اخبار شهری

مدیر امور زیارت شهرداری مشهد خبر داد
٨٢هزار مشهدی
آماده خدمت به زائران
مهدی زارع- مدیر امور گردشگری و زیارت شهرداری مشهد گفت: امسال تعداد افراد شرکت‌کننده در طرح جهاد خدمت با رشد ٢٠درصدی نسبت‌به سال٩۵، به ٨٢هزار نفر رسیده است.
به‌گزارش خبرنگار شهرآرا، علی قناویزچی روز گذشته در نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه آخر صفر بیان کرد: با اینکه تعداد داوطلبان خدمت از ظرفیت‌های موردنیاز بیشتر است، در حوزه اسکان زائران، نظافت مبادی ورودی و حمل‌ونقل، هنوز هم نیازمند مشارکت داوطلبان
هستیم.
وی با اشاره به برپایی ٣٠ ایستگاه‌ خدمت به زائران در دهه آخر صفر ادامه داد: ۴١هزار ظرفیت مردمی برای اسکان زائران فراهم شده است؛ اما در این حوزه هنوز نیازمند مشارکت مردم هستیم.
مدیر امور گردشگری و زیارت شهرداری مشهد افزود: در ورودی‌های غرب و شمال، هنوز ظرفیت خالی وجود دارد و نیاز است متقاضیان خدمت به زائران امام‌رضا(ع) برای حضور در این ایستگاه‌ها داوطلب شوند.
قناویزچی گفت: تاکنون ٨٢هزار نفر در جهاد خدمت نام‌نویسی کرده‌اند و پیش‌بینی می‌کنیم این تعداد تا پایان طرح به ١٠٠هزار نفر برسد. وی استقبال گسترده از طرح جهاد خدمت را نشانه‌ فرهنگ مهمان‌پذیری مشهدی‌ها دانست و گفت: هدف این طرح کاهش تصدیگری شهرداری و افزایش مشارکت اجتماعی در خدمت به زائران پیاده است.
مدیر امور گردشگری و زیارت شهرداری مشهد بیان کرد: متقاضیان برای مشارکت در طرح جهاد خدمت می‌توانند از طریق ربات تلگرامی، سامانه پیامکی١٠٠٠١٨١، شماره‌تلفن ٣١٢٠٨ و همچنین سایت ziarat.mashhad.ir اقدام کنند.
قناویزچی یکی از عرصه‌های موردنیاز برای مشارکت مردم را سفره نذری روز آخر صفر عنوان کرد و گفت: شهروندان می‌‌توانند از طریق ارسال عدد ١١٠ به سامانه پیامکی ١٠٠٠١٨١ یا واریز مبلغ مدنظر به شماره کارت ۵٠٢٩٠٨٧٠٠٠٣٣٩٣۵١ در برپایی این سفره نذری مشارکت کنند.


معاون سازمان تاکسی‌رانی شهرداری مشهد اعلام کرد
آماده‌باش ١٣هزار تاکسی
در دهه پایانی ماه صفر
معاون کنترل و نظارت سازمان تاکسی‌رانی شهرداری مشهد مقدس گفت: ١٣هزار تاکسی در شهر برای دهه پایانی ماه صفر به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.
به‌گزارش شهرآرا، حسین‌علی رجعتی با بیان این مطلب بیان کرد: در دهه پایانی صفر، ١٠٠٠ دستگاه تاکسی در خطوط منتهی به حرم مطهر، ٢هزار تاکسی بی‌سیم در شهر و ١٠٠٠ دستگاه تاکسی در مبادی ورودی به‌صورت ویژه تقویت شده و آماده‌باش هستند.
وی افزود: ١۶٠ دستگاه ون نیز برای جابه‌جایی زائران درحال آماده‌باش هستند و برنامه‌ریزی لازم برای سرویس‌های صلواتی ٨٠ دستگاه تاکسی و ون در محدوده حرم مطهر رضوی انجام شده است.
رجعتی با بیان اینکه ١۴ اکیپ کنترل و نظارت به‌صورت مستمر در شهر استقرار دارند، بیان کرد: ٨٠ نفر از ناظران سازمان تاکسی‌رانی نیز در خطوط مبادی ورودی و اطراف حرم مطهر رضوی مستقر
می‌شوند.
معاون کنترل و نظارت سازمان تاکسی‌رانی شهرداری مشهد گفت: ١۵ پایگاه دریافت و پاسخ‌گویی به شکایات مردمی نیز در دهه پایانی صفر در نظر گرفته شده است.
جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی مشهد نیز دراین‌رابطه گفت: از ساعت ٢۴ شب پنجشنبه ٢۵آبان‌ماه، ‌همکاران راهور به انسداد و پاک‌سازی زیرگذر حرم مطهر اقدام می‌کنند.
سرهنگ حسنعلی امامی افزود: از ساعت ٢۴ پنجشنبه ٢۵آبان نیروهای راهور به انسداد و پاک‌سازی زیرگذر حرم مطهر اقدام می‌کنند و در مسیرهای منتهی به حرم مطهر نیز اجازه توقف موتور و خودرو داده
نمی‌شود.
وی بیان کرد: برای جابه‌جایی زائران، همکاری خوبی با آستان قدس رضوی و سازمان تاکسی‌رانی شهرداری مشهد انجام گرفته است تا با استفاده از تاکسی‌های ون به زائران در مسیرهای منتهی به حرم مطهر سرویس‌دهی شود.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس