سایه روشن

مصطفی میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شخصا خود را موظف مى‌دانم از هم‌میهنان عزیز، به‌ویژه زلزله‌زدگان عذر‌خواهى کنم، زیرا سیاست‌هاى کلى مقابله با سوانح طبیعى، به‌ویژه زلزله، در ١٣٨٤ تدوین و ابلاغ شده است و اکنون ١٢ سال از آن تاریخ مى‌گذرد و قدم شایسته‌اى براى عملیاتى‌کردن آن مصوبه برداشته نشده است. (تسنیم)

سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با‌اشاره‌به اینکه مسئولان در برابر تحریم‌های جدید آمریکا برنامه داشته باشند، گفت: در این زمینه یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی که باید برنامه و آمادگی داشته باشد، وزارت نفت است. (ایسنا)

محمود صادقی، عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اگر فراکسیون امید تصمیم به انتشار اسامی بگیرد به تصمیم فراکسیون احترام می‌گذارم، گفت: پیامدهای منفی انتشار اسامی از پیامدهای مثبتش بیشتر است. (ایسنا)

مرتضی مبلغ، معاون سیاسی وزارت کشور ایران در دوره اصلاحات، درباره اینکه آیا اعتدال نمی‌خواهد با جداشدن از هر دو جناح و با جذب معتدلین هر دو جناح یک جریان سومی را تشکیل دهد، گفت: در طول سال‌های گذشته به‌کرات این موضوع مطرح بوده است. اعتدال یک روش است و نه یک جریان و جناح سیاسی. این موضوع کاملا روشن است. در انتخابات اخیر هم، هر دو جریان اصول‌گرا و اصلاح‌طلب، نامزدهای خود را داشتند. در بین اصول‌گرایان هم، طیفی که معتدل است و از تندروی فاصله گرفته است، رویکرد متفاوتی را اتخاذ کرد و از آقای روحانی حمایت کرد. (نامه نیوز)

حشمت‌ا... فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با‌اشاره‌به اینکه یکی از ابزارهای تحقق فشار بر جمهوری اسلامی اعمال تحریم‌ها در حوزه‌های مختلف، به‌خصوص موشک، است گفت: موشک نمادی از توان دفاعی هر کشوری است که جمهوری اسلامی در این زمینه به‌سرعت در‌حال‌پیشرفت است و این پیشرفت در کنار نفوذ سیاسی کشورمان در منطقه باعث نگرانی آمریکایی‌ها شده است. (خانه ملت)

سیدحسین موسویان، عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در دولت اصلاحات تأکید کرد: در ۶٠سال گذشته فقط ٢ بار بمب هسته‌ای در جهان استفاده شده و آن هم توسط آمریکا بوده و صدها هزار نفر را کشته است؛ لذا آمریکا و اسرائیل صلاحیت ندارند پلیس هسته‌ای جهان
باشند. (ایلنا)

غلامرضا کاتب، با‌اشاره‌به اخباری منبی‌بر طرح استیضاح برخی از وزرا در مجلس گفت: تاکنون طرح استیضاح هیچ یک از وزرا به هیئت رئیسه مجلس ارائه نشده است. عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اخیرا شنیده می‌شود که طرح استیضاح وزیر کار، وزیر کشور و وزیر آموزش و پرورش در مجلس کلید خورده، اما باید گفت هیچ‌کدام ازا ین موارد تابه‌حال به هئیت رئیسه مجلس ارائه نشده است و ممکن است نمایندگان مشغول جمع‌آوری امضا برای این طرح‌ها
باشند. (میزان)

مسعود پزشکیان، نایب‌رئیس مجلس، به مناسبت هفته کتاب، در پاسخ به این سؤال که آخرین کتابی که خواندید چه بود گفت: «چرا ملت‌ها شکست می‌خورند؟» نوشته دارون‌عجم‌اوغلو و جیمز ای.رابینسون با ترجمه محسن‌ میردامادی و محمد‌حسین‌ نعیمی‌پور عنوان آخرین کتابی است که حدود ٢ هفته پیش آن را تمام کردم. وی همچنین تأکید کرد روزانه کتاب‌های پزشکی و مذهبی را تورق می‌کند. (خانه ملت)

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس