در نشست تولیدکنندگان با معاون اقتصادی استاندار مطرح شد؛ حمایت ویژه از واحدهای صنعتی و معدنی استان

جزایری-در نشست هیئت مدیره خانه صنعت، معدن وتجارت استان با سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری و مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی چگونگی بهبود فضای کسب و کار و توسعه سرمایه‌گذاری بررسی شد .
به گزارش شهرآرا، در این نشست علی رسولیان با بیان اینکه ازمحل یارانه سود ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسعه شاخص‌های اقتصادی، معادل ٢۴٠ میلیارد ریال به دستگاه‌های اقتصادی استان ابلاغ شده است ،گفت : با مشارکت تشکل‌های اقتصادی وخانه صنعت ، معدن و تجارت استان، واحدهای تولیدی واجد شرایط از این یارانه برخوردار می‌شوند .
وی با اشاره به لزوم توسعه بازار اوراق بهادار در استان اظهارکرد : این بازار می‌تواند بخش عمده‌ای از سرمایه‌های خرد را وارد بخش های مولدکند.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و استانداری خراسان رضوی با اشاره به حجم ۶٣ هزار میلیارد تومانی منابع بانکی استان و نیز منابع بانکی مازاد تصریح کرد : برای بهبود روند سرمایه‌گذاری در حال ایجاد سامانه الکترونیکی سرمایه‌گذاری هستیم .
وی خواستار مشارکت بیشتر تشکل‌ها و به‌ویژه خانه صنعت، معدن و تجارت استان در تجهیز سرمایه و بهبود روند سرمایه‌گذاری در استان شد و اظهارکرد: خانه صنعت، معدن و تجارت استان درحوزه‌های شناسایی واحدهای توانمند صنعتی و معدنی برای حمایت دولتی، چگونگی تشویق سرمایه گذاران ،حل مشکلات سرمایه‌گذاران بزرگ ،تعیین اولویت‌های سرمایه گذاری در استان ، رفع مشکل معدن‌کاران و بهینه‌سازی مصرف آب کمک موثری می‌تواند به مدیریت استان کند .
وی در ادامه با بیان اینکه فضای کسب و کار و صادرات استان در چند ماه گذشته در مسیر بهبود قرارگرفته است، ادامه داد : برای تحقق برنامه اشتغال استان باید به سمت سرمایه‌گذاری و بازارهای جدید حرکت کنیم .
علی رسولیان همچنین گفت: آیین‌نامه اجرایی برنامه اشتغال فراگیر کشور به استان ابلاغ و درکارگروه اشتغال استان تعیین تکلیف شده‌است.
وی گفت: بر اساس این برنامه سهم خراسان رضوی از تسهیلات ٢٠٠ هزار میلیارد ریالی برنامه اشتغال فراگیر ١٨هزار و ۴٨۶ میلیارد ریال است.
در این نشست مهندس حسن حسینی،رئیس خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی هم در سخنانی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند بخش عمده ای از گره‌های موجود در حوزه کسب وکار را باز کنند، ادامه داد: امیدواریم در ارزیابی مدیران دستگاه‌های اجرایی نظرات بخش خصوصی نیز لحاظ شود، زیرا با وجود همه تلاش‌ها وضعیت عمومی کسب وکار نامساعد است .
وی ادامه داد : از آنجایی که بسیاری از مشکلات در کشور با عزم جدی مسئولان ظرف مدت کوتاهی رفع شده است ، چالش های تولید نیز با عزم فراگیر مسئولان قابل حل است. فیروز ابراهیمی، دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست با اشاره به صدورکارت‌های کارآفرینی برای واحدهای خوش‌نام و پیشروی استان ، خواستارحمایت و برنامه‌ریزی استانداری و دستگاه‌های ذی‌ربط از دارندگان این کارت‌ها شد . وی در ادامه با اشاره به پیگیری های دو ساله برای عضویت در ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان تصریح کرد: جای تشکل فراگیری چون خانه صنعت، معدن و تجارت در این ستاد و کارگروه مهم استان خالی است .

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس