.

نان حتما ١۵درصد گران نمی‌شود
با این حال دبیراتاق اصناف مشهد با بیان اینکه تصمیمی برای گرانی نان گرفته نشده است ،می‌گوید: اگر تصمیم بر افزایش قیمت نان گرفته شود این مسئله ابتدا در کشور تصویب و بعد تصمیم‌گیری درباره قیمت نان به هر استان سپرده می‌شود تا بسته به انواع نان‌ها و هزینه‌ها قیمت نهایی تصویب شود.
عبد ا... افشاری با بیان اینکه اعلام رقم ١۵درصد به منزله گرانی نان تا این رقم نیست،می افزاید: حتی اگر قیمت نان هم قرار باشد افزایش یابد براساس صحبت رئیس اتاق اصناف شهرهای مختلف می‌توانند تا ١۵درصد قیمت‌ها را تغییر دهند براین اساس ممکن است برخی از استان‌ها قیمت نان را کمتر از این رقم تغییر دهند. وی با بیان اینکه نانوایی‌ها در چند سال اخیر به دنبال اصلاح قیمت‌ها بوده اند،گفت:در سه سال گذشته هزینه‌های کارگری و حامل‌های انرژی گران شد اما نرخ نان‌هایی که آرد دولتی دریافت می‌کنند تغییر نکرده است از این رو یکی از تقاضاهای نانوایان افزایش قیمت نان بوده است. دبیراتاق اصناف مشهد بیان می‌دارد: البته نانوایی‌های آزادپز تابع قیمت‌گذاری دولتی نیستند و نرخ آن‌ها به صورت رقابتی تعیین می‌شود از این رو موضوع تغییر نان فقط مربوط به نانوایی‌های دولتی است.

تصمیمی بر گرانی نان نداریم
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز با بیان اینکه تغییر قیمت نان در دستور کار سازمان قرار ندارد،می‌گوید: تا این لحظه مصوبه‌ای مبنی بر تغییر قیمت نان به دست سازمان نرسیده از این رو نمی‌توان در باره میزان افزایش قیمت اظهار نظر کرد.
علی غفوری مقدم می‌افزاید: اکنون بیشتر نانوایی‌هایی که با نرخ دولتی نان ارائه می‌کنند در شهرستان‌های خراسان رضوی فعال هستند و بخشی از نانوایی‌های مشهد نیز در مناطق مختلف همچنان نان به نرخ دولتی ارائه می‌دهند. این نانوایی‌ها تا زمانی که به صورت رسمی قیمت‌ها تغییر نکرده، قیمت‌های خود را تغییر نمی‌دهند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا در چند سال اخیر افزایش قیمت نان توانسته کیفیت را بهتر کند،بیان می‌کند:در کنار توسعه نانوایی‌های آزادپز که به منظور رقابتی کردن پخت و ارائه نان انجام شد اقداماتی برای ارتقای کیفیت نان با همکاری دستگاه‌های مختلف در استان صورت گرفته است.وی ادامه می‌دهد: براساس بررسی که علوم پزشکی انجام داده کیفیت انواع نان‌ها و به‌ویژه نان سنگک افزایش یافته‌است. این افزایش قیمت شامل نان‌های آزادپز و یارانه‌ای می‌شود.
غفوری مقدم درباره علت بهبود کیفیت نان می‌گوید: کاهش سبوس‌گیری یکی از مهم‌ترین عوامل بهبود کیفیت نان بوده‌است. ‌اکنون میزان سبوس‌گیری نان‌های سنگک از ١٨درصد به ١۵ و ١٢درصد کاهش یافته‌است و به زودی به کمتر از ١٠درصد نیز می‌رسد.وی اظهار می‌دارد: نانوایی‌های دولتی در کاهش سبوس‌گیری همراهی بیشتری از نانوایی‌های آزادپز کرده اند چرا که آزادپز‌ها برای جلب مشتری و اینکه برخی نان سفید را بهتر می‌دانند،سبوس‌گیری بیشتری دارند.

گرانی کیفیت نان را افزایش نمی‌دهد
با این حال عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد مشهد با بیان اینکه تجربه نشان داده که گرانی نان کیفیت را افزایش نمی‌دهد،می‌گوید: کیفیت پایین نان را نباید مربوط به مرحله پخت دانست زیرا بخش زیادی از مشکل ریشه در مرحله کشت و فراوری نان دارد.
علیرضا سوهانی می‌افزاید: در کشور ما بیشتر بر روی افزایش تولیدگندم تاکید می‌شود،این مسئله سبب شده تا کشاورزان به سمت ارقام پر محصول گندم بدون توجه به کیفیت نانوایی آن‌ها بروند. برای همین گندم‌هایی تولید می‌شود که کیفیت نانوایی اندکی دارند.
وی بیان می‌دارد: همچنین درکشور ما گندم‌هایی که کیفیت متفاوتی دارند با یکدیگر مخلوط و آرد آن‌ها گرفته می‌شود.این کار در حالی انجام می‌شود که اختلاط این گندم‌ها باعث می‌شودکه یکی پروتئین بیشتری داشته ویکی دیگر کمتر به کیفیت نان صدمه بزند.سوهانی می‌گوید: کیفیت پایین گندم وارداتی نیز از دلایل دیگر پایین بودن کیفیت نان است. متاسفانه نظارتی برکیفیت‌ گندم های وارداتی نمی‌شود همین مسئله سبب می‌شود تا در برخی از مواقع با گندمی که آردش برای پخت بیسکویت مناسب است،نان پخته شود.
عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد مشهد ادامه می‌دهد: اکنون استانداردهایی که کشورهای افغانستان و عراق برای واردات گندم در نظر می‌گیرند بسیار بیشتر از ایران است. وقتی گندم با کیفیت اندک وارد می‌کنیم نباید انتظار نان با کیفیت داشته و بعد صورت مسئله را با گرانی حل
کنیم.
این استاد دانشگاه می‌گوید: از تنور گرانی نان کیفیت بیرون نمی‌آید و مردم فقط هزینه بیشتری پرداخت خواهند کرد. وی می‌گوید: زمانی پیشنهاد دادم برای افزایش کیفیت نان به آرد‌ها مقداری آرد چاودار اضافه شود با وجود اینکه این مسئله از نظر علمی درست است اما این کار عملی نشد.
در شرایط این روزها دوباره زمزمه گرانی نان مطرح شده که شهروندان اعتقاد دارند همچنان کیفیت نان تفاوتی با چند سال قبل که گران شد، ندارد از این رو اگر قرار است بازهم نان گران شود،کیفیت تنها بهانه‌ای برای تغییر قیمت‌ها است.براین اساس باید برای ارتقای کیفیت نان فکر دیگری کرد وبا اصلاح چرخه تولید و فراوری این مشکل چند دهه را حل کرد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس